Aktuality

A seventh edition of Visegrad group countries film showcase is back in Riga after a two-year pause caused by the global pandemic.

Minister of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic Rastislav Káčer held negotiations with his European partners at an informal meeting on the occasion of the 77th UN General Assembly in New York on Monday, 19 September.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková dnes (21. januára 2022) prijala výkonného riaditeľa Medzinárodného vyšehradského fondu Petra Mareša.

Slovenskú delegáciu na zasadnutí ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky a Turecka, ktoré sa včera (21. decembra 2021) konalo v Budapešti, viedla štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok v utorok 7. decembra viedol slovenskú delegáciu na rokovaní ministrov zahraničných vecí Vyšehradskej skupiny (V4) s Marokom.

Vláda SR schválila na návrh ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí navýšenie slovenského príspevku do Medzinárodného vyšehradského fondu (MVF) o 500-tisíc eur, čím sa celkový rozpočet fondu V4 navýši na celkovo 10 miliónov eur ročne.

„Egypt má veľký vplyv na riešenie mnohých politických a bezpečnostných výziev, ktorým čelí región Blízkeho východu a severnej Afriky, napríklad v oblasti boja proti terorizmu či riešenia nelegálnej migrácie.

„Na oboch brehoch Moravy niet pochýb o význame Európskej únie (EÚ) a potrebe silných transatlantických vzťahov pre náš kontinent. Preto sú aj takmer tridsať rokov od rozdelenia federácie pre nás slovensko-české vzťahy také vzácne. Je dôležité, aby sme si túto jedinečnosť nadštandardnej bilaterálnej spolupráce naďalej pestovali, a to nielen ako prejav historickej nostalgie, ale aj ako nástroj pragmatickej zahraničnej politiky...

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková sa v utorok (14. septembra 2021) zúčastnila na pracovnom rokovaní ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej skupiny (V4), piatich severských a troch pobaltských krajín (NB8), ktoré sa uskutočnilo neďaleko fínskeho mesta Hämeenlinna.

„Medzinárodný vyšehradský fond, ktorý vznikol z iniciatívy Slovenskej republiky, zostáva jedným z najúspešnejších spoločných projektov Vyšehradskej skupiny (V4)...