Ekvádor

Vlajka Ekvádoru

Ecuador

Quito - local time:

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na prebiehajúce masívne protesty a nepokoje vo veľkých ekvádorských mestách a ich okolí...


Cestovanie

Upozornenia pred cestou
Podmienky vstupu
Published 06.05.2022

Slovenskí občania plánujúci cestu do krajiny (vrátane detí) musia mať platný vlastný cestovný pas, platný min. 6 mesiacov od vstupu do krajiny. Pobyt bez víz a registrácie je v krajine možný maximálne 90 dní.

Cestujúci majú povinnosť preukázať sa potvrdením o očkovaní proti žltej zimnici pri vstupe do krajiny z Brazílie, Venezuely a z iných krajín s vysokým výskytom tohto ochorenia. Potvrdenie môžu vyžadovať letecké spoločnosti už pri nástupe do lietadla. 
Vstup do Ekvádoru je umožnený osobám s dokladom o kompletnom očkovaní  (ak bola posledná očkovacia dávka podaná min 14 dní pred cestou) alebo s negatívnym testom PCR (nie starším ako 72 hodín). Povolené sú len PCR testy, antigénové testy už nie sú akceptované. Deti do 3 rokov sú od uvedených požiadaviek oslobodené. Okrem toho musia cestujúci vyplniť a predložiť online formulár „Vyhlásenie o zdravotnom stave“: (https://declaracionsalud-viajero.msp.gob.ec/).
Letecké spoločnosti neumožnia nástup na palubu cestujúcim, ktorí nepredložia požadované doklady. Cestujúci, ktorý bude pri vstupe do krajiny vykazovať  príznaky ochorenia COVID-19, bude podrobený rýchlemu testu a v prípade pozitívneho výsledku 10-dňovej izolácii.

COVID-19
Updated 24.04.2023
Published 15.06.2022

Podmienky vstupu do krajiny

Vstup do Ekvádoru je bez obmedzení, cestujúci sú však povinní pred cestou vyplniť a predložiť online formulár - vyhlásenie o zdravotnom stave.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je bez obmedzení. Platí povinnosť nosenia rúška na verejnosti.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Pozemné hraničné priechody a námorné prístavy zostávajú uzatvorené. Ekvádorský vzdušný priestor je pre komerčné lety do a z Európy otvorený.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.Správy

The main topic of the meeting of State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic Peter Burian and chargé d´affaires of the Republic of Ecuador José Ricardo Rosenberg Guerrero today (October 21, 2013) was the intensification of Slovak-Ecuadorian cooperation.


Ekvádor

Základné informácie

Common english name Ecuador
Official name Republic of Ecuador
Official english name Republic of Ecuador
Common name Ecuador
Continent Južná Amerika
Capital city Quito
English name of capital Quito
Time zone -0600
Capital city longitude -78.51233
Capital city latitude -0.22016

Zastupiteľské úrady

Embassy of the Slovak Republic in Brazil

SES, Avenida das Nações, Qd. 805, Lote 21B Brasília
Phone
+55 6134431267
Fax
+55 6134431267
Email of the consular department
Emergency line
+5561998481249

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Embassy of the Slovak Republic in Brazil

Honorárne konzuláty

Bilaterálne vzťahy

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy
Ekonomické informácie o teritóriu
Ekvádor - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 873.9 kB, 6/21/22, 47 downloads
Download
Obstarávanie a tendre
Ekvádor - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 873.9 kB, 6/21/22, 47 downloads
Download
Veľtrhy a výstavy
Ekvádor - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 873.9 kB, 6/21/22, 47 downloads
Download
Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania


Back To Top