Irán

Vlajka Iránu

Iran,Islamic Republic of

Tehran - local time:

V súvislosti s rastúcimi nepokojmi, demonštráciami po celej krajine a množiacimi sa prípadmi zatknutí občanov členských krajín EÚ iránskymi bezpečnostnými zložkami, neodporúčame cesty do Iránu.


Cestovanie

Upozornenia pred cestou
Podmienky vstupu
Updated 27.09.2022
Published 06.05.2022

Pre vstup do krajiny sú potrebné víza podľa charakteru pobytu (turistické, biznis, študentské, pracovné atď.). Občania SR plánujúci cestu do Iránu majú možnosť získať ich cez iránske veľvyslanectvá.

Ak máte v pase, s ktorým žiadate o vstup do krajiny izraelské víza, iránske víza vám nebudú udelené. 

Pre získanie víz na Iránskom veľvyslanectve je potrebné kontaktovať komerčné agentúry (kontakty sú k dispozícii na iránskych veľvyslanectvách a na internete), ktoré vás oboznámia s potrebnými krokmi a poskytnú nevyhnutnú asistenciu, alebo navštívte stránku Ministerstva zahraničných vecí Iránu

Po odoslaní formulára vám bude vygenerované referenčné číslo a približne do 3 dní obdržíte ďalší email informujúci o udelení/neudelení víz.

*Uvedené informácie nemajú záväzný charakter. Odporúčame si ich vždy pred cestou overiť na veľvyslanectve Iránu, stránke Ministerstva zahraničných vecí Iránu alebo u komerčnej agentúry.

Upozornenia

Vstup do krajiny môže byť aj napriek predloženiu všetkých požadovaných dokumentov zamietnutý, náklady na odlet z krajiny znáša turista. 

Odporúčame občanom SR plánujúcim cestu do Iránu, aby sa obrátili na komerčné cestovné agentúry a kancelárie, a navštívili stránku Ministerstva zahraničných vecí Iránu ponúkajúcu základné informácie.

COVID-19
Updated 21.08.2022
21.08.2022
Zrušenie možnosti udelenia letiskových víz na väčšine iránskych letísk.
21.08.2022
Zrušenie možnosti udelenia letiskových víz na väčšine iránskych letísk.
Published 15.06.2022

Podmienky vstupu do krajiny

Irán od 1. novembra 2021 obnovil vydávanie turistických víz na väčšine svojich zastupiteľských úradoch.

Irán postupne obmedzuje vydávanie tzv. letiskových víz (aktuálne je to možné už len na letiskách Mašhad a Isfahán). Na medzinárodnom letisku v Teheráne už možnosť udelenia turistických víz po príchode neexistuje.

Od všetkých prichádzajúcich cudzincov starších ako 12 rokov (letecké spoločnosti môžu vyžadovať od starších ako 8 rokov) je vyžadovaný negatívneho výsledok PCR testu, ktorý v dobe nástupu na cestu nie je starší ako 96 hodín alebo potvrdenie o plnom očkovaní (minimálne 2 týždne po druhej dávke, platnosť očkovania je 270 dní). Certifikát musí byť v anglickom jazyku alebo osvedčený iránskym zastupiteľstvom alebo konzulátom. Pri vstupe môžu vznikať problémy s uznávaním vakcíny Janssen. V prípade vykazovania príznakov COVID-19 môžu byť cestujúci po príchode podrobení opätovnému testovaniu a povinnej karanténe v zariadeniach iránskeho Ministerstva zdravotníctva až do získania výsledku testu.

Irán naďalej obmedzuje pohyb cez pozemné hranice a predovšetkým počty vydávaných víz pre občanov Afganistanu a Pakistanu.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Aktuálne bez obmedzení.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Obnovené boli lety Turkish Airlines a Austrian Airlines. Lety Iran Air do Európy môžu využiť všetci, ktorí sa preukážu povolením na pobyt alebo vízami typu D (len za účelom zlúčenia rodiny). Víza typu C a v niektorých príadoch ani víza typu D, ak neboli vydané krajinou prvého vstupu, nie sú akceptované (nebude vystavený palubný lístok). Letecké spoločnosti vyžadujú od cestujúcich odlietajúcich z iránskych letísk predloženie negatívneho testu na COVID-19 alebo aby sa podrobili lekárskej prehliadke priamo na letisku (na letisku je potrebné byť minimálne 5 hodín pred plánovaným odletom).

Letecké spoločnosti vyžadujú od všetkých cestujúcich odlietajúcich z Iránu PCR test, ktorý nie je v čase odletu starší ako 72 hodín (výnimka pre deti do 8 rokov). Test musí byť realizovaný len vo vybraných zdravotných zariadeniach uvedených na stránkach spoločností.

 

Opatrenia v krajine

Epidemická situácia je dobrá. Žiadna iránska provincia nie je aktuálne klasifikovaná za zónu vysokého epidemiologického rizika. Plne zaočkovaných je temer ako 60% obyvateľov. Naďalej platia obmedzenia pre kultúrne, náboženské a športové podujatia.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

Miestne špecifiká
Published 06.05.2022

Irán je islamská krajina a riadi sa okrem písaných zákonov aj náboženským zákonom šaría a nepísanými morálnymi pravidlami.

Každá žena staršia ako 12 rokov musí mať pri vstupe do krajiny a počas celého pobytu zahalené vlasy, krk, hrudník, ruky po zápästia, nohy po členky a nosiť nepriesvitné a nie príliš priliehavé oblečenie. Vrchná časť odevu by mala siahať minimálne do polovice stehien. V praxi je síce možné pozorovať uvoľňovanie uvedených pravidiel obliekania, vo vlastnom záujme však odporúčame dodržiavať miestne zvyklosti. Muži môžu mať oblečené tričko s krátkym rukávom avšak tielko a krátke nohavice (akejkoľvek dĺžky) sú neprípustné. Nosenie džínsov je v prípade mužov aj žien bežné. 
 
Fotografovanie
Pri pobyte v Iráne je absolútne nevyhnutné, aby sa turisti a cestovatelia vyhli fotografovaniu štátnych úradov, vojenských objektov, mostov, priehrad, letísk, komunikačných, technických a iných zariadení a prístrojov, a tiež miest kde platí zákaz fotografovania. Je dôležité, aby turisti a cestovatelia zvážili fotografovanie na miestach, kde nevedia odhadnúť charakter fotografovaného objektu, a v prípade, že je na mieste príslušník bezpečnostného zboru, si vopred overili možnosť fotografovať. Za fotografovanie strategicky dôležitých objektov hrozí cudzincom v Iráne obvinenie zo špionáže.

Financie
Cestovné šeky a zahraničné debetné ani kreditné karty v Iráne nefungujú.
Odporúčame mať so sebou dostatočný finančný obnos peňazí v hotovosti, najlepšie v eurách alebo amerických dolároch, ktoré sa dajú zameniť v oficiálnych zmenárňach. Poplatok za zmenu je už zvyčajne zahrnutý v kurze. Zahraničné bankovky musia byť nepoškodené, dolárové bankovky vydané pred rokom 2010 vám môžu byť zamietnuté.
 
Pre pohodlnejšie cestovanie po Iráne, Národná iránska banka Melli a banka Saman vytvorili turistické debetné karty pre cudzincov, ktoré sú platné na rok od ich vytvorenia. Tieto debetné karty je možné získať po prílete na letisko Iman Khomeini alebo v ktorejkoľvek pobočke banky Saman alebo Melli. Stačí sa preukázať pasom a platnými vízami. Poplatok je 15 eur. Minimálna suma vkladu je 50 eur.

Cestovanie a oddych
Turistický priemysel v poslednom období zažíva rozmach. Krajina sa snaží do tejto oblasti veľa investovať. Mnohé hotely ktoré boli postavené v 80. rokoch sa v súčasnosti reštaurujú. Cudzinci majú možnosť si vybrať ubytovanie od kempu, tradičného eko-ubytovania, ubytovania v karavanserájoch /čo sú prerobené historické pamiatky/ ubytovanie v 2 až 5* hoteloch. Ubytovanie môže byť skromné, v lacných hoteloch až po veľmi luxusné hotely v kategórii 5*. 
 
Pláže v oblasti Perzského zálivu sú piesočnaté, s letnými teplotami siahajúcimi k 50 °C. Kúpanie v mori je oddelené pre ženy a mužov. Oblasť Kaspického mora je na kúpanie menej lákavé. Pláže sú aj tu (ako všade v Iráne) oddelené pre mužov a ženy.
 
V letnom období domáci obyvatelia chodia na dovolenky na sever ku Kaspickému moru, v zime a na jar cestujú na juh k Perzskému zálivu. Obzvlášť ostrovy Qeshm, Kish, Hengham a celkovo provincia Hormozgan je turisticky veľmi vyhľadávaná.
 
V okolí Teheránu sa nachádzajú lyžiarske strediská, Tochal, Shemshak, Darband alebo Dizin. Lyžovanie je povolené pre mužov a ženy na tom istom svahu.
 
Iránska kuchyňa je veľmi rôznorodá s vplyvom libanonskej, tureckej, gréckej, stredoázijskej a ruskej kuchyne.
 
Typické iránske jedlo je ryža s mäsom, zeleninou a orieškami, do jedla sa takisto pridáva množstvo byliniek a ovocia, ako dula, slivky, granátové jablko, broskyne, marhule a hrozienka. Jedlá sa často dochucujú zmesou rôznych korenín - šafran, kurkuma, škorica, petržlen a sušený citrón.
 
Bary a nočné kluby v Iráne neexistujú. 
 
Obyvatelia Iránu sú k turistom tradične prívetiví, pohostinní. Cestovanie po Iráne je všeobecne v hlavných turistických centrách bezpečné.

Morálne aspekty
Nezosobášené dospelé osoby opačného pohlavia sa nemôžu ubytovať v jednej hotelovej izbe. To neplatí pre Európanov, ne-moslimov. Emočné prejavy náklonnosti na verejných miestach sú neprípustné, rovnako ako spev a tancovanie na verejnosti. Homosexualita je v Iráne striktne odsudzovaná. Drogy, alkohol a pornografický (a inak morálku dehonestujúci) materiál sú v krajine prísne zakázané. Sociálne médiá sú v Iráne kontrolované, odporúčame zdržať sa zverejňovania textov a fotografií, ktoré sú v rozpore s vyššie uvedenými pravidlami. 

Všeobecne
Zemetrasenia v Iráne sú takmer každý deň, ale nie vždy je možné ich pocítiť. Treba mať na zreteli, že v prípade silnejšieho zemetrasenia netreba vždy utekať von z miestnosti, ale je lepšie v nej ostať a ukryť sa pod pevný stôl alebo skriňu. Silné zemetrasenia bývajú na západe alebo juhu Iránu niekedy aj v okolí hlavného mesta.
 
Ceny základných domácich potravín pod vplyvom inflácie každý rok stúpajú, no napriek tomu je cenová hladina zatiaľ nižšia ako na Slovensku. 
 

Info pre motoristov
Published 06.05.2022

Pri ceste vlastným automobilom je potrebné mať medzinárodný vodičský preukaz a potvrdenie o vlastníctve vozidla. Spôsob jazdy v Iráne je veľmi nekonvenčný a nerešpektovanie dopravných predpisov je súčasťou vodičskej kultúry. Motorkári majú na ceste vždy prednosť, jazdia arogantne, nevyspytateľne, v protismere a často sa pohybujú na chodníkoch pre chodcov. 
Netreba podceňovať policajné hliadky a radary, policajti majú právo vás zastaviť v prípade priestupku vás môžu pokutovať a takisto urobiť vám test napr. na alkohol alebo drogy.
 
Rýchlostný limit na cestách je 50 km v mestách, mimo miest 70 až 110km. Na diaľnici je povolená rýchlosť 70-120km. V Teheráne sa medzi 7.30 – 10.00 ráno a 16.30 – 19.30 večer tvoria rozsiahle zápchy.
 
V Iráne je zavedený kubatúrny limit pre motorové vozidlá, ktorý predstavuje 2500cc pre autá a 250cc pre motorky. Podľa neoficiálnych informácií toto obmedzenie prestalo platiť pre cudzincov, ktorých vozidlo je registrované v domovskej krajine.
 
V Iráne je nafta používaná iba pre nákladné vozidlá, naftové čerpacie stanice sú preto značne obmedzené a nachádzajú sa zväčša na okrajoch miest. Je možné tankovať LPG ale v celej krajine je len niekoľko desiatok staníc s LPG, CNG je dostupné a označuje sa ako „gaz“.  Pohonné hmoty: sú lacnejšie ako v Slovenskej republike.

Bezpečnostná situácia
Published 06.05.2022

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR naďalej odporúča občanom SR cestujúcim do Iránskej islamskej republiky, vzhľadom na pretrvávajúce vysoké bezpečnostné riziká v pohraničných regiónoch, obmedziť cesty do pohraničných oblasti s Irakom, Afganistanom a Pakistanom (rizikové sú aj kurdské pohraničné oblasti) iba na nevyhnutné cesty. V súvislosti s teroristickými útokmi na juhovýchode krajiny v hraničnej oblasti s Pakistanom a Afganistanom a trvajúce riziko útoku aj voči zahraničným osobám v tomto regióne sa neodporúča cestovať východne od mesta Bam v provincii Sistan-Balučistan a prekračovať iránsko-pakistanské, či iránsko-afganské hranice v tejto oblasti. V období štátnych a náboženských sviatkov v Iráne (napr. výročie islamskej revolúcie v Iráne, alebo náboženský sviatok Ashura /Ašura/) sa môžu vyskytnúť demonštrácie alebo iné formy verejných zhromaždení. Odporúčame vyhýbať sa akýmkoľvek zhromaždeniam.
 
V súvislosti s prípadmi občanov niektorých krajín (vrátane SR) cestujúcich do Iránu upozorňujeme na nevyhnutnosť dôsledného dodržiavania účelu cesty alebo pobytu podľa udeleného víza (turistika, obchodná cesta, štúdium, novinárska činnosť, filmová tvorba atď.). Vôbec sa neodporúča vykonávať novinársku činnosť na základe udeleného turistického víza. To isté platí aj pre iné činnosti, ako sú obchodné alebo študijné cesty, na ktoré je potrebné mať vždy udelené príslušné vízum pre daný účel cesty.
 
Na cestovanie mimo hlavných turistických centier je možné využiť služby miestnych cestovných agentúr.
 
Odporúčame mať pri sebe vždy aspoň kópie identifikačnej stránky pasu a stránky s iránskym vízom (alebo originál pasu) a telefonický kontakt na zastupiteľský úrad SR. Je potrebné plne rešpektovať existujúce islamské pravidlá a zvyklosti.
 
Fotografovanie a filmovanie objektov vojenského alebo bezpečnostného charakteru je prísne zakázané. Neodporúča sa fotografovať a filmovať objekty, ktorých charakter nie je zrejmý, ani objekty možného iného strategického významu, objekty infraštruktúry (letiská, mosty, priemyselné podniky, dopravné siete, priehrady, hrádze a iné). Aj v hlavnom meste Teheráne je veľa miest (slúžiacich najmä na vojenské účely), kde je zakázaný vstup nepovolaným osobám a je zakázané ich filmovanie a fotografovanie. Osobe, ktorá bude obvinená z porušovania týchto pravidiel hrozia veľké nepríjemnosti, niekedy spojené aj s obvinením zo špionáže, za čo sú vysoké tresty odňatia slobody.
 
Upozorňujeme na vysoké riziká spojené s realizovaním niektorých aktivít na území Iránu vo vzťahu k iránskym bezpečnostným pravidlám, ako napríklad prelety ponad nepovolené územia alebo ich fotografovanie z výšky. Pri plánovanom dovoze rôznych elektronických zariadení (napríklad vysielačky, diktafóny, GPS zariadenia, expozimetre, sofistikované kamerové a fotografické systémy a drony) odporúčame informovať sa vopred pri podávaní žiadosti o vízum na veľvyslanectve Iránu vo Viedni, či dovážané zariadenie, ktoré môže byť inak bežne dostupné v SR a ďalších krajinách, nie je v Iráne zakázané používať.
 
Vzhľadom na ekonomickú situáciu je zaznamenaný trend zvyšovania výskytu drobnej pouličnej kriminality, vrátane krádeží peňazí a cestovných dokladov. Nutná je preto maximálna obozretnosť. Neodporúča sa individuálny pohyb v noci, zvlášť v málo frekventovaných oblastiach.
 
Najmä na východe krajiny na hraniciach s Afganistanom a Pakistanom dochádza k častým stretom polície s drogovými gangmi. Za prichytenie (aj cudzinca) prechovávajúceho alebo prevážajúceho drogy hrozia vysoké tresty, vrátane trestov smrti. Dovoz alkoholických nápojov, drog, pornografických materiálov a výrobkov z bravčového mäsa je zakázaný.
 
Irán neuznáva dvojaké občianstvo. To má za následok, že osoba s dvojakým občianstvom, z ktorých jedno je iránske, je v Iráne považovaná iba za iránskeho občana. V prípade akýchkoľvek problémov je výkon konzulárnej pomoci v týchto prípadoch značne limitovaný a komplikovaný.
 
Pri cestách do Iránu a zvlášť Afganistanu a Pakistanu odporúčame preveriť si informácie na Zastupiteľskom úrade v Teheráne o aktuálnych bezpečnostných podmienkach v teritóriu a aktuálnych možných obmedzeniach cestovania pre cudzincov.

Turistické a iné užitočné informácie

Doprava

Published 06.05.2022

Diaľnice, cesty druhej triedy sú na pomerne dobrej úrovni. V závislosti od ročného obdobia, napr. v zime sú na severe krajiny niektoré cesty neprejazdné v prípade častých snehových kalamít.
 
Krajina disponuje pomerne veľkou diverzitou dopravných liniek, či už sa jedná o vnútroštátne lety, autobusové spoje, pripadne vlakové spojenia. 
Niektoré taxíky môžu byť vo veľmi zlom technickom stave. Cestná doprava, zvlášť v Teheráne, je prehustená a má špecifické pravidlá, na ktoré Európania zvyčajne nie sú zvyknutí. Jedným zo špecifík je jazda motoriek na chodníkoch. Pri prechode cez cestu musí chodec pomalým krokom vstúpiť na vozovku a prechádzať pomedzi jazdiace autá. Vodiči jazdia nevyspytateľne a často nevenujú premávke dostatočnú pozornosť.
 
Niektoré autá v Iráne sú v zlom technickom stave. Životné prostredie vo väčších mestách, zvlášť v Teheráne, je aj z tohto dôvodu značne znečistené. Teherán patrí do skupiny miest vo svete s najviac znečisteným ovzduším.
 
V taxíku môžu vedľa seba sedieť muž a žena, ktorí sa nepoznajú, do diaľkových autobusov a vlakov personál predáva lístky tak, aby opačné pohlavia (mimo rodín) sedeli oddelene. V metre sú na konci a začiatku vyčlenené vagóny pre ženy. Ženy nie sú povinné nastupovať výhradne do nich, môžu cestovať v zmiešaných vagónoch, muži však nemôžu cestovať v ženských vagónoch. 
 
Vnútroštátne letecké spojenie má pomerne dobrú sieť letísk a liniek. Letecké spoločnosti používajú okrem nových ešte aj staršie typy lietadiel, čo niekedy môže viesť k nehodám. Dovoz niektorých súčiastok nie je možný kvôli sankciám zo strany USA.

Zdravotná  starostlivosť

Published 06.05.2022

Odporúča sa očkovanie proti Týfusu a hepatitíde. V niektorých oblastiach na juhovýchode Iránu sa môže vyskytovať malária. Pred cestou odporúčame kontaktovať polikliniku cudzokrajných chorôb v SR. Cudzinci môžu trpieť respiračnými a tráviacimi ťažkosťami, ktoré sa ojedinele môžu vyskytnúť. V mestách je hustá sieť lekární, otvorených od skorého rána do večera, poskytujúcich domáce aj zahraničné lieky a zdravotnícke pomôcky. 

Voda sa odporúča piť iba balená alebo prevarená. Voda z vodovodného kohútika je síce pitná, no cudzincom môže spôsobiť menšie zdravotné/zažívacie problémy.
  
Pri pobyte v krajine sa odporúča komerčné zdravotné poistenie. 

Klimatické podmienky

Dôležité telefónne čísla
Updated 06.05.2022
Published 06.05.2022

Predvoľba krajiny: +98; 
Požiarna služba: 125;
Záchranná služba: 115;
Polícia: 110; 
Lekáreň 27/7: 191;
 

Rady a odporúčania
Published 06.05.2022

Odporúčame štandardnú ostražitosť a nasledovanie pokynov miestnych orgánov.Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.


Správy

The State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Ingrid Brocková, held bilateral consultations via a video call with the political deputy at the Ministry of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran, Seyed Abbas Araghchi.

On March 3, 2021, as part of the ongoing bilateral activities, the State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Ingrid Brocková, took part in an online video meeting with the Ambassador of Iran to the Slovak Republic, Abbas Bagherpour Ardekani, who is based in Vienna.


Irán

Základné informácie

Common english name Iran
Official name Islamic Republic of Iran
Official english name Islamic Republic of Iran
Common name Iran,Islamic Republic of
Continent Ázia
Capital city Tehran
English name of capital Tehran
Local name of the capital تهران
Currency Iránsky rial
International currency abbreviation IRR
Telephone area code +98
The official languages Perzský
Time zone +0330
Internet domain .ir
International licence plate IR
Capital city longitude 51.38960
Capital city latitude 35.6892
The emergence of the state 1979-02-11
System of government Islamská republika

Hlava štátu Najvyšší duchovný vodca ajatolláh Sajjid Alí Chámeneí
Prezident Ebrahím Raísi
Minister zahraničných vecí Hossein Amir-Abdollahian
Webová stránka ministerstva

https://en.mfa.ir

Uznanie Slovenskej republiky 1.1.1993
Uznanie štátu Slovenskou republikou 1.1.1993
Nadviazanie diplomatických stykov so Slovenskou republikou 1.1.1993

Zastupiteľské úrady

Embassy of the Slovak Republic in Tehran

No, 72 Moghadassi Street, Bahonar Street, Niavaran, Post Code: 1971836199, P.O.Box 19395-6341, 1971836199 Tehran
Phone
+98 2122740466
+98 2122754560
Fax
+98 2122758528
Email of the consular department

(for all e-mails concerning consular agenda, such as visa/residencies or superlegalization).

Embassy of the Slovak Republic in Tehran

Bilaterálne vzťahy

Published 12.05.2022
Dátum Popis
04/2021 bilaterálne konzultácie medzi štátnou tajomníčkou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brockovou a politickým námestníkom ministra zahraničných vecí Iránu Abbásom Arakčím
06/2019 medziministerské politické konzultácie štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáša Parízka v Iráne.
03/2017 návšteva delegácie podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu spolu s ministrom financií a ministrom hospodárstva SR v Iráne
05/2016 návšteva šéfa Agentúry pre jadrovú energiu Iránu v SR
11/2016 návšteva iránskeho ministra zahraničných vecí v SR
01/2016 návšteva podpredsedu vlády a ministra financií SR v Iráne (podpis dohody o zamedzení dvojitého zdanenia a podpore vzájomnej ochrane investícii)
09/2014 návšteva ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Iráne

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy
Ekonomické informácie o teritóriu
Zoznam zakázaných dovozných tovarov do Iránu
PDF 2.7 MB, 1/31/23, 68 downloads
Download
Irán - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 875.3 kB, 6/21/22, 75 downloads
Download
Obstarávanie a tendre
Zoznam zakázaných dovozných tovarov do Iránu
PDF 2.7 MB, 1/31/23, 68 downloads
Download
Irán - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 875.3 kB, 6/21/22, 75 downloads
Download
Veľtrhy a výstavy
Zoznam zakázaných dovozných tovarov do Iránu
PDF 2.7 MB, 1/31/23, 68 downloads
Download
Irán - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 875.3 kB, 6/21/22, 75 downloads
Download
Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat
Name and surname Mr. Peter Harmanovský
Embassy Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Teheráne
Email peter.harmanovsky@mzv.sk
Function ekonomický diplomat, konzul

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania


Back To Top