Izrael

Vlajka Izraelu

Israel

Tel Aviv – Yafo - local time:

Dňa 10. mája 2023 bolo na Izrael vypálených vyše 100 rakiet z pásma Gazy. V najbližších hodinách/dňoch možno očakávať zvýšenú hrozbu raketových útokov a bezpečnostných incidentov predovšetkým v blízkosti pásma Gazy.


Cestovanie

Upozornenia pred cestou
Podmienky vstupu
Updated 16.11.2022
Published 10.05.2022

Slovenskí občania plánujúci cestu do krajiny (vrátane detí) musia mať platný vlastný cestovný pas.

Podľa platnej legislatívy sú osoby zdržiavajúce sa v krajine povinné mať doklad totožnosti neustále pri sebe pre prípad možnej kontroly totožnosti zo strany polície. Uistite sa, že váš cestovný pas bude platný počas celého pobytu.

Minimálna platnosť cestovného dokladu je 6 mesiacov.

 

Slovenskí občania na vstup do Izraela za účelom turizmu nepotrebujú víza vopred.

Návštevníci, ktorí prilietajú cez medzinárodné letisko Ben Gurion v Tel Avive, dostanú namiesto vstupnej pečiatky do pasu tzv. vstupnú kartu modrej farby, ktorá predstavuje povolenie na turistický pobyt po dobu maximálne 90 dní. Toto je dôkaz o vašom legálnom vstupe do Izraela a môže sa vyžadovať, najmä na akomkoľvek hraničnom priechode na územia Palestínskej samosprávy. Turistom odporúčame si vstupnú kartu ponechať založenú v pase až do odchodu, kedy dostanú výstupnú kartu ružovej farby.

 

Ak vám bude odmietnutý vstup do Izraela, váš pas môže byť opečiatkovaný vstupnou pečiatkou a dvoma červenými čiarami, ktoré označujú odmietnutie.

 

Cestovanie s deťmi
Published 10.05.2022

Deti musia mať vlastný platný cestovný doklad (pas) a v prípade, že necestujú s oboma rodičmi odporúčame mať so sebou notárom overené splnomocnenie na cestovanie s dieťaťom.

Opačným prípadom je cestovanie maloletých z Izraela, kedy v prípade vycestovania iba jedným z rodičov (prípadne s inou osobou) požadujú súhlas na vycestovanie od druhého rodiča, resp. oboch rodičov, aby sa zabránilo prípadným únosom detí. V prípade, že dieťa cestuje do Izraela iba s jedným zo zákonných zástupcov (rodičov) maloletého, resp. s inou osobou (napr. starý rodič), Veľvyslanectvo SR v Tel Avive na základe viacerých prípadov z praxe odporúča mať v týchto prípadoch v slovenčine aj angličtine vystavený letter of consent podpísaný zákonným zástupcom/zástupcami, ktorí dieťa nesprevádzajú, s notársky overeným podpisom. Obdobne odporúčame postupovať aj v iných špecifických prípadoch, napr. v prípade rozvodu rodičov.
 

Splnomocnenie na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v slovenskom jazyku
Word 13.0 kB, 3/10/23, 1629 downloads
Download
Splnomocnenie na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v anglickom jazyku
Word 12.8 kB, 3/10/23, 1643 downloads
Download
COVID-19
Updated 08.03.2023
08.03.2023
Aktualizované informácie pre cestujúcich, ktorí boli pred cestou do Izraela v Číne.
02.02.2023
Aktualizované informácie pre cestujúcich, ktorí boli pred cestou do Izraela v Číne.
Published 15.06.2022

Podmienky vstupu do krajiny

Do Izraela je povolený vstup všetkým turistom aj bez očkovania či potvrdenia o prekonaní COVID-19 (tzv. Recovery Certificate). Od 9. októbra 2022 nie je potrebné pred odletom do Izraela vypisovať vstupný formulár.

Od 20. mája 2022 je zrušená povinnosť vykonať test na COVID-19 pred príchodom do Izraela. Zrušené je aj povinné platené absolvovanie PCR testu na COVID-19 po prílete na letisku a karanténa po prílete.

Všetci, ktorí sa pri prílete alebo do 10 dní po vstupe do Izraela necítia dobre, by mali absolvovať PCR test, ktorý dokáže odhaliť nové varianty vírusu dovezené do krajiny (na rozdiel od antigénového testu).

Možnosť dobrovoľne a bezplatne sa otestovať hneď po prílete majú všetci cestujúci prilietajúci na medzinárodné letisko Ben Gurion v Tel Avive každý deň v čase od 07.00 - 21.00 hod. (v prijímacej hale po vyzdvihnutí batožiny a colnom odbavení, na prízemí (G), na priechode k parkovisku „Hapardes“ - po východe z brány č. 03).

PCR test je možne absolvovať bezplatne aj na klinikách Ministerstva zdravotníctva Izraela. Stačí sa preukázať letenkou, lístkom na výletnú plavbu,  za posledných 10 dní alebo potvrdením o zaplatení výstupného poplatku z pozemného hraničného priechodu za posledných 20 dní. Osoby vo veku 30 a viac rokov môžu absolvovať test PCR bez predloženia jedného z týchto dokumentov.

Aktuálne informácie ohľadom pravidiel prípadnej izolácie po pozitívnom výsledku testu pre turistov sú dostupné na oficiálnych webstránkach Ministerstva zdravotníctva Izraela

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

Poznámka
Všetkým cestujúcim odporúčame pred letom kontaktovať leteckú spoločnosť ohľadom podmienok povolenia nástupu na let, ktoré sú v plnej kompetencii prepravnej spoločnosti a môžu sa líšiť od podmienok vstupu do SR.  
Miestne špecifiká
Published 10.05.2022

Ceny za potraviny, spotrebný tovar a služby sú približne 1,5 – 2x vyššie v porovnaní so Slovenskou republikou.

Colné predpisy – čo je možné doviezť a vyviezť pre osobnú spotrebu
Published 10.05.2022

Deklarovať nie je potrebné:

 • pri vstupe do krajiny cez medzinárodné letisko Ben Gurion je možné doviesť hotovosť vo výške 50 000 ILS (vyššia čiastka musí byť deklarovaná),
 • pri vstupe cez pozemné priechody je limit hotovosti stanovený na 12 000 ILS,
 • oblečenie, topánky, kozmetiku pre vlastnú potrebu,
 • tvrdý alkohol do 1 l, víno do 2 l na osobu od 18 rokov,
 • parfumy a toaletné vody do 250 ml,
 • tabak do 250 g alebo do 200 cigariet (1 kartón) na osobu od 18 rokov,
 • iné predmety osobnej spotreby alebo darčeky v hodnote do 200 USD,
 • potraviny do 3 kg, ak váha jednej potraviny nepresiahne 1 kg,
 • písací stroj, osobný počítač, notebook, fotoaparát, filmovú kameru, videokameru, rádio, televízor, nahrávač, ďalekohľad, osobné šperky, hudobný nástroj, gramofón, kočík, vybavenie na kempovanie a šport, bicykel a ďalšie podobné predmety.

Deklarovať je potrebné:

 • predmety, ktorých hodnota presiahne 200 USD,
 • náradie, potápacia výstroj, nový osobný počítač, novú videokameru a ďalšie podobné nové predmety.

Bez povolenia je zakázané dovážať do Izraela

 • rastliny,
 • zbrane (vrátane slzného plynu), nože alebo vreckové nože (ak neslúžia na profesionálne použitie),
 • predmety, ktoré nesú symboly teroristických organizácií,
 • nespracované mäso a suroviny,
 • falšovanú menu alebo dokumenty a iné.

Je možné doviezť osobné vozidlo pre vlastnú potrebu. Cudzinec si môže v Izraeli zakúpiť osobné vozidlo bez dane s podmienkou, že ho so sebou odvezie nie skôr ako rok po jeho zakúpení.

Starožitnosti je možné vyvážať len na základe povolenia Úradu pre starožitnosti (Israeli Antiquities Authority).

Dovoz domácich zvierat 
Domáce zviera je možné do Izraela priviezť pokiaľ je staré aspoň tri mesiace. Nie je možné priviezť psa nebezpečnej rasy (napr. bulteriér, pitbul, rotvajler atď.). Psy a mačky musia byť začipované a všetky domáce zvieratá musia mať potvrdenie o očkovaní proti besnote v lehote nie dlhšej ako jeden rok a nie kratšej ako 30 dní pred príchodom do Izraela. Zviera musí mať veterinárny certifikát nie starší ako 10 dní pred príchodom do krajiny. Pozrite si viac informácií o cestovaní so zvieratami

Vrátenie DPH
Vrátenie DPH je možné nárokovať, ak hodnota tovaru presiahne 100 USD, tovar je zhotovený pre osobné použitie v obchode autorizovanom daňovým úradom a nejde o alkohol, tabak ani potraviny. Tovar musí byť predložený s pokladničným blokom na kontrolu, a to v uzavretom obale z obchodu. 

Vrátenie dane na letisku Ben Gurion v Tel Avive
 

Info pre motoristov
Updated 17.08.2022
Published 10.05.2022

Cudzinci, ktorí majú prax vo vedení motorových vozidiel aspoň 5 rokov, môžu v Izraeli šoférovať s vodičským preukazom vydaným v krajine svojho pôvodu po dobu jedného roka, počas tohto obdobia sa nevyžaduje medzinárodný alebo izraelský vodičský preukaz.

Dopravné značky sú v celej krajine trojjazyčné – v hebrejčine, arabčine a angličtine.

Základné dopravné predpisy

 • Maximálna povolená rýchlosť v obci je 50 km/h (pokiaľ nie je uvedené inak);
 • Maximálna povolená rýchlosť mimo obce je 80 km/h na ceste bez zábrany medzi pruhmi;
 • Maximálna povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h na ceste so zábranou medzi pruhmi;
 • Maximálna povolená rýchlosť na diaľnici medzi Tel Avivom a Jeruzalemom je 100 km/h;
 • Maximálna povolená rýchlosť na iných rýchlostných cestách je 110 km/h;
 • Maximálna povolená rýchlosť na diaľnici č. 6 je 120 km/h;
 • V Izraeli platí povinné celodenné svietenie vozidiel od 1. novembra do 31. marca;
 • tolerancia 0,24 ‰ pre väčšinu šoférov; 0,05 ‰ pre nových šoférov, šoférov do 24 rokov a profesionálnych šoférov vedúcich vozidlá nad 3,5 tony.

Spoplatnenými komunikáciami v Izraeli sú diaľnica č. 6 (platobný systém), tunely popod horu Karmel v meste Haifa (platba možná v hotovosti pred vjazdom do tunela) a takzvaný rýchly pruh na diaľnici č. 1 medzi Tel Avivom a Jeruzalemom.

Hlavné ťahy sú pokryté asfaltom a väčšinou viacprúdové. Parkovanie v Tel Avive je zónovo rozdelené a spoplatnené

V prípade poruchy vozidla Vám odporúčame kontaktovať Vašu poisťovňu alebo jednu z miestnych spoločností, napríklad Shagrir Group, ktorej služby sú nepretržite dostupné na čísle 8888.

Ceny

Pohonné hmoty sú drahšie než v Slovenskej republike, približne 2 eurá/liter.

Bezpečnostná situácia
Published 10.05.2022

Vzhľadom na situáciu v regióne Blízkeho východu a prebiehajúci izraelsko-palestínsky konflikt nemožno bezpečnostnú situáciu v Izraeli a na Palestínskych autonómnych územiach vopred spoľahlivo predvídať. Odporúčame preto dbať počas celej doby pobytu na opatrnosť, dodržiavanie základných bezpečnostných pravidiel. Dôležité je pred cestou a počas pobytu sledovať aktuálnu situáciu v miestnych médiách. Vzhľadom na prebiehajúci ozbrojený konflikt v Sýrii a na situáciu v Libanone dbajte na opatrnosť aj pri cestách do pohraničných oblastí na severe krajiny.

Jeruzalem
Počas pobytu v meste odporúčame ostražitosť najmä na miestach s väčšou koncentráciou ľudí, upozorňujeme aj na nebezpečenstvo drobných krádeží. V ultraortodoxných židovských štvrtiach je nutné zahaľujúce oblečenie, ženy by nemali mať nohavice. Počas šabatu (od západu slnka v piatok do západu slnka v sobotu) sa turistom vstup neodporúča, vjazd vozidlom do týchto štvrtí je zakázaný. Diskrétne oblečenie je vyžadované aj v kostoloch, synagógach a mešitách. K fotografovaniu v moslimských aj židovských ortodoxných štvrtiach pristupujte citlivo, fotiť je zakázané napríklad Múr nárekov počas šabatu. Nie je tiež možné fotiť vojenské objekty a príslušníkov ozbrojených zložiek.

V Jeruzaleme často dochádza k stretom na spojniciach medzi arabskými a židovskými štvrťami Starého mesta v oblastiach zvýšenej policajnej prítomnosti či pri električkovej linke prechádzajúcej ako arabskými, tak židovskými štvrťami mesta. Je potrebné aj naďalej dbať na opatrnosť a vyhýbať sa akýmkoľvek verejným zhromaždeniam. Zvýšená opatrnosť je potrebná po hlavných piatkových modlitbách v Starom meste a v okolí Chrámovej hory. Obozretnosť odporúčame pri cestách verejnou dopravou, na zastávkach električiek a autobusov. 

Pásmo Gazy
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR dlhodobo dôrazne neodporúča občanom SR cestovať do pásma Gazy, kde je bezpečnostná situácia veľmi riziková. Možnosť poskytnúť pomoc v núdzi je obmedzená alebo priamo nemožná, rovnako ako pomoc so vstupom do pásma Gazy a jeho následným opustením. Hraničný prechod Rafah z pásma Gazy do Egypta môže byť aj bez predchádzajúceho varovania uzavretý. 

Západný breh Jordánu
Z dôvodu nepredvídateľnej bezpečnostnej situácie neodporúčame cestovať na Západný breh s výnimkou Jericha, Betlehema a oblasti Mŕtveho mora. Pri cestách odporúča dbať na maximálnu opatrnosť, a to najmä po zotmení. Vždy je nutné vopred overovať situáciu v cieli cesty aj po ceste (najmä na kontrolných stanovištiach izraelskej polície a armády). Žiaduce je využívať miestne kontakty, napríklad obchodných partnerov alebo lokálnych cestovných kancelárií. V každom prípade je potrebné rešpektovať odporúčania či nariadenia izraelských a/alebo palestínskych bezpečnostných zložiek.

Pri cestách po Západnom brehu je možné očakávať uzávierky ciest a zvýšené kontroly na check-pointoch. Zvýšenú pozornosť treba pri cestách pozdĺž jordánskych hraníc. Bezpečnostným rizikom môže byť aj cesta do Hebronu a využitie cesty č. 60 medzi Guš Ecjon a al-Fawwar. Centrálny Hebron (okolie Hrobky Patriarchov) je oblasť so špeciálnym bezpečnostným režimom.

Demonštrácie alebo násilné incidenty sa môžu náhle objaviť kdekoľvek, najmä v oblastiach priľahlých k palestínskym utečeneckým táborom alebo židovským osadám. Dôrazne odporúčame vyhnúť sa všetkým demonštráciám.

Odporúčania turistom
Kriminalita nie je výnimočne vysoká, odporúča sa bežná obozretnosť, odporúčame nenechávať si žiadne osobné doklady a cennosti vo vozidle. Niekedy dochádza aj k organizovanému okrádaniu turistov na plážach, v menšej miere na miestach turisticky atraktívnych. Upozorňujeme, že je trestná výroba a distribúcia drog aj ich držanie pre osobnú potrebu. Kasína a hazardné hry sú v Izraeli zakázané.

Ak dôjde k strate alebo odcudzeniu cestovného pasu, je nevyhnutné túto okolnosť oznámiť bezodkladne Izraelskej polícii. Na Veľvyslanectve SR v Tel Avive je následne potrebné požiadať o vystavenie náhradného cestovného dokladu, ktorý slúži predovšetkým na návrat do Slovenskej republiky a jeho časová platnosť je obmedzená s ohľadom na dobu pobytu v zahraničí. K žiadosti o náhradný cestovný doklad je nevyhnutné priložiť správu o strate alebo odcudzení dokladu, vydanú Izraelskou políciou. Nevyhnutné je tiež overenie totožnosti akoukoľvek inou dostupnou formou a predloženie 2 pasových fotografií, odporúčame preto mať počas cesty pri sebe kópiu pasu a pasové fotografie. 

Bezpečnostné kontroly pred odbavením na medzinárodnom letisku Ben Gurion môžu byť zdĺhavé a veľmi podrobné. Odporúčame Vám preto, aby ste sa na letisko dostavili s dostatočným, minimálne dvojhodinovým časovým predstihom. Letisko Ben Gurion odporúča príchod tri hodiny pred odletom.
 

Turistické a iné užitočné informácie

Doprava

Published 10.05.2022

Letecké spojenie: Je možné využiť pravidelné linky z Viedne (Austrian Airlines, El Al, Wizzair, Ryanair), prípadne z Prahy (El Al, Smartwings), Krakova (LOT), Budapešti (El Al, Wizzair, Ryanair) či Debrecína (Wizzair).

Doprava v hlavnom meste: V Tel Avive funguje mestská hromadná doprava (autobusy), ktorú je možné používať po zakúpení tzv. Rav-kav karty, dostupnej v trafikách i rozličných obchodoch, alebo pomocou aplikácie Moovit. Rav-kav karta môže byť použitá i na medzimestskú autobusovú a železničnú dopravu. Počas šabatu (od piatka popoludní do sobotňajšieho západu slnka) verejná doprava v krajine nefunguje.

Taxislužba: Najpopulárnejšie aplikácie sú Gett a Uber, cez ktoré je možné jazdu objednať i zaplatiť.
 

Zdravotná  starostlivosť

Published 10.05.2022

Zdravotná starostlivosť je na vysokej úrovni, v súčasnosti sa na vstup cudzincov do krajiny vyžaduje platné zdravotné poistenie pre prípad ochorenia COVID-19.

Odporúča sa zvážiť očkovanie proti hepatitíde A a COVID-19. Všeobecne platí, že je potrebné chrániť sa pred slnkom, piť dostatočné množstvo vody a dbať na dôkladné umytie ovocia a zeleniny.

Klimatické podmienky

Published 10.05.2022

Zima v Izraeli trvá od novembra približne do konca februára, denné teploty v Tel Avive dosahujú približne 12-19°C a nočné približne 8-12°C. Vyskytujú sa krátke, ale časté dažďové prehánky. V južnej časti krajiny (Eilat) býva o niečo teplejšie, ale vo vyšších polohách, napríklad v Jeruzaleme teploty v noci klesajú k nule a ojedinelo sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky. 

Leto v Izraeli je horúce a bez zrážok, denné teploty v Tel Avive sa pohybujú v rozmedzí 29-35°C. Najhorúcejšimi časťami krajiny sú oblasť Mŕtveho mora, kde boli v letných mesiacoch zaznamenané teploty až do 45°C a juh krajiny s mestom Eilat, kde teploty dosahujú 35-40°C.

Štátne sviatky
The next public holiday in Israel is
26 July
Tiša be-av (Pôst 9. dňa mesiaca av) – predvečer
DATE DAY HOLIDAY
3 March friday Purim - víťazstvo Židov nad Hamanom
5 April wednesday Pesach (Passover) - beginning
12 April wednesday Pesach (Passover) - end
18 April tuesday Jom HaŠoa (Deň spomienky na holokaust)
25 April tuesday Yom HaNitzahon (Victory Day)
26 April wednesday Yom HaAtzmaut (Independence Day)
9 May tuesday Lag BaOmer (33. deň obdobia medzi sviatkami Pesach a Šavuot)
19 May friday Jom Jerušalaim (Deň Jeruzalema)
25 May thursday Šavuot (Sviatok týždňov) - predvečer
26 May friday Shavuot (Pentecost)
26 July wednesday Tiša be-av (Pôst 9. dňa mesiaca av) – predvečer
27 July thursday Tisha B'Av (Fast of Ninth of Av)
15 September friday Rosh HaShanah (Jewish New Year)
17 September sunday Rosh HaShanah (Jewish New Year)
24 September sunday Jom Kippur (Deň zmierenia) - predvečer
25 September monday Yom Kippur (Day of Atonement)
29 September friday Sukot (Sviatok stánkov) - začiatok
6 October friday Sukkot (Feast of Tabernacles)
7 October saturday Simchat Torah (Rejoicing with the Torah)
8 December friday Chanuka (Sviatok svetiel) - začiatok
15 December friday Chanuka (Sviatok svetiel) – koniec
Dôležité telefónne čísla
Published 10.05.2022

Predvoľba krajiny: +972; 
Polícia: 100; 
Záchranná služba: 101;
Požiarna služba: 102;
Poskytovateľ elektrickej energie: 103;
Informačná linka polície: 110.
 

Rady a odporúčania
Published 10.05.2022

Odporúčame štandardnú ostražitosť a nasledovanie pokynov miestnych orgánov.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.Správy

On 30 August 2022, Minister of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Ivan Korčok, met with Rabbi Isaac Schapiro on the premises of the Foreign Affairs Ministry and paid a visit with him to the Museum of Jewish Culture in Bratislava.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes (13. apríla 2022) spolu s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom a ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom slávnostne otvoril Slovenský inštitút v Jeruzaleme.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes (13. apríla 2022) v Jeruzaleme rokoval s izraelským šéfom diplomacie Yairom Lapidom. Partneri sa v rozhovore zamerali na ďalší rozvoj dvojstranných vzťahov, vývoj bezpečnostnej situácie v regióne Blízkeho východu, vrátane nedávnych teroristických útokov v Izraeli, ako aj na vzťahy medzi Izraelom a Európskou úniou.


Izrael

Základné informácie

Common english name Israel
Official name State of Israel
Official english name State of Israel
Common name Israel
Local name מדינת ישראל (Medinat Jisrael)
Continent Ázia
Capital city Tel Aviv – Yafo
English name of capital Tel Aviv – Yafo
Local name of the capital תל אביב-יפו (Tel Aviv – Jafo)
Currency Izraelský nový šekel
International currency abbreviation ILS
Telephone area code +972
The official languages Hebrejský
Time zone +0200
Internet domain .il
International licence plate IL
Capital city longitude 34.78181
Capital city latitude 32.08530
The emergence of the state 14.05.1948
System of government Parlamentná republika

Hlava štátu Isaak Herzog
Predseda vlády Naftali Bennett
Minister zahraničných vecí Yair Lapid
Webová stránka ministerstva

https://www.gov.il/en/departments/ministry_of_foreign_affairs/govil-landing-page

Uznanie Slovenskej republiky 1.1.1993
Uznanie štátu Slovenskou republikou 1.1.1993
Nadviazanie diplomatických stykov so Slovenskou republikou 1.1.1993

Zastupiteľské úrady

Embassy of the Slovak Republic in Tel Aviv

Jabotinsky 37, P.O.Box 16432 Tel Aviv
Phone
+972 747585030
Fax
+972 747585042
Email of the consular department
Emergency line
+972544556642

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Embassy of the Slovak Republic in Tel Aviv

Slovak Institute in Jerusalem

19 King David St, 941 0143 Jerusalem
Phone
+972 54 9466542
Slovak Institute in Jerusalem

Honorárne konzuláty

Bilaterálne vzťahy

Updated 17.08.2022
Published 12.05.2022
Dátum Popis
05/2022 pracovná návšteva ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR S. Vlčana v Izraeli
03/2022 oficiálna návšteva ministra zahraničných vecí Izraela Y. Lapida na Slovensku
05/2021 pracovná návšteva ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR I. Korčoka v Izraeli
03/2021 pracovná návšteva ministra obrany SR J. Naďa v Izraeli
01/2020 pracovná návšteva prezidentky SR Z. Čaputovej v Izraeli, spojená s účasťou na 5. svetovom fóre o holokauste v Jeruzaleme
12/2019 pracovná návšteva ministerky kultúry SR Ľ. Laššákovej v Izraeli
02/2019 oficiálna návšteva predsedu vlády SR P. Pellegriniho v Izraeli
01/2019 pracovná návšteva ministra spravodlivosti SR G. Gála v Izraeli
07/2018 oficiálna návšteva predsedu NR SR A. Danka v Izraeli
05/2018 pracovná návšteva ministerky kultúry SR Ľ. Laššákovej v Izraeli
06/2017 oficiálna návšteva predsedu Knessetu Y.-Y. Edelsteina na Slovensku
05/2017 pracovná návšteva ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR P. Plavčana v Izraeli
03/2017 pracovná návšteva ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčáka v Izraeli
03/2017 oficiálna návšteva prezidenta SR A. Kisku v Izraeli
02/2017 pracovná návšteva ministerky spravodlivosti Izraela A. Shaked na Slovensku
01/2017 pracovná návšteva podpredsedu vlády SR P. Pellegriniho v Izraeli
09/2016 účasť predsedu vlády SR R. Fica na pohrebe bývalého prezidenta Izraela Š. Peresa v Izraeli
09/2016 pracovná návšteva ministra kultúry SR M. Maďariča v Izraeli
11/2014 pracovná návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčáka v Izraeli
06/2014 oficiálna návšteva predsedu NR SR P. Pašku v Izraeli
11/2012 oficiálna návšteva ministra hospodárstva SR T. Malatinského v Izraeli
05/2012 oficiálna návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Izraela A. Liebermana na Slovensku
01/2011 pracovná návšteva podpredsedu vlády a ministra dopravy SR J. Figeľa v Izraeli
10/2010 pracovná návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Izraela A. Liebermana na Slovensku
03/2010 pracovná návšteva ministra zahraničných vecí SR M. Lajčáka v Izraeli
03/2007 oficiálna návšteva predsedu vlády SR R. Fica v Izraeli
03/2005 oficiálna návšteva prezidenta SR I. Gašparoviča v Izraeli
09/2004 oficiálna návšteva predsedu Knessetu R. Rivlina na Slovensku
11/2003 oficiálna návšteva predsedu vlády SR M. Dzurindu v Izraeli
09/2003 pracovná návšteva prezidenta R. Schustera v Izraeli, spojená s účasťou na medzinárodnej konferencii Vízie a realita
07/2003 oficiálna návšteva prezidenta Izraela M. Kacava na Slovensku
10/2001 oficiálna návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Izraela Š. Peresa na Slovensku
02/2000 oficiálna návšteva prezidenta SR R. Schustera v Izraeli
11/1995 účasť predsedu vlády SR V. Mečiara na pohrebe predsedu vlády Izraela J. Rabina v Izraeli
07/1995 oficiálna návšteva predsedu NR SR I. Gašparoviča v Izraeli
08/1994 oficiálna návšteva predsedu Knessetu Š. Weissa na Slovensku

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy

The Economic Cooperation Section of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic organizes the interactive round table Slovakia – Israel ”Model Start-up Nation” in the Congress Hall of the Ministry in Bratislava on April 20, 2016 at 10,30 a.m.

Ekonomické informácie o teritóriu
Izrael - veľtrhy a výstavy 2022 a 2023
PDF 441.7 kB, 9/20/22, 114 downloads
Download
Izrael - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 819.0 kB, 6/21/22, 128 downloads
Download
Izrael - dôležité kontakty
PDF 92.7 kB, 6/21/22, 106 downloads
Download
Obstarávanie a tendre
Izrael - veľtrhy a výstavy 2022 a 2023
PDF 441.7 kB, 9/20/22, 114 downloads
Download
Izrael - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 819.0 kB, 6/21/22, 128 downloads
Download
Izrael - dôležité kontakty
PDF 92.7 kB, 6/21/22, 106 downloads
Download
Veľtrhy a výstavy
Izrael - veľtrhy a výstavy 2022 a 2023
PDF 441.7 kB, 9/20/22, 114 downloads
Download
Izrael - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 819.0 kB, 6/21/22, 128 downloads
Download
Izrael - dôležité kontakty
PDF 92.7 kB, 6/21/22, 106 downloads
Download
Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat
Name and surname Mr. Oliver Buzek
Embassy Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tel Avive
Email oliver.buzek@mzv.sk

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania

On 30 August 2022, Minister of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Ivan Korčok, met with Rabbi Isaac Schapiro on the premises of the Foreign Affairs Ministry and paid a visit with him to the Museum of Jewish Culture in Bratislava.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes (13. apríla 2022) spolu s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom a ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom slávnostne otvoril Slovenský inštitút v Jeruzaleme.

he Minister of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Ivan Korčok, today (14 July 2021) announced that the Slovak Republic will open a Slovak Institute in Jerusalem on 1 September 2021. The objective of the establishment of a Slovak Institute in Jerusalem is to strengthen the mutual relations and cooperation between the Slovak Republic and the State of Israel with the emphasis on culture and art, tourism and trade-and-economic cooperation.


Back To Top