Stredoeurópska kultúrna platforma usporiadala podujatie pre deti utečencov z Donbasu žijúcich v Kyjeve

18.9.2015 | Kultúrna prezentácia | Stredoeurópska kultúrna platforma

Ministerstvá zahraničných vecí krajín združených v Stredoeurópskej kultúrnej platforme (V4, Rakúsko a Slovinsko) zorganizovali 9. a 10. septembra 2015 v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla projekt s názvom Art for Children s cieľom vniesť trochu radosti do života deťom z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu, ktoré boli v dôsledku konfliktu na východe krajiny nútené opustiť svoje domovy. Pred akciou sa konala tlačová konferencia, na ktorej zúčastnené krajiny informovali o svojom programe, ktorý pripravili pre deti v podobe divadelných a bábkových predstavení, akrobatických a hudobných vystúpení a tiež interaktívnych hier, do ktorých sa budú môcť deti aktívne zapájať.

Na podujatí Art for Children sa zúčastnilo vyše 400 detí, ktorým sa prihovorila aj manželka prezidenta Ukrajiny Marina Porošenková. Po skončení akcie všetky interaktívne hry, ktoré priniesla Slovenská republika pre deti do 18 rokov, boli prostredníctvom ZÚ Kyjev odovzdané humanitárnej organizácii Donbass SOS.

Stredoeurópska kultúrna platforma vznikla v roku 2001 na podnet rakúskej strany za účelom posilnenia spolupráce krajín stredoeurópskeho regiónu. Témou ďalšieho podujatia majú byť talentovaní mladí rómski umelci, ktorí sa budú spoločne prezentovať na Balkáne v macedónskom Skopje na jar 2016.

Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu.
Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu. Projekt s názvom Art for Children v priestoroch Kyjevského akademického bábkového divadla pre deti z presídleneckých rodín z regiónu Donbasu.