1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Helsinkách

Helsinki - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Často hľadané:   COVID-19   Cestovanie s deťmi

Upozornenie pred cestou

Od 1. júla 2022 je vstup do Fínska bez obmedzení, cestujúci sú oslobodení od karantény a preukazovania COVID pasov pri vstupe do Fínska.

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF
Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Narodenie dieťaťa
Zápis narodenia do osobitnej matriky
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín, apostil
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby
Výpis z registra
Požiadajte o výpis z registra trestov

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

AktuálneAktuálne

25.09.2022 Estónsko

Ministerstvo pre záležitosti vidieka Estónskej republiky zorganizovalo v dňoch 20.-21. septembra 2022 pracovnú návštevu veľvyslancov na najväčšom estónskom ostrove - Saaremaa.

Misia kľúčových partnerov inovačného ekosystému Košíc a Košického kraja, ktorú Veľvyslanectvo SR v Helsinkách už minulý rok privítalo v Estónskom Tallinne, pokračovala tento rok vo Fínsku.

Pracovná návšteva honorárnych konzulov Fínska pôsobiacich v krajinách Vyšehradskej štvorky v Helsinkách sa konala v dňoch 12. do 14. septembra 2022. Slovenskú republiku zastupoval honorárny konzul Rastislav Puchala. Návštevu zorganizovalo Ministerstvo zahraničných vecí Fínskej republiky.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Prostredníctvom krátkych videí chceme vyvracať rozšírené mýty, hoaxy alebo dezinformácie, ktoré krivia diskusiu a neférovým spôsobom podkopávajú spoločenský konsenzus v témach, ktoré sú pre budúcnosť našej krajiny dôležité.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.