Aktuality

Vissza

Rokovanie VZÚ V4 a zástupcov Delegácie EÚ o spoločnom projekte v Keni

Rokovanie VZÚ V4 a zástupcov Delegácie EÚ o spoločnom projekte v Keni

15.10.2019 | Aktivity veľvyslancov | Oficiálna rozvojová pomoc | Slovensko a V4

Na pozvanie Vedúceho zastupiteľského úradu Slovenskej republiky Františka Dlhopolčeka sa 4. októbra 2019 uskutočnili pracovné raňajky za prítomnosti veľvyslancov Českej republiky, Poľskej republiky, Maďarskej republiky, reprezentantov Delegácie Európskej únie, Farm Africa a Ten Senses Africa. Cieľom bolo prediskutovať dosiahnuté výsledky druhej fázy spoločného projektu Vyšehradskej štvorky a z toho vyplývajúce výzvy na ďalší rok.

 

Výkonný riaditeľ miestnej implementujúcej organizácie TSA Frank Omondi a projektový manažér Farm Africa Tom Cadogan informovali o aktuálnej situácii projektových aktivít v jednotlivých provinciách: vyše 15 000 farmárov získalo oficiálnu certifikáciu Fair Trade, 1000 mladých ľudí je zaškolených na rozbehnutie vlastného podnikania, 300 farmárov začalo pestovať sezam, 450 000 kešu sadeníc bolo distribuovaných farmárom v provinciách Kwale, Kilifi a Lamu, z čoho 30 000 sadeníc odovzdali na základných a stredných školách.

 

V nasledujúcom implementačnom období sa pripravuje vybudovanie výrobnej fabriky, čo sa ukázalo ako doteraz najväčšia výzva projektu.

 

Spoločný monitoring veľvyslancov Vyšehradskej štvorky a Delegácie Európskej únie do provincie Kwale  (prehliadka škôlky, pracovné rokovania s guvernérom) je naplánovaný na 18. októbra 2019.