Kapverdy

Vlajka Kapvérd

Kapverdy

Praia - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Upozornenie pred cestou


Cestovanie

Upozornenia pred cestou
Podmienky vstupu
Aktualizované 27.02.2024
Publikované 11.05.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii kapverdských orgánov. Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Veľvyslanectve Kapverd v Bruseli.

 

Cestovné doklady

Pri cestách na Kapverdy musia mať slovenskí občania vrátane detí platný cestovný doklad, ktorým je cestovný pas. Kapverdské orgány vstup do krajiny na základe iného dokladu, napr. na občiansky preukaz, neumožnia.

 

Platnosť cestovných dokladov

Pas musí platiť minimálne o 6 mesiacov dlhšie, než je dátum (deň) vstupu na územie Kapverd. V zmysle platného zákona, vstup na územie Kapverd nebude umožnený s pasom, ktorý má kratšiu dobu platnosti. Zároveň v pase musí byť aj dostatok voľného miesta (minimálne 2 čisté voľné strany) pre vstupné a výstupné pečiatky orgánov hraničnej a pasovej kontroly.

 

Víza

Pobyt občanov SR do max. 15 dní je bezvízový.

Na dlhší pobyt je potrebné požiadať o víza najmenej 7 dní vopred. Cudzinci z krajín alebo z oblastí, kde nie je diplomatické alebo konzulárne zastúpenie krajiny, môžu požiadať o povolenie na vstup online najmenej 7 pracovných dní vopred na webovej stránke Migračnej a hraničnej služby.

Pri vstupe do krajiny hraničná polícia môže vyžadovať preukázanie spiatočnej letenky, dostatok finančných prostriedkov na pobyt (100 eur na deň) a rezerváciu ubytovania. V prípade, že pricestujete z krajiny (vrátane tranzitu s rizikom prenosu žltej zimnice, vyžaduje sa medzinárodný očkovací preukaz s potvrdením očkovania proti žltej zimnici.

 

Overte si informácie

Aktuálne podmienky vstupu do krajiny si odporúčame overiť na Veľvyslanectve Kapverd v Bruseli, mail: emb.caboverde@skynet.be alebo telefonicky na +32 26436270. Sídlo Veľvyslanectva Kapverd je na adrese Johannalaan 29 1050 Brusel, Belgicko. 


Nadpis

Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.Správy

Na historicky prvú návštevu Slovenskej republiky pricestoval dnes (20. apríla) do Bratislavy minister zahraničných vecí a komunít Kapverd Luís Filip Tavares. Návšteva je súčasťou diplomatickej ofenzívy tejto ostrovnej republiky súvisiacej s 10. výročím vzniku Osobitného partnerstva EÚ – Kapverdská republika s cieľom rozšíriť partnerstvo a spoluprácu s členskými krajinami EÚ. Táto téma dominovala aj stretnutiu s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom a nadväzovala na pracovnú cestu ministra na Kapverdy v novembri 2016, keď v zastúpení Vysokej predstaviteľky EÚ pre zahraničnú politiku Federicy Mogheriniovej viedol ministerský dialóg a následne inicioval viacero konkrétnych návrhov na doplnenie spolupráce medzi EÚ a Kapverdami.

Praia/Mindelo, Kapverdy (16. novembra) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák predsedal v stredu v meste Mindelo na kapverdskom ostrove Sao Vicente v mene Európskej únie ministerskému dialógu Kapverdy-EÚ.


Kapverdy

Základné informácie

Zaužívaný anglický názov Republic of Cabo Verde
Oficiálny názov Kapverdská republika
Oficiálny anglický názov Republic of Cabo Verde
Zaužívaný názov Kapverdy
Miestny názov krajiny República de Cabo Verde
Svetadiel Afrika
Hlavné mesto Praia
Anglický názov hlavného mesta Praia
Miestny názov hlavného mesta Praia
Názov meny Peso
Telefónna predvoľba +238
Úradné jazyky Portugalský
Časové pásmo -0200
Internetová doména .cv
Medzinárodná poznávacia značka CPV
Zem. dĺžka hl. mesta -23.50951
Zem. šírka hl. mesta 14.91628
Vznik štátu 05.07.1975
Štátne zriadenie Republika

Hlava štátu José Maria Pereira Neves
Predseda vlády José Ulisses de Pina Correia e Silva
Oficiálna vládna stránka

https://www.governo.cv/

Uznanie Slovenskej republiky 7.4.1993
Uznanie štátu Slovenskou republikou 7.4.1993
Nadviazanie diplomatických stykov so Slovenskou republikou 7.4.1993

Zastupiteľské úrady

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Lisabone

Avenida da Liberdade 200, 5 Esq., 1250 - 147 Lisbon
Telefón
+351 213583300
Fax
+351 213583309
Email konzulárneho oddelenia
Núdzová linka
+351917340255

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Lisabone

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy
Ekonomické informácie o teritóriu
Kapverdy - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 235.3 kB, 24.9.2023, 166 stiahnutí
Stiahnuť
Obstarávanie a tendre
Kapverdy - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 235.3 kB, 24.9.2023, 166 stiahnutí
Stiahnuť
Veľtrhy a výstavy
Kapverdy - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 235.3 kB, 24.9.2023, 166 stiahnutí
Stiahnuť
Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania

V hlavnom meste Kapverdských ostrovov Praia sa od 6. do 10. júla 2017 konal IV. filmový festival európskych filmov. Tohto roku sa festival konal pri vzácnej príležitosti 10. výročia osobitného partnerstva EÚ a Kapverd a 60. výročia podpísania Rímskych zmlúv.


Back To Top