Južná Kórea

  1. Domov
  2. Štáty
  3. Južná Kórea
Vlajka Južnej Kórei

Kórejská republika

Soul - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Upozornenie pred cestou


Cestovanie

Upozornenia pred cestou

Aktuálne

Na základe oficiálnej informácie počnúc 24. februárom 2020 prestáva Veľvyslanectvo Kórejskej republiky v Bratislave udeľovať víza formou nálepky do pasu. Víza budú vydávané výlučne v elektronickej podobe, pričom potvrdenie o udelení víza, resp. doklad o jeho existencii (Confirmation of Visa Issuance) si budú môcť žiadatelia vytlačiť z webovej stránky www.visa.go.kr . Podrobný postup nájdete napr. na webovej stránke Veľvyslanectva Kórejskej republiky v Bratislave. Všetci cudzinci, ktorí prichádzajú do Kórejskej republiky a majú udelené vízum, sú povinní preukázať sa vytlačeným potvrdením a platným cestovným pasom imigračnému úradníkovi.

Podmienky vstupu
Aktualizované 03.01.2024
Publikované 16.05.2022

Na vstup do krajiny sa vyžaduje od každého občana (vrátane detí) platný cestovný pas. 

Osoby, ktoré sa zdržiavajú v krajine sú povinné mať doklad totožnosti neustále pri sebe, a to pre prípad možnej kontroly totožnosti zo strany polície. 

Cestovný pas by mal byť platný minimálne 6 mesiacov od dátumu odchodu z Kórejskej republiky.

Na návštevu krajiny sú slovenskí občania dočasne oslobodení od požiadavky na registráciu v elektronickom systéme K-ETA do 31. decembra 2024.

Od občanov do 17 a nad 65 rokov sa nepožaduje registrácia K-ETA.

 

Biometria

Pri vstupe do krajiny sa od návštevníkov vyžaduje zosnímanie biometrických údajov (odtlačky prstov a sken tváre). Deti mladšie ako 17 rokov a diplomati sú oslobodení od tejto požiadavky.

 

Víza

Turistické vízum (na pobyt max do 90 dní): nevyžaduje sa

Študentské vízum: vyžaduje sa (treba získať mimo Južnej Kórey)

Pracovné vízum: vyžaduje sa (treba získať mimo Južnej Kórey)

V prípade záujmu o predĺženie udelených víz, odporúčame čo najskôr kontaktovať Kórejský imigračný úrad a požiadať o predĺženie.

V prípade záujmu o zmenu vízového statusu upozorňujeme o potrebe získania včasných a presných informácií zo strany kórejských úradov.

Imigračný úrad dôrazne kontroluje a prísne presadzuje imigračné zákony a nariadenia.

Pre bližšie informácie odporúčame oficiálne web stránky:

Cestovanie s deťmi
Publikované 16.05.2022

Deti musia mať platný cestovný doklad - pas, v prípade, že necestujú s oboma rodičmi odporúčame mať so sebou notárom overené splnomocnenie na cestovanie s dieťaťom.

Splnomocnenie na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v slovenskom jazyku
Word 13.0 kB, 10.3.2023, 4797 stiahnutí
Stiahnuť
Splnomocnenie na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v anglickom jazyku
Word 12.8 kB, 10.3.2023, 5150 stiahnutí
Stiahnuť
Miestne špecifiká
Publikované 16.05.2022

Jedným z hlavných problémov pre turistov v Kórei je slabá znalosť anglického jazyka a to vrátane hotelov, dopravných uzlov, či reštaurácií. 

Odporúčame preto mať pred príchodom do Kórei nainštalovanú aplikáciu, ktorá umožní preklady. Vhodným prekladačom je napríklad Google Translate, ktorý umožňuje stiahnuť si offline slovník bez potreby byť pripojený k internetu. 

Základné potraviny, spotrebný tovar a služby: ceny sú neporovnateľne drahšie ako v Slovenskej republike. 

Telefonovanie - telefónne automaty sú použiteľné na mince i na telefónne resp. kreditné karty. Miestna sieť pre mobilné telefóny používa systém CDMA, preto nie je možné ani pri zaplatenom roamingu používať mobilné telefóny pre sieť GSM zakúpené v SR podporujúce len 2G sieť. Rovnaký princíp platí aj pri niektorých modeloch dual sim telefónov v prípade, ak jeden slot funguje len v režime 2G. Odporúčame prekontrolovať technické parametre pred vycestovaním (drvivá väčšina nových modelov bude fungovať bez problémov). 

Roamingové poplatky sú vysoké. Odporúčame preto zakúpiť si hneď po príchode do Kórejskej republiky miestnu SIM kartu. Priamo na letisku Incheon majú svoje stánky telekomunikační operátori. Môžete si vybrať buď čisto dátovú SIM kartu, alebo aj v kombinácii s hlasovými službami. Ďalšou možnosťou, najmä pre tých návštevníkov, ktorí nepotrebujú telefonovať, ale potrebujú mať pripojenie k internetu, je požičanie tzv. pocket wifi, alebo wifi egg. Je to malé zariadenia, ktoré majú predplatený určitý objem dát a umožňujú sa pripojiť viacerým užívateľom. Cena závisí od poskytovanej služby. Upozorňujeme, že či už v prípade kúpy SIM karty, alebo zapožičania vreckového wifi zariadenia, môžu poskytovatelia požadovať váš cestovný pas a platbu kreditnou kartou. 

Zapožičanie mobilných telefónov - na medzinárodnom letisku Incheon je možné zapožičať smartfón od niektorej z miestnych spoločností ako KT alebo SK Telecom, ktorého cena sa môže pohybovať od 7 000 KRW (približne 5,5 eur) na deň a od 660 KRW (0,5 eur) za minútu odchádzajúceho hovoru. Vyžaduje sa predloženie cestovného dokladu a kreditnej karty ako aj garancie. Obe telekomunikačné spoločnosti tiež ponúkajú možnosť použiť so zapožičaným telefónom vlastnú SIM kartu; KT uvádza pre túto službu ako zmluvného partnera T-Mobile. 

Colné predpisy – čo je možné doviezť a vyviezť pre osobnú spotrebu
Publikované 16.05.2022

Platia predpisy Kórejskej republiky, pri prevoze tovaru na letisku sa vykonáva colná kontrola, kontroluje sa najmä dovoz potravín, ktorý je do Kórejskej republiky prísne limitovaný.

Info pre motoristov
Publikované 16.05.2022

Pri jazde po území Kórei sa môžu ojedinele vyskytnúť náhodné dopravné kontroly, na identifikáciu sa vyžaduje cestovný pas. Skoro všade sa vyskytujú dopravné kamery, preto sa odporúča dodržiavať rýchlosť. Pri jazde motorovým je potrebné mať so sebou medzinárodný alebo kórejský vodičský preukaz, technický preukaz o vozidle a potvrdenie o povinnom havarijnom poistení.
 
Základné dopravné predpisy:

  • Maximálna povolená rýchlosť v obci je 50 km/h (pokiaľ nie je uvedené inak);
  • Maximálna povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h (pokiaľ nie je uvedené inak);
  • Maximálna povolená rýchlosť na diaľnici je 100 km/h (pokiaľ nie je uvedené inak);
  • V Kórei neplatí celoročné povinné svietenie vozidiel;
  • Pre vodičov je povolená koncentrácia alkoholu v krvi max. 0,03 ‰,

Cesty v Kórei mimo diaľnic sú bezplatné. Na diaľniciach (hustá diaľničná sieť po celom území krajiny) sa nachádzajú mýtne brány, kde sa vyberajú poplatky (platobnou kartou, alebo v hotovosti) za spoplatnené úseky diaľnic.
 
Hlavné ťahy sú pokryté asfaltom a väčšinou trojprúdové. Po celej krajine sú asfaltové cesty. Centrá väčších miest sú tiež pokryté asfaltom.
 
Parkovanie v centre Soulu je povolené len na spoplatnených parkoviskách, obmedzené bezplatné parkovacie miesta  na okrajoch ciest sú skoro vždy obsadené.
 
Ceny
Pohonné hmoty: sú porovnateľné ako v Slovenskej republike.

Bezpečnostná situácia
Publikované 16.05.2022

Kriminalita je v krajine minimálna. Centrum Soulu je bezpečné, pozor si treba dávať hlavne na požívanie alkoholu.

Turistické a iné užitočné informácie

Doprava

Aktualizované 17.01.2024
Publikované 16.05.2022

Doprava v hlavnom meste: Ak plánujete využívať hromadnú dopravu, zaobstarajte si tzv. T Money kartu, ktorá slúži ako digitálna peňaženka. Zakúpite ju vo väčšine staníc metra, v turisticky významných lokalitách, alebo v sieti obchodov GS25, či CU (ktoré bývajú otvorené nonstop). Túto kartu možno dobíjať podľa potreby a umožňuje platiť za všetky druhy MHD a taktiež aj v mnohých taxíkoch, či obchodoch. Metro v Soule zachádza aj do vzdialených oblastí a premáva približne do polnoci. Odporúčame nainštalovať si aplikácie, vďaka ktorým sa v jeho systéme zorientujete veľmi rýchlo, napríklad Kakao Metro a Kakao Map. Rýchlovlaky KTX obsluhujú hlavnú tepnu Soul-Busan, v krajine pôsobí taktiež niekoľko nízkonákladových leteckých dopravcov (Asiana Air, Jeju Air), ktorý poskytujú vnútroštátne a medzinárodné spojenia.

Taxislužba: V mestách odporúčame využívať aj hustú sieť taxíkov, ktoré sú častokrát lacnejšie ako na Slovensku. Môže byť užitočná najmä pri ceste z letiska do centra, v Soule je k dispozícii aj aplikácia Bolt.

Zdravotná  starostlivosť

Publikované 16.05.2022

V krajine je rozšírená sieť zdravotníckych zariadení na vysokej materiálnej a technickej úrovni, existujú aj súkromné kliniky a ordinácie. Od cudzincov sa hneď po prevedení lekárskeho zákroku požaduje platba, ktorá je niekoľkonásobne vyššia ako na Slovensku. V Soule a veľkých mestách majú veľké nemocnice medzinárodné oddelenia, kde je možná komunikácia v anglickom jazyku. V celej krajine sa odporúča kupovať pitnú vodu. 

Klimatické podmienky

Publikované 16.05.2022

Prevláda mierne podnebie. Zima je suchá s občasnými snehovými prehánkami (najmä december - február) a s teplotami nižšími ako -0° C. Máj je zvyčajne po zime prvý naozaj teplý mesiac. Letá sú horúce a vlhké, teplota dosahuje nad 30° C, dažďové obdobie je od druhej polovice júna do konca júla. Naopak v septembri už je potrebné počítať s rýchlo sa meniacim počasím, vetrom a jesennými dažďami.

Štátne sviatky
Nasledovný sviatok v krajine Kórejská republika je
1. marec
Výročie Hnutia nezávislosti
DÁTUM DEŇ SVIATOK
1. január pondelok Nový rok
9. február piatok Lunárny nový rok
10. február sobota Lunárny nový rok
11. február nedeľa Lunárny nový rok
12. február pondelok Lunárny nový rok
1. marec piatok Výročie Hnutia nezávislosti
15. apríl pondelok Voľby do Národnej rady
5. máj nedeľa Deň detí
15. máj streda Narodeniny Budhu
6. jún štvrtok Deň pamiatky
15. august štvrtok Deň oslobodenia
16. september pondelok Dni vďakyvzdania
17. september utorok Dni vďakyvzdania
18. september streda Dni vďakyvzdania
3. október štvrtok Deň založenia národa
9. október streda Deň kórejskej abecedy Hangeul
25. december streda Vianoce
Dôležité telefónne čísla
Publikované 16.05.2022

Predvoľba krajiny: +82; 
Informačná služba v Soule: 1330;
Rýchla zdravotná pomoc: 119;
Polícia: 112; 
Požiarna služba: 119

Rady a odporúčania
Publikované 16.05.2022

Odporúčame štandardnú ostražitosť a nasledovanie pokynov miestnych orgánov.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.Správy

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár prijal 11. januára 2024 v Bratislave veľvyslanca Kórejskej republiky v SR Byeongdo Lee. Partneri zdôraznili intenzívny záujem na rozvoji obojstranne prospešného partnerstva a diskutovali o nových možnostiach spolupráce predovšetkým v hospodárskej oblasti.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár telefonoval 21. novembra 2023 s ministrom zahraničných vecí Kórejskej republiky Jinom Parkom. V rozhovore obaja ministri ocenili vývoj vzťahov medzi Slovenskou a Kórejskou republikou počas posledných 30 rokov.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková prijala 21. apríla 2023 v Bratislave prvého námestníka ministra obchodu, priemyslu a energie Kórejskej republiky Yong-jina Janga.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková v piatok 9. decembra 2022 na pôde rezortu diplomacie privítala Byeongdo Leea, veľvyslanca Kórejskej republiky na Slovensku. Preberali bilaterálne vzťahy a ekonomickú spoluprácu. 

Už viac ako sto kórejských firiem našlo na Slovensku svoj „druhý domov“ a svojimi aktivitami tak výraznou mierou prispievajú k rastu slovenskej ekonomiky. Osobitne mám radosť z novej investície kórejskej spoločnosti vo Vlkanovej pri Banskej Bystrici, zameranej na výrobu hliníkových automobilových dielov pre závody Kia a Hyundai. Sme pripravení podieľať sa aj na realizácií ďalších potenciálnych investícií, napríklad do výroby batérií pre elektromobily, polovodičov, sektoru robotiky či iných perspektívnych oblastí.“


Južná Kórea

Základné informácie

Zaužívaný anglický názov South Korea
Oficiálny názov Kórejská republika
Oficiálny anglický názov Republic of Korea
Zaužívaný názov Južná Kórea
Miestny názov krajiny Daehan Min-Guk
Svetadiel Ázia
Hlavné mesto Soul
Anglický názov hlavného mesta Seoul
Miestny názov hlavného mesta Seoul
Názov meny Kórejský won
Medzinárodná skratka meny KRW
Telefónna predvoľba +82
Úradné jazyky Kórejský
Časové pásmo +0800
Internetová doména .kr
Medzinárodná poznávacia značka KR
Zem. dĺžka hl. mesta 126° 58' 42.24" E
Zem. šírka hl. mesta 37° 33' 57.60" N
Vznik štátu 10.8.1948
Štátne zriadenie Republika s prezidentským systémom

Oficiálna vládna stránka

Korean Government

Webová stránka ministerstva

http://www.mofa.go.kr

Uznanie Slovenskej republiky 1.1.1993
Uznanie štátu Slovenskou republikou 1.1.1993
Nadviazanie diplomatických stykov so Slovenskou republikou 1.1.1993

Zastupiteľské úrady

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Soule

28, 10gil Hannamdae-ro, Yongsan-gu, 04420 Soul
Telefón
+82 27943981
Fax
+82 27943982
Email konzulárneho oddelenia

Vízové otázky, prechodné pobyty a konzulárne záležitosti – konzulárne oddelenie veľvyslanectva 

Núdzová linka
+821035863981

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Upozorňujeme, že časový rozdiel Kórejskej republiky voči Slovensku je v mesiacoch marec – október +7 hodín a v mesiacoch november – február +8 hodín. 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Soule

Honorárne konzuláty

Bilaterálne vzťahy

Publikované 18.05.2022
Dátum Popis
11/2021 Bilaterálne rokovanie slovenského predsedu vlády Eduarda Hegera s kórejským prezidentom Moon Jae-inom v Budapešti.
11/2021 Plenárne zasadnutie predsedov vlád V4 a kórejského prezidenta Moon Jae-ina v Budapešti.
09/2019 Pracovná návšteva štátneho tajomník Ministerstva obrany Slovenskej republiky R. Ondrejcsáka v Soule.
09/2019 Pracovná návšteva predsedu parlamentu Kórejskej republiky Moon Hee-sang v Bratislave.
06/2019 Pracovná návšteva ministerky zahraničných vecí Kórejskej republiky Kang Kyung-wha v Bratislave.
03/2019 Pracovná návšteva štátnej tajomníčky Ministerstva financií Slovenskej republiky Dany Meager vo veci konektivity.
03/2019 Pracovná návšteva ministra hospodárstva Slovenskej republiky Petra Žigu.
01/2019 Pracovná návšteva podpredsedu vlády a ministra financií Slovenskej republiky Petra Kažimíra.
11/2018 Pracovná návšteva štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky V. Ferencza pri príležitosti 1. zasadnutia zmiešanej komisie pre hospodársku spoluprácu v Soule.
06/2018 Pracovná návšteva predsedu NR SR A. Danka v Soule.
04/2018 Oficiálna návšteva slovenského prezidenta A. Kisku v Kórejskej republike.
02/2018 Zimné olympijské hry 2018 – návšteva prezidenta A. Kisku, ministerky školstva M. Lubyovej, ministra zahraničných vecí M. Lajčáka (v kapacite predsedu Valného zhromaždenia OSN), štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny B. Ondruša a štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR O. Nachtmanovej
11/2017 Pracovná návšteva ministerky školstva Martiny Lubyovej v Soule pri príležitosti konania stretnutia ministrov školstva krajín združených v ASEM.
10/2017 Pracovná návšteva predsedu kórejského parlamentu Chung Sekyun v Bratislave.
09/2016 Pracovná návšteva štátneho tajomníka Ministerstva obrany Slovenskej republiky I. Máčovského v Soule.
07/2016 Pracovná návšteva ministra financií P. Kažimíra v Soule.
12/2015 Bilaterálne rokovanie predsedu vlády Slovenskej republiky R. Fica s prezidentkou Kórejskej republiky Park Geun Hye v Prahe.
12/2015 Plenárne zasadnutie predsedov vlád V4 a kórejskej prezidentky Park Geun Hye v Prahe.
03/2015 Pracovná návšteva štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR P. Buriana v Soule.
03/2015 Pracovná návšteva predsedu NR SR P. Pellegriniho a ministra spravodlivosti Tomáša Boreca v Soule.
11/2014 Pracovná návšteva ministra hospodárstva SR P. Pavlisa v Soule.
09/2014 Pracovná návšteva predsedníčky Ústavného súdu SR I. Macejkovej v Soule.
07/2014 Historicky prvé stretnutie V4 + Južná Kórea na úrovni ministrov zahraničných vecí v Bratislave.
07/2014 Oficiálna návšteva ministra zahraničných vecí Kórejskej republiky Yun Byung-se v SR.
06/2014 Oficiálna návšteva ministerky zdravotníctva, sociálnej starostlivosti a rodinných záležitostí Kórejskej republiky Jeon Jae-Hee na Slovensku.
11/2013 Oficiálna návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka a ministra hospodárstva Slovenskej republiky Tomáša Malatinského v Soule.
10/2012 Pracovná návšteva predsedníčky Ústavného súdu Kórejskej republiky Lee Sang-hoon v SR.
11/2011 Pracovná návšteva podpredsedu vlády a ministra práce Jozefa Mihála v Soule.
02/2011 Pracovná návšteva štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Igora Slobodníka v Soule.
10/2010 Pracovná návšteva ministerky zdravotníctva, sociálnej starostlivosti a rodinných záležitostí Kórejskej republiky Jeon Jae-Hee v SR.

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy

Aktuálne

V dňoch 15. – 17. septembra 2022 sa Veľvyslanectvo SR v Soule zúčastnilo výstavy „Seoul International Wines & Spirits Expo“. V rámci výstavy Veľvyslanectvo SR v Soule predstavilo Slovensko, jeho cestovný ruch a tradičné slovenské alkoholické výrobky.

Už viac ako sto kórejských firiem našlo na Slovensku svoj „druhý domov“ a svojimi aktivitami tak výraznou mierou prispievajú k rastu slovenskej ekonomiky. Osobitne mám radosť z novej investície kórejskej spoločnosti vo Vlkanovej pri Banskej Bystrici, zameranej na výrobu hliníkových automobilových dielov pre závody Kia a Hyundai. Sme pripravení podieľať sa aj na realizácií ďalších potenciálnych investícií, napríklad do výroby batérií pre elektromobily, polovodičov, sektoru robotiky či iných perspektívnych oblastí.“

Účasť SR na 18. ročníku „Import Goods Fair (IGF)“

Dnes (27. októbra 2020) v ranných hodinách odletelo z kórejského medzinárodného letiska Incheon tretie nákladné lietadlo An-124 Ruslan prepravujúce antigénové testovacie súpravy pre Slovenskú republiku.

Zastupiteľský úrad SR v Soule informuje o možnosti participácie slovenských podnikateľských subjektov na programe "EU Gateway to Korea", ktorý je zameraný na "matchmaking" a vytváranie podmienok pre budovanie spolupráce medzi európskymi a kórejskými podnikateľmi prostredníctvom organizovania obchodných misii.

Ekonomické informácie o teritóriu
Kórejská republika - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 705.9 kB, 24.9.2023, 215 stiahnutí
Stiahnuť
Obstarávanie a tendre
Veľtrhy a výstavy

Aktuálne

V dňoch 15. – 17. septembra 2022 sa Veľvyslanectvo SR v Soule zúčastnilo výstavy „Seoul International Wines & Spirits Expo“. V rámci výstavy Veľvyslanectvo SR v Soule predstavilo Slovensko, jeho cestovný ruch a tradičné slovenské alkoholické výrobky.

Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat
Meno a priezvisko Michal Bordean
Zastupiteľský úrad Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Soule
Email michal.bordean@mzv.sk
Funkcia ekonomický diplomat

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania

Aktuálne

Na pôde Ministerstva zahraničných vecí Kórejskej republiky bol 5. marca 2020 slávnostne podpísaný Vykonávací program spolupráce v oblasti kultúry, vzdelávania, športu a cestovného ruchu na obdobie 2020-2024 medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a MZV KR.

Dňa 24. mája 2019 sa konalo v priestoroch MZVEZ SR pracovné stretnutie k príprave 2. zasadnutia Spoločnej slovensko-kórejskej komisie, ktoré by sa malo uskutočniť koncom októbra, resp. začiatkom novembra 2019 v Soule (1. stretnutie bolo v roku 2014 a konalo sa v Bratislave).

​V obrazovej galérii Fort Hill v lukratívnej oblasti Soulu bola 24. marca sprístupnená výstava obrazov „Lights and Shadows“ akademického maliara Daniela Bidelnicu, ktorý od roku 1984 vystavuje doma i v zahraničí.

V druhom najväčšom kórejskom meste Busane sa 5 - 8. septembra 2013 konal 16. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu – Busan International Travel Fair (BITF 2013), ktorý patrí medzi najvýznamnejšie svojho druhu v krajine.

Slovenské komorné divadlo z Martina vystúpilo na Svetovom festivale národných divadiel v Soule 18. - 20.10.2012 so satirickou komédiou Mizantrop.

Na folklórnom festivale - Cheonan World Dance Festival - Korea 2012, ktorý sa uskutočnil od 2. do 8. októbra 2012, sa popri viac ako štyridsiatich tanečných súboroch z celého sveta predstavil aj slovenský folklórny súbor Podpoľanec.


Back To Top