Štátny tajomník L. Parízek sa dnes rozlúčil s veľvyslancom Iránu

30.8.2019 | Aktivity štátnych tajomníkov

Štátny tajomník L. Parízek sa dnes (30.8.) rozlúčil s veľvyslancom Iránskej islamskej republiky v Slovenskej republike so sídlom vo Viedni Ebdollahom Molaeiom. Poďakoval mu za jeho takmer 5 - ročné aktívne pôsobenie na Slovensku. Partneri zároveň zhodnotili úroveň bilaterálnych vzťahov medzi SR a Iránom a aktuálny vývoj v oblasti Perzského zálivu. 

 

„Situácia v Perzskom zálive len potvrdzuje nutnosť udržiavania komunikačných kanálov,“ uviedol L. Parízek a doplnil „v každom prípade je podstatné si uvedomiť, že všetky otvorené otázky medzinárodnej scény sa dajú v prvom rade riešiť diplomaticky.“ Ďalej podčiarkol, že záujmom Slovenska, ako člena EÚ, je pokračovanie v implementácii jadrovej dohody a plnenia si všetkých záväzkov, ktoré z nej vyplývajú. 

 

Veľvyslanec Ebdollah Molaei ocenil otvorený a ľudský prístup počas jeho pôsobenia na  Slovensku. Vyjadril presvedčenie, že existuje možnosť rozšírenia bilaterálnych vzťahov nielen v politickej či ekonomickej oblasti, ale aj v kultúrnej a vzdelávacej. V súčasnosti na slovenských vysokých školách študuje približne 200 študentov z Iránu. 

Rozlúčkové prijatie veľvyslanca Iránskej islamskej republiky v SR E. Molaeiho u štátneho tajomníka MZVEZ L. Parízka Rozlúčkové prijatie veľvyslanca Iránskej islamskej republiky v SR E. Molaeiho u štátneho tajomníka MZVEZ L. Parízka