Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Powrót

Slovenská účasť na veľtrhu FIHAV 2014, 2. - 8. 11. 2014

Slovenská účasť na veľtrhu FIHAV 2014, 2. - 8. 11. 2014

V Havane sa v dňoch 2.- 8. novembra 2014 konal 23. ročník medzinárodného veľtrhu FIHAV 2014, najväčšieho svojho druhu na Kube. Na veľtrhu vystavovalo 360 kubánskych a viac ako 2 tisíc zahraničných podnikateľských subjektov zo 60 krajín z Európy, Ázie, Severnej Ameriky, Strednej a Južnej Ameriky a Afriky.
SR bola zastúpená samostatným národným stánkom, v ktorom vystavovalo 6 podnikateľských subjektov spadajúcich do kategórie malých a stredných podnikov: Amitel s.r.o. (telekomunikácie); Carpen s.r.o. (drevovýroba); Elcom s.r.o. (registračné pokladne); Exima s.r.o. (stavebná činnosť); Renojava s.r.o (náterové hmoty); Solarsys s.r.o (výroba fotovoltaických panelov a výstavba solárnych elektrární na kľúč).
Národný stánok na veľtrhu podporil svojou prítomnosťou slovenský veľvyslanec L. Straka, ako aj spolupracovníci Zastupiteľského úradu SR na Kube, ktorý sa stretol so spolu vystavujúcimi podnikateľmi, ako aj samostatne vystavujúcimi slovenskými podnikateľskými subjektmi.
Mimo národného stánku Ministerstva hospodárstva SR sa na FIHAV-e zúčastnili ďalšie slovenské spoločnosti so samostatnou reprezentáciou. Ide napríklad o firmu BEZ Transformátory, ktorá je na Kube prítomná už niekoľko desiatok rokov. Ďalšou zúčastnenou, na kubánskom trhu už etablovanou spoločnosťou, je PPA Controll. Medzi ďalších vystavovateľov zo Slovenska sa zaradili firmy Medigroup, podnikajúcou v oblasti medicíny a farmácie a skupina Smartenergogroup.