Ekonomické správy

Back

Investičný seminár Hangzhou 2019

Investičný seminár Hangzhou 2019

24.5.2019 | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Čína

Zástupcovia generálneho konzulátu sa zúčastnili 22. - 23. maja 2019  matchmaking semináru v rámci iniciatívy Hodvábna cesta v Hangzhou, ktoré je hlavným mestom provincie Zhejiang.

 

Účastníkom bol v Cloude city prezentovaný projekt  smart city, ktorý uľahčuje život v 10 miliónovom meste a je zameraný na oblasti dopravy, zdravotníctva, cestovného ruchu či športu. 

 

Belt and Road and Hangzhou Business Match-Making Seminar prebehol 23. maja 2019. Bol zameraný na vyhľadávanie investičných a obchodných partnerov pre túto oblasť. Organizátorom podujatia bola obchodná komora spolu s mestom Hangzhou ako aj FAO- miestnym ministerstvom zahraničných veci. Na seminári sa zúčastnilo 130 čínskych spoločnosti, ktorým zástupcovia generálnych konzulátov zo Šanghaja odprezentovali svoje krajiny a ich možnosti. Slovensko, ako krajinu vhodnú na investície a obchod, prezentoval ekonomický diplomat Jaroslav Vala.

 

Počas bilaterálnych rokovaní generálna konzulka Ivana Vala Magátová nadviazala kontakty so zástupcami mesta Hangzhou a FAO. Generálna konzulka osobne pozvala Pan Jia Wei, riaditeľa miestnej municipality, Wang Jin riaditeľa FAO ako aj predstaviteľov obchodnej komory na stánok Slovenskej republiky na Expo Ningbo 2019, ktoré sa uskutoční v dňoch 08 - 12. júna, kde bude Slovensko partnerskom krajinou.