Egypt - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

Aktualizované 17.01.2023 -
Vypublikované  29.06.2021

Upozorňujeme, že podmienky vstupu na územie Egypta a pokyny spojené s epidemiologickými opatreniami môžu podliehať zmenám bez predchádzajúceho upozornenia.

Egypt, ilustračná fotografia, Shutterstock
Egypt, ilustračná fotografia, Shutterstock

Podmienky vstupu do krajiny

Pravidlá pre vstup do Egypta v súvislosti s COVID-19 boli zrušené. Na vstup do Egypta sa nevyžaduje splnenie žiadnych epidemiologických  podmienok. Pred cestou si však preverte podmienky u prepravnej spoločnosti.

 

Cestovanie v rámci krajiny

V súčasnosti sú v prevádzke pravidelné letecké linky cestovných kancelárií medzi Bratislavou a turistickými letoviskami Marsa Alam a Hurgádou. Pre priame letecké spojenie do Káhiry je možné využiť linku z Viedne či Frankfurtu nad Mohanom. V súvislosti s prebiehajúcou pandémiou môžu byť uplatňované doplňujúce obmedzenia, odporúčame informovať sa o aktuálnej situácii u konkrétneho prepravcu, poprípade u poskytovateľov ďalších služieb.

 

Postup pri nákaze COVID-19

Liečba v nemocniciach môže vyjsť až na 651 eur/deň. Nakazenú osobu nemožno repatriovať bežným letom a nemožno ovplyvniť jej prípadné umiestnenie do karantény či do nemocnice.

 

Opatrenia v krajine

Od 1. júna 2021 sú kaviarne a reštaurácie otvorené do 01.00 hod. Obchodné domy a obchody sú počas týždňa otvorené do 23.00 hod.

V Egypte neplatí večerný zákaz vychádzania. Na verejnosti je povinné nosiť rúško. Ubytovacie, stravovacie či dopravné služby sú štandardne v prevádzke a nie sú nijako obmedzené. O aktuálnej situácii v konkrétnej destinácii je vhodné informovať sa ešte pred plánovanou cesty, a to na Veľvyslanectve Egypta v Bratislave alebo u poskytovateľa cestovných služieb.

 

Užitočné kontakty

Možnosti PCR testovania v Egypte

Ministerstvo Turizmu

Možnosti PCR/antigénového testovania v Hurgáde

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

Aktualizované 17.01.2023 -
Vypublikované  29.06.2021