Izrael - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

Aktualizované 08.03.2023 -
02.02.2023
Aktualizované informácie pre cestujúcich, ktorí boli pred cestou do Izraela v Číne.
Vypublikované  03.11.2021
Izrael, ilustračná fotografia, Shutterstock
Izrael, ilustračná fotografia, Shutterstock

Podmienky vstupu do krajiny

Do Izraela je povolený vstup všetkým turistom aj bez očkovania či potvrdenia o prekonaní COVID-19 (tzv. Recovery Certificate). Od 9. októbra 2022 nie je potrebné pred odletom do Izraela vypisovať vstupný formulár.

Od 20. mája 2022 je zrušená povinnosť vykonať test na COVID-19 pred príchodom do Izraela. Zrušené je aj povinné platené absolvovanie PCR testu na COVID-19 po prílete na letisku a karanténa po prílete.

Všetci, ktorí sa pri prílete alebo do 10 dní po vstupe do Izraela necítia dobre, by mali absolvovať PCR test, ktorý dokáže odhaliť nové varianty vírusu dovezené do krajiny (na rozdiel od antigénového testu).

Možnosť dobrovoľne a bezplatne sa otestovať hneď po prílete majú všetci cestujúci prilietajúci na medzinárodné letisko Ben Gurion v Tel Avive každý deň v čase od 07.00 - 21.00 hod. (v prijímacej hale po vyzdvihnutí batožiny a colnom odbavení, na prízemí (G), na priechode k parkovisku „Hapardes“ - po východe z brány č. 03).

PCR test je možne absolvovať bezplatne aj na klinikách Ministerstva zdravotníctva Izraela. Stačí sa preukázať letenkou, lístkom na výletnú plavbu,  za posledných 10 dní alebo potvrdením o zaplatení výstupného poplatku z pozemného hraničného priechodu za posledných 20 dní. Osoby vo veku 30 a viac rokov môžu absolvovať test PCR bez predloženia jedného z týchto dokumentov.

Aktuálne informácie ohľadom pravidiel prípadnej izolácie po pozitívnom výsledku testu pre turistov sú dostupné na oficiálnych webstránkach Ministerstva zdravotníctva Izraela

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

Poznámka

Všetkým cestujúcim odporúčame pred letom kontaktovať leteckú spoločnosť ohľadom podmienok povolenia nástupu na let, ktoré sú v plnej kompetencii prepravnej spoločnosti a môžu sa líšiť od podmienok vstupu do SR.  

Aktualizované 08.03.2023 -
02.02.2023
Aktualizované informácie pre cestujúcich, ktorí boli pred cestou do Izraela v Číne.
Vypublikované  03.11.2021