Ekonomické správy

Voltar

18. ročníku medzinárodnej výstavy cestovného ruchu „TourEurocenter - Zakarpatsko 2019“

18. ročníku medzinárodnej výstavy cestovného ruchu „TourEurocenter - Zakarpatsko 2019“

21.8.2019 | Ekonomické správy | Výstavy a veľtrhy | Ukrajina

Zakarpatská štátna oblastná administratíva pozýva prostredníctvom Generálneho konzulátu Slovenskej republiky v Užhorode slovenské subjekty zúčastniť sa na 18. ročníku medzinárodnej výstavy cestovného ruchu „TourEurocenter - Zakarpatsko 2019“, ktorá sa uskutoční 19. septembra 2019 v Užhorode - http://www.zaktour.gov.ua/ .

Podujatie už niekoľko rokov poskytuje priestor na prezentáciu turistického potenciálu, agroturistiky, gastronómie, vinohradníctva a zúčastňujú sa na ňom okrem domácich subjektov aj hostia z Poľska, Maďarska a Rumunska. Napriek zložitej sociálnej situácii na Ukrajine predstavuje náš východný sused veľký klientsky potenciál pre slovenské kúpeľníctvo a hotelierstvo (aj vďaka bezvízovému režimu a jazykovej blízkosti). 
Organizátor podujatia poskytne účastníkom bezplatne priestor na prezentáciu vo veľkosti cca 2x2m vybavený stolom, stoličkami a elektrickou energiou. Účastníci výstavy budú automaticky zahrnutí do reklamnej publikácie s možnosťou svojej prezentácie. 

Generálny konzulát SR v Užhorode je pripravený poskytnúť aktívnym vystavovateľom asistenciu pri vstupe na Ukrajinu (zabezpečenie plynulého vybavenia na hraničnom priechode). Termín na podanie prihlášok (v prílohe) je do 5. septembra 2019. V prípade záujmu alebo doplňujúcich informácií prosím čo najskôr kontaktovať  generálny konzulát SR v Užhorode na adresách daniel.caban@mzv.sk , cg.uzhorod@mzv.sk, alebo priamo organizátora economy@carpathia.gov.ua