1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Rige

Riga - miestny čas:

Riga, Ilustračná fotografia


Často hľadané:   COVID-19   Cestovanie s deťmi   Podmienky vstupu

Upozornenie pred cestou

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty alebo odcudzenia cestovných dokladov v cudzine, vám môže slovenské veľvyslanectvo v danej krajine vydať náhradný cestovný doklad...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Oznamy

Vybavovanie konzulárnych stránok na veľvyslanectve

V prípade potreby navštíviť konzulárne oddelenie osobne si, prosím, dohodnite termín buď telefonicky na čísle +371 6781 4280 alebo emailom: emb.riga@mzv.sk.

 

Veľvyslanectvo SR v Rige nevydáva žiadne víza. Za účelom vízovej alebo pobytovej agendy kontaktuje Veľvyslanectvo SR vo Varšave: emb.varsava@mzv.sk.  

Cestovanie

Naše služby

Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
7. apríl
Veľkonočný piatok
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

20.01.2023 Lotyšsko

Prvú časť osláv zorganizovalo Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Rige v podobe slávnostného koncertu. Ten sa konal v stredu, 18. januára 2023 vo Veľkej sále Akadémie múzických umení J. Vitolsa v metropole Lotyšska.

18.01.2023 Litva

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Rige oslávilo okrúhle výročie vzniku Slovenska a nadviazania diplomatických stykov s Litvou dvoma podujatiami v hlavnom meste Vilnius.

10.01.2023

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 10. januára 2023 v Prezidentskom paláci odovzdala poverovacie listiny vedúcim diplomatických misií SR v zahraničí.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 

Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré ministerstvo organizuje v zahraničí.