Berlín, ilustračná fotografiaVitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Berlíne

Vážené dámy, vážení páni, milí priatelia,

je pre mňa veľkou cťou prihovárať sa Vám z pozície riaditeľky Slovenského inštitútu v Berlíne. Kultúrnu diplomaciu chápem ako dôležitú súčasť diplomacie ako takej a v tomto kontexte vnímam aj poslanie samotného inštitútu.

Príhovor riaditeľky slovenského inštitútu

Kalendár podujatí


Aktuálne

08.02.2024

V Galérii Kunstverein OST (KVOST) odštartovala 7. februára 2024 výstava troch česko-slovenských umelcov s názvom „Hours against the clock“. Spája slovenského fotografa Jana Durinu, slovenského audiovizuálneho umelca Milana Mazúra a českú umelkyňu Alenu Kotzmannovú. Umelci v kurátorskej koncepcii Svetlany Malinovej odkrývajú nelineárny tok myšlienok spojený špecifickou naratívnou rovinou.

23.01.2024

Slovenský inštitút a Zastupiteľský úrad v Berlíne na začiatok roka pripravili výstavu fotografií, ktorá pozýva spoznávať malebné zákutia Slovenska. Šestnásť autorov zo šiestich krajín poskytlo zátišia i momentky mapujúce ruch mesta i silu prírody. Fotografie vytvorili autori, ktorých zastrešuje FIJET SLOVAKIA, združenie novinárov píšucich o turizme a cestovnom ruchu.

01.12.2023

Slovenský inštitút v Berlíne v posledný novembrový deň odštartoval novú sériu podujatí – literárne večery a čítačky.


E-bulletin

E-Bulletin 03.2022
PDF 1.7 MB, 7.11.2022, 378 stiahnutí
Stiahnuť
E-Bulletin 01.2021
PDF 2.8 MB, 7.11.2022, 387 stiahnutí
Stiahnuť

V centre pozornosti

Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF