Berlín, ilustračná fotografiaVitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Berlíne

Vážené dámy, vážení páni, milí priatelia,

je pre mňa veľkou cťou prihovárať sa Vám z pozície riaditeľky Slovenského inštitútu v Berlíne.

Hneď na úvod mám otázku. Čo sa Vám vynorí v mysli, keď sa povie Slovenský inštitút? Osobne si pamätám časy, keď sa Slovenský inštitút stal námetom pre nie veľmi lichotivú divadelnú hru z pera Michala Hvoreckého.

Dnes sme vďaka rozhľadenému vedeniu rezortu diplomacie, svedomitej práci mojich predchodcov v Berlíne a niekedy málo viditeľnému ale o to dôležitejšiemu úsiliu kolegov v ústredí v téme slovenských inštitútov oveľa ďalej.  Ich sieť sa rozrastá a vďaka napríklad Jakubovi Urikovi, riaditeľovi Slovenského inštitútu v Izraeli, sa kultúrna diplomacia stáva virálnym pojmom na sociálnych sieťach.

Príhovor riaditeľky slovenského inštitútu

Kalendár podujatí


Aktuálne

19.01.2023

Slovenčina znie na Univerzite v Regensburgu už 25 rokov. Toto výročie je nielen dôvod na oslavu, ale aj pripomenutie si, prečo je jazyk dôležitý a aké míľniky zažil Inštitút slavistiky počas svojej vyše dvojdekádovej existencie.

06.12.2022

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne v spolupráci so Slovenským inštitútom v Berlíne usporiadalo v utorok, 6. decembra 2022, mikulášske stretnutie krajanov pri kapustnici.

18.11.2022

V dňoch 8. až 13. novembra 2022 sa uskutočnila jedna z najprestížnejších filmových prehliadok kinematografie východnej Európy – Medzinárodný filmový festival v Cottbuse.


E-bulletin

E-Bulletin 03.2022
PDF 1.7 MB, 7.11.2022, 124 stiahnutí
Stiahnuť
E-Bulletin 01.2021
PDF 2.8 MB, 7.11.2022, 97 stiahnutí
Stiahnuť

V centre pozornosti

Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF