Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Budapešti

Naším poslaním je prezentácia slovenskej kultúry, umenia a tradícií v Maďarsku. Cieľom je aj  podpora  kultúrnych a sociálno-spoločenských väzieb našich krajanov. Medzi hlavné aktivity Slovenského inštitútu patrí organizovanie a podpora kultúrnych a umeleckých podujatí v celej šírke záberu: výstav, tanečných a umeleckých predstavení, vystúpení folklórnych súborov a slovenských umelcov, projekcií filmov, literatúry, jazykových kurzov a ďalších rozmanitých foriem kultúrnych prezentácií...

​​​​​​​Príhovor riaditeľky slovenského inštitútu

Kalendár podujatí


Program slovenského inštitútu

Program slovenského inštitútu na mesiac jún
PDF 358.6 kB, 2.6.2023, 6 stiahnutí
Stiahnuť
Program slovenského inštitútu na mesiac máj
PDF 316.7 kB, 10.5.2023, 42 stiahnutí
Stiahnuť
Program slovenského inštitútu na mesiac apríl
PDF 355.4 kB, 3.4.2023, 51 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuálne

12.10.2022

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Ingrid Brocková vystúpila v stredu, 12. októbra 2022, na pôde rezortu diplomacie s príhovorom v rámci tohtoročnej porady riaditeľov a riaditeliek slovenských inštitútov v zahraničí. Na stretnutí si účastníci vymenili informácie o súčasných trendoch v oblasti kultúrnej diplomacie, zhodnotili aktivity slovenských inštitútov a diskutovali o plánoch na ďalšie obdobie.

14.10.2021

V rámci Dní slovenskej kultúry v Maďarsku zorganizoval Slovenský inštitút v Budapešti v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom v Národnom filmovom divadle Uránia Dni slovenského filmu.

10.10.2021

V rámci Dní slovenskej kultúry v Maďarsku Slovenský inštitút v Budapešti 10. októbra 2021 usporiadal vystúpenie východoslovenského folklórneho súboru Železiar z Košíc pod umeleckým vedením Vlada Urbana.


V centre pozornosti

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF