Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Budapešti

Naším poslaním je prezentácia slovenskej kultúry, umenia a tradícií v Maďarsku. Cieľom je aj  podpora  kultúrnych a sociálno-spoločenských väzieb našich krajanov. Medzi hlavné aktivity Slovenského inštitútu patrí organizovanie a podpora kultúrnych a umeleckých podujatí v celej šírke záberu: výstav, tanečných a umeleckých predstavení, vystúpení folklórnych súborov a slovenských umelcov, projekcií filmov, literatúry, jazykových kurzov a ďalších rozmanitých foriem kultúrnych prezentácií...

​​​​​​​Príhovor riaditeľky slovenského inštitútu

Kalendár podujatí


Aktuálne

28.02.2022

Celé Slovensko v týchto dňoch pomáha Ukrajincom, korí utekajú pred vojnou. Ak chcete prispieť aj vy, prinášame vám prehľad organizácií, cez ktoré tak môžete urobiť.

24.02.2022

V súvislosti s ruskou vojenskou inváziou na Ukrajinu bol dnes na Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky predvolaný veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike Igor Bratčikov.

24.02.2022

„Rozhodne odsudzujem priamy vojenský útok Ruskej federácie na nášho suseda Ukrajinu. Rusko hrubo porušuje medzinárodné právo a princípy Charty OSN. Toto konanie je hrozbou pre európsku bezpečnosť. Na dnešnom mimoriadnom zasadnutí NATO budeme žiadať Alianciu o konzultáciu podľa článku 4. Súčasná situácia si to vyžaduje. Som v permanentnom kontakte s našim veľvyslanectvom v Kyjeve.


Program slovenského inštitútu

Program SI Budapešť na mesiac október 2022
PDF 339.7kB , 4.10.2022, 3 stiahnutí
Stiahnuť
Program SI Budapešť na mesiac september 2022
PDF 330.3kB , 21.9.2022, 73 stiahnutí
Stiahnuť
Program SI Budapešť na mesiac máj 2022
PDF 319.0kB , 20.5.2022, 34 stiahnutí
Stiahnuť

V centre pozornosti

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF