Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Budapešti

Naším poslaním je prezentácia slovenskej kultúry, umenia a tradícií v Maďarsku. Cieľom je aj  podpora  kultúrnych a sociálno-spoločenských väzieb našich krajanov. Medzi hlavné aktivity Slovenského inštitútu patrí organizovanie a podpora kultúrnych a umeleckých podujatí v celej šírke záberu: výstav, tanečných a umeleckých predstavení, vystúpení folklórnych súborov a slovenských umelcov, projekcií filmov, literatúry, jazykových kurzov a ďalších rozmanitých foriem kultúrnych prezentácií...

​​​​​​​Príhovor riaditeľky slovenského inštitútu

Kalendár podujatí


Program slovenského inštitútu

Program slovenského inštitútu na mesiac marec
PDF 978.0 kB, 1.3.2024, 39 stiahnutí
Stiahnuť
Program slovenského inštitútu na mesiac február
PDF 983.7 kB, 1.2.2024, 60 stiahnutí
Stiahnuť
Program slovenského inštitútu na mesiac január
PDF 920.9 kB, 3.1.2024, 85 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuálne

29.02.2024

V Slovenskom inštitúte v Budapešti sa 28. februára 2024 uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 5. ročníka medzinárodnej literárnej a výtvarnej súťaže „Slovenské rozprávky z celého sveta“. Projekt je určený primárne pre deti, ktoré žijú v zahraničí a učia sa slovenský jazyk na slovenských národnostných školách v zahraničí a jeho výsledkom je knižné vydanie literárnych a výtvarných diel detí zapojených do súťaže.

31.01.2024

V Slovenskom inštitúte v Budapešti bola 25. januára 2024 otvorená výstava 42 veľkoformátových fotografií slovenských krojov pod názvom „Krása v kroji“. Cieľom výstavy je prezentovať krásu slovenských krojov a folklóru a úctu k zachovávaniu tradícií našich predkov. Výstava zároveň približuje špecifiká a rozmanitosť jednotlivých slovenských regiónov.

23.01.2024

Slovenský inštitút Budapešť usporiadal už po devätnásty krát tradičný novoročný cimbalový koncert pod vedením prof. Viktórie Herencsár, ArtD., ktorá pedagogicky pôsobí na Akadémii umení v Banskej Bystrici a zároveň je predsedníčkou Svetovej cimbalovej asociácie. Partnerom koncertu bol aj Poľský inštitút v Budapešti.


V centre pozornosti

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF