Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Prahe

Slovenský inštitút v Prahe ako súčasť diplomatického zastúpenia v Českej republike patrí do zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí v Slovenskej republike. Jeho inštitucionálnou filozofiou je vytvárať a šíriť pozitívne povedomie o Slovensku. Ako riaditeľka Slovenského inštitútu v Prahe považujem za hlavný nástroj jej úspešného napĺňania prezentáciu kultúry a umenia ako najlepšieho a najúčinnejšieho vyslanca krajiny, ktorý má schopnosť vytvárať a zanechávať v pamäti posolstvá trvalého charakteru.

Kalendár podujatí


Aktuálne

15.02.2024

Slovenský inštitút v Prahe si pripomína tridsať rokov od svojho založenia v roku 1994. Od vzniku Slovenskej republiky svojimi aktivitami prezentuje slovenskú kultúru a umenie českej verejnosti, vytvára priestor pre hlbšie oboznámenie sa so Slovenskom a prispieva k etablovaniu slovenských umelcov na českej kultúrnej scéne.

02.02.2024

Slovenský inštitút v Prahe v Roku slovenskej literatúry a tanečného umenia uvádza literárny cyklus s názvom Fokus na súčasnú slovenskú literatúru. V rámci neho, popri mnohých nových tituloch aj z odbornej slovenskej literárnej spisby, sa na mesačnej báze predstavia so svojimi dielami predovšetkým finalistky a finalisti prestížnej slovenskej literárnej súťaže Anasoft litera. Cyklus prezentácie autoriek a autorov tejto súťaže za ich osobnej účasti vzniká v spolupráci so Slovenským literárnym centrom.

11.01.2024

Prvou výstavou v jubilejnom 30. roku Slovenského inštitútu v Prahe je výstava štyroch súčasných maliarok s názvom Organic development. V kurátorskej koncepcii Jany Babušiakovej sa predstavujú tri slovenské maliarky Žofia Dubová, Kristína Mésároš, Patrícia Koyšová a česká hostka Iveta Stehlíková. Vernisáž sa konala vo štvrtok 11. januára v priestoroch Slovenského inštitútu v Prahe na Hybernskej 1 za účasti veľvyslankyne Slovenskej republiky v Českej republike Ingrid Brockovej a riaditeľky Slovenského inštitútu Ľubice Krénovej.


E-bulletin

E-bulletin Slovenského inštitútu v Prahe - marec 2024
PDF 5.6 MB, 23.2.2024, 10 stiahnutí
Stiahnuť
E-bulletin Slovenského inštitútu v Prahe - február 2024
PDF 5.1 MB, 29.1.2024, 39 stiahnutí
Stiahnuť
E-bulletin Slovenského inštitútu v Prahe - január 2024
PDF 2.9 MB, 20.12.2023, 48 stiahnutí
Stiahnuť

V centre pozornosti 

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF