Viedeň, ilustračná fotografia


Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu vo Viedni

Vážené dámy a páni, milí priatelia,

je mi cťou, že Vás môžem privítať na webovej stránke Slovenského inštitútu vo Viedni!

Už to, že ste si ju otvorili svedčí, že máte vzťah k slovenskej kultúre, čo nás nesmierne teší! Veď hlavnou úlohou nášho kultúrneho stánku v centre Viedne je rozširovanie a poskytovanie vedomostí o slovenskej kultúre a umení, o slovenskej hudbe, literatúre, dizajne, architektúre, filme, folklóre a o kultúrnom dedičstve rakúskemu publiku.

Príhovor riaditeľa slovenského inštitútu


Kalendár podujatí


Program slovenského inštitútu

Program slovenského inštitútu na mesiac január
Word 15.5 kB, 9.1.2023, 55 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuálne

24.01.2023

Tradičný novoročný koncert v nádherných historických priestoroch Hofburgkapelle, ktorým slovenské veľvyslanectvo a kultúrny inštitút vo Viedni každý rok otvárajú kultúrnu sezónu, sa tentoraz niesol v znamení osláv 30. výročia vzniku Slovenskej republiky. Rakúske publikum malo možnosť si priamo v areáli viedenského Hofburgu 24. januára 2023 vychutnať koncert Speváckeho zboru slovenských učiteľov. Majestátne hymnické piesne, v rámci ktorých zazneli aj diela významných slovenských skladateľov Jána Levoslava Bellu, Mikuláša Moyzesa, Eugena Suchoňa a Ondreja Francisciho boli vhodnou kulisou pre toto významné podujatie. Na úvod podujatia bola slávnostná čaša vína.

19.01.2023

Jubilejná výstava „Naivná maľba slovenskej menšiny v Srbsku“ pochádza zo zbierky Nadácie a Galérie Babka Kovačica. Vernisáž výstavy sa na Slovenskom inštitúte vo Viedni uskutočnila 19. januára, presne k 220. výročiu založenia Kovačice.

15.12.2022

Slovenský inštitút vo Viedni sa vrátil k svojmu tradičnému vianočnému podujatiu so symbolickým názvom „Vianočná kapustnica s Rozmarínom“, ktorým sa vždy na záver roka lúčil so svojím verným publikom.

13.12.2022

V rámci slávnostného podujatia „Udeľovania zlatej plakety ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR“ vystúpilo 13. decembra 2022 vo Viedni sláčikové Slovenské kvarteto.V centre pozornosti

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF