Viedeň, ilustračná fotografia


Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu vo Viedni

Milí priatelia Slovenského inštitútu a Slovenska,

vítam Vás na našej stránke, nech sedíte kdekoľvek na svete!

Už to, že ste si ju otvorili nás teší a tiež svedčí o tom, že máte vzťah ku slovenskému umeniu a kultúre. Našou hlavnou úlohou je práve šírenie a poskytovanie vedomostí v tejto oblasti, od prezentácie hudby, výtvarného umenia, divadla, literatúry, dizajnu, architektúry, filmu, folklóru až po kultúrne dedičstvo, a to celej širokej rakúskej verejnosti. 

Budeme sa tešiť Vašej návšteve.

Novoročný pozdrav

Program slovenského inštitútu

Program slovenského inštitútu na mesiac február
PDF 232.2 kB, 8.2.2024, 63 stiahnutí
Stiahnuť

Kalendár podujatí


Aktuálne

22.01.2024

V krásnej historickej Hofburgkapelle vo Viedni - oproti prezidentskému sídlu – sa 22. januára 2024 uskutočnil Novoročný koncert s obľúbenou vokálnou skupinou FRAGILE.

14.12.2023

Vianoce sú za dverami a s nimi prichádzajú aj slovenské tradície, ktoré hosťom predstavil Detský folklórny súbor Čečinka z Bratislavy.

04.12.2023

Veľvyslanec SR v Rakúsku Jozef Polakovič a riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni Jana Tomková boli v pondelok 4. decembra 2023 hostiteľmi výnimočného a príjemného večera.

22.11.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár rokoval 22. novembra 2023 vo Viedni so spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom.V centre pozornosti

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF