Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

    

21.02.2024 India

Slovenská delegácia otvorila prvý deň pracovnej cesty v Indii (21.2.2024) rokovaniami na špecializovanom ekonomickom fóre CII India – Europe Business and Sustainability Conclave, ktoré organizuje pred hlavnou konferenciou Raisina Dialogue Konfederácia indického priemyslu. Na podujatí aktívne vystúpil a diskutoval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár spolu so štátnym tajomníkom Rastislavom Chovancom.

15.02.2024

Vyšehradská skupina si 15. februára 2024 pripomína 33. výročia založenia. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár zdôraznil pri tejto príležitosti potrebu aktívnejšej spolupráce v jednej z významných regionálnych skupín európskeho kontinentu.

12.02.2024

Slovenský minister zahraničných vecí Juraj Blanár privítal 12. februára 2024 troch mladých zahraničných diplomatov zastupujúcich Francúzsko, Litvu a Európsku komisiu. Spolu s ďalšími tromi kolegami zo Slovenska sa zúčastňujú 24. ročníka Európskeho diplomatického programu Európskej služby pre vonkajšiu činnosť.

09.02.2024

Samostatná Slovenská republika sa 9. februára 1993 stala členom Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár vyzdvihol pri príležitosti 31. výročia zaradenia SR do UNESCO pôsobenie a prestížne úspechy Slovenska v jednej z najznámejších špecializovaných agentúr v systéme Organizácie Spojených národov.

06.02.2024

Vláda Slovenskej republiky dnes (6. februára 2024) prerokovala materiál Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o výsledkoch 42. zasadnutia Generálnej konferencie Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO), ktoré sa uskutočnilo koncom minulého roka v Paríži.

1 / 5


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou

19.02.2024 Nemecko

Odborový zväz Ver.di vyzval pozemný personál spoločnosti Lufthansa na výstražný štrajk, ktorý potrvá od pondelka 19. februára 2024 od 20.00 hod. do stredy 21. februára 2024 do 7.10 hod. rána.

19.02.2024 Belgicko

Generálny konzulát Slovenskej republiky v Bruseli pripomína, že na území Belgicka platí naďalej zvýšený stupeň pohotovosti 3 (z celkovo 4 stupňov) zavedený 18. októbra 2023 po aktoch teroristickej povahy v krajine.

16.02.2024

Upozorňujeme cestujúcich, že všetky hraničné priechody na východnej hranici Fínskej republiky s Ruskou federáciou sú uzavreté pre osobnú dopravu.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku.  Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.


Neprehliadnite
Očakávané udalosti 

Štátny tajomník zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa v pondelok 19. februára 2024 zúčastní v Bruseli na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci.Back To Top