Domov - MZV-EN

The Ministry of Foreign and European Affairs

The Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic forms a part of the executive power in the Slovak Republic. 
It is responsible for the development of relations with other states and co-operation with multi-national and international organisations, in particular in the area of foreign and security policy, bilateral relations, economic co-operation, culture, science, technology, and education.

17.05.2024

Soul/Bratislava 17. mája 2024 – V závere pracovnej cesty v Južnej Kórei prijal v stredu 15. mája 2024 ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraja Blanára spolu so štátnym tajomníkom Rastislavom Chovancom a slovenským veľvyslancom v Kórejskej republike Marekom Repovským juhokórejský minister zahraničných vecí Cho Tae-yul.

16.05.2024

Bratislava 16. máj 2024 – Hrozný a neospravedlniteľný atentát na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica, ale aj na slovenskú demokraciu, ktorý sa odohral po včerajšom výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, spustil masívnu vlnu empatie a vyjadrenia solidarity od viac ako 200 lídrov krajín z celého sveta a zároveň významných medzinárodných organizácií.

15.05.2024

Bratislava 15. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár informuje, že dnes bol na predsedu vlády SR Roberta Fica spáchaný atentát krátko po skončení výjazdovej vlády v Handlovej.

14.05.2024

Ulsan 14. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár dnes otvoril v juhokórejskom meste Ulsan slovenský honorárny konzulát. Slovensko tak okrem zastupiteľského úradu v Soule získalo ďalšiu významnú reprezentáciu pre posilnenie obchodných záujmov v Kórejskej republike.

13.05.2024

Soul 13. máj 2024 – Južná Kórea je jedným z najvýznamnejších partnerov a najväčším ázijským investorom v Slovenskej republike. S cieľom rozšíriť a posilniť ekonomickú aj politickú spoluprácu Slovenska a Kórejskej republiky je aktuálne na oficiálnej návšteve v Soule minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár...

10.05.2024

Bratislava 10. mája 2024 - Situácia v pásme Gazy je kritická. A to nielen pre samosprávu na tomto území, ale bytostne pre Palestínčanov, ktorí sa stali vysídlencami a utečencami na vlastnom území. Slovenská republika odsudzuje útoky radikálov z teroristickej organizácie Hamas, pri ktorých boli zmasakrovaní nevinní izraelskí civilisti.

10.05.2024

​​​​​​​Bratislava 10. máj 2024 - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár rokoval vo štvrtok 9. mája 2024 v Nikózii s cyperským prezidentom Nikosom Christodoulidesom a zároveň so svojím rezortným kolegom, ministrom zahraničných vecí Cyperskej republiky, Constantinosom Kombosom.

09.05.2024

Nikózia 9. máj 2024 - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa v rámci pracovnej návštevy Cyperskej republiky dnes stretol s vedením Mierovej misie Organizácie Spojených národov na Cypre (UNFICYP) a príslušníkmi Ozbrojených síl SR a Policajného zboru SR zapojenými do UNFICYP.

07.05.2024

Progresívny Deník N, český súrodenec slovenského progresívneho Denníka N, v ostatných dňoch publikoval nepravdivé a zavádzajúce informácie o tom, že vraj sa mu podarilo zistiť, že „Bratislava blokovala český návrh zaradiť portál Voice of Europe na sankčný zoznam Európskej únie“, a tieto nezmysly prirodzene pustil do éteru aj jeho slovenský ekvivalent.

04.05.2024

Pred 105 rokmi v Ivanke pri Dunaji zahynul pri leteckom nešťastí diplomat, vedec, štátnik, vojak a politik Milan Rastislav Štefánik. Človek, ktorého život bol sústredený na boj za slobodu a ktorého pevná viera v budúcnosť neopúšťala ani v časoch neistoty.

1 / 10Information for Foreigners

Slovak diplomatic missions


On the occasion of the 20th anniversary of official development assistance, the SlovakAid Development Summit will take place on 8-10 November 2023 under the auspices of the President of the Slovak Republic.
For a long time now, the Slovak information space has been flooded with disinformation.
These efforts have intensified since the start of the Russian aggression against Ukraine. The Ministry collects the most common false claims and confronts them with facts.

Presentation of Slovak art Abroad

Art.Ex
Art.Ex magazine is focused on the presentation of Slovak art abroad and cultural diplomacy. Art.Ex brings news about successful art projects that are organized abroad by the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic. 
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF
Back To Top