1. Domov
  2. Cestovanie
  3. COVID-19

COVID-19

Publikované 16.06.2022

Podmienky vstupu do krajiny

Od 18. marca 2022 už neplatia opatrenia proti šíreniu COVID-19.

Cestujúci, zaočkovaní, alebo nezaočkovaní prichádzajúci na britské územie už nepotrebujú pri vstupe žiadne testy a taktiež skončila aj povinnosť vyplniť formulár.

 

Tranzit cez Francúzsko zo Spojeného kráľovstva

Vstúpiť do Francúzska zo Spojeného kráľovstva môžu

  • buď kompletne zaočkované osoby s očkovacím preukazom s QR kódom a vyplneným čestným prehlásením, že nevykazujú známky COVID-19 a neboli v kontakte s osobou pozitívnou na COVID-19,
  • alebo nezaočkované osoby, ktoré musia pri odchode zo Spojeného kráľovstva predložiť negatívny antigénový alebo PCR test, nie starší ako 24 hodín.

Pre nezaočkované osoby je cestovanie do/zo Spojeného kráľovstva platné len zo závažných dôvodov a za podmienok, ktoré platia pre krajiny v oranžovom režime

Všetky osoby prichádzajúce zo Spojeného kráľovstva sa musia zaregistrovať.

Pred cestou zo Spojeného kráľovstva odporúčame kontaktovať svojho prepravcu, ktorý poskytne podrobnosti o podmienkach prepravy.

 

Podmienky vstupu na Gibraltár

COVID-19 - cestovné informácie o Gibraltári

Pre návštevu Gibraltáru platia v súčasnosti rovnaké podmienky ako pre Spojené kráľovstvo, to znamená povinnosť preukázať sa pri prílete negatívnym testom na COVID-19; ďalej povinnosť vyplniť locator passanger form a zakúpenie testu po príchode cez Covid Rapid Test). 

 

Opatrenia v krajine

Podrobné informácie o opatreniach proti šíreniu COVID-19 v krajine

Podľa vyhlásenia britskej vlády je posledné uvoľňovanie opatrení a zrušenie všetkých limitov platné od 19. júla. Odlišnosti v jednotlivých regiónoch - WalesŠkótskoSeverné Írsko.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR