Podpora podnikania v zahraničí

Prostredníctvom siete slovenských zastupiteľských úradov poskytujeme
informácie nevyhnutné k presadzovaniu vašich podnikateľských ambícií
v oblasti exportu výrobkov a služieb, vývozu kapitálu, vytvárania
kooperačných väzieb a zakladania spoločných podnikov v zahraničí.


Dokumenty

Česká republika - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 566.6kB , 20.6.2022, 17 stiahnutí
Stiahnuť
Česká republika - veľtrhy a výstavy 2022
PDF 567.1kB , 20.6.2022, 14 stiahnutí
Stiahnuť


Aktuality

Za účasti predsedu vlády ČR P. Fialu, ministra priemyslu a obchodu ČR J. Síkelu, ministra dopravy ČR M. Kupku a ministra hospodárstva SR K. Hirmana bola 4. októbra slávnostne otvorená slovenská expozícia na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu 2022 v Brne.

Veľvyslanectvo SR v Prahe informuje o konaní odbornej konferencie na vysokej úrovni k problematike elektromobility v regióne Strednej a Východnej Európy, ktorá sa uskutoční 17. októbra 2022 v Prahe pri príležitosti českého predsedníctva v Rade EÚ.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková dnes (30. novembra 2021) spoločne s veľvyslancom SR v Českej republike Rastislavom Káčerom, spoluzakladateľkou spoločnosti Sensoneo Andreou Basilovou, riaditeľkou Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií Máriou Bielikovou a zakladateľkou firmy Matsuko, víťazkou ocenenia European Tech Women Awards 2020 Máriou Virčíkovou diskutovala na podujatí Hospodárskych novín na tému Ženy inovátorky.

Zaujímavá ponuka pre talentovaných mladých výskumníkov, ktorí prídu zo zahraničia resp. do zahraničia neodídu s podporou Slovenskej akadémie vied prostredníctvom programu IMPULZ (ponuka zverejnená od 26.4.2021)

Atraktívna ponuka pre vedcov, pôsobiacich v zahraničí, realizovať vedu na Slovensku s podporou Slovenskej akadémie vied (SAV) cez akademický program SASPRO2 (výzva od 2.5.2021).