Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Paríži

Slovensky inštitút v Paríži je súčasťou diplomatickej siete Slovenskej republiky a jedným  z deviatich kultúrnych inštitútov Slovenska vo svete. Sme v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Zároveň sme členom Fóra zahraničných kultúrnych inštitútov v Paríži (FICEP) a Národných kultúrnych inštitútov Európskej únie (EUNIC).

Prečítajte si príhovor riaditeľky slovenského inštitútu.

Kalendár podujatí


Newsletter

Newsletter slovenského inštitútu na mesiace január - február
PDF 2.9 MB, 8.1.2024, 80 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuálne

08.02.2024

V spolupráci so Sekciou slovenského jazyka a kultúry na Inalco a sieťou kultúrnych inštitútov EUNIC, Slovenský inštitút v Paríži zorganizoval v rámci cyklu multikulturalizmu pre deti na základných francúzskych školách dva workshopy slovenského jazyka a kultúry.

01.02.2024

Pri príležitosti vydania novej knihy Slovaquie spisovateľky Andrey Salajovej, Slovenský inštitút v Paríži usporiadal v utorok 30. januára 2024 literárne stretnutie s autorkou v priestoroch slovenského veľvyslanectva v Paríži.

22.01.2024

Na jubilejnom 120. ročníku tradičnej parížskej výstavy Salon d'Automne (Jesenný salón) Slovenský inštitút v Paríži predstavil v kurátorskej nominácii Niny Vrbanovej, PhD. diela troch slovenských autorov – Andrey Pézman, Patrika Ševčíka a Filipa Jurkovića.

1 / 61

V centre pozornosti 

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF