Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

    

Soul/Bratislava 17. mája 2024 – V závere pracovnej cesty v Južnej Kórei prijal v stredu 15. mája 2024 ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraja Blanára spolu so štátnym tajomníkom Rastislavom Chovancom a slovenským veľvyslancom v Kórejskej republike Marekom Repovským juhokórejský minister zahraničných vecí Cho Tae-yul.

16.05.2024

Bratislava 16. máj 2024 – Hrozný a neospravedlniteľný atentát na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica, ale aj na slovenskú demokraciu, ktorý sa odohral po včerajšom výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, spustil masívnu vlnu empatie a vyjadrenia solidarity od viac ako 200 lídrov krajín z celého sveta a zároveň významných medzinárodných organizácií.

15.05.2024

Bratislava 15. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár informuje, že dnes bol na predsedu vlády SR Roberta Fica spáchaný atentát krátko po skončení výjazdovej vlády v Handlovej.

Ulsan 14. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár dnes otvoril v juhokórejskom meste Ulsan slovenský honorárny konzulát. Slovensko tak okrem zastupiteľského úradu v Soule získalo ďalšiu významnú reprezentáciu pre posilnenie obchodných záujmov v Kórejskej republike.

Soul 13. máj 2024 – Južná Kórea je jedným z najvýznamnejších partnerov a najväčším ázijským investorom v Slovenskej republike. S cieľom rozšíriť a posilniť ekonomickú aj politickú spoluprácu Slovenska a Kórejskej republiky je aktuálne na oficiálnej návšteve v Soule minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár...

1 / 5


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou

15.05.2024 Nigéria

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje na dlhodobo zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu v Nigérii.

15.05.2024 Gabon

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje na pretrvávajúcu zhoršenú situáciu v krajine vrátane zvýšenej možnosti demonštrácií po minuloročnom vojenskom prevrate (30. augusta 2023).

15.05.2024 Burkina

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje, že po uskutočnenom vojenskom prevrate (23. januára 2022) naďalej pretrváva zvýšené riziko útokov teroristických skupín vrátane únosov občanov.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Priority slovenskej zahraničnej politikyNeprehliadnite
Očakávané udalosti Back To Top