Domov

Plánovaná technická údržba webovej stránky ministerstva

V piatok 31. marca 2023 od 12.00 hod. do cca 18.00 hod. bude prebiehať technická údržba webového sídla Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

V uvedenom termíne budú nedostupné elektronické služby na webovom sídle.

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

30.03.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer predstavil vo štvrtok 30. marca 2023 v Zahraničnom výbore Národnej rady SR v Bratislave dokument „Zahraničná a európska politika Slovenskej republiky na rok 2023“.

29.03.2023

Pred 19 rokmi sa Slovenská republika stala súčasťou Severoatlantickej aliancie (NATO). Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer považuje členstvo v najväčšej a najsilnejšej vojensko-politickej aliancii za jedno z najdôležitejších rozhodnutí modernej histórie Slovenska.

27.03.2023

Na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky sa v pondelok 27. marca 2023 uskutočnil XXI. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky. Podujatie, tradične organizované Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku (SFPA) v partnerstve s rezortom diplomacie, predstavuje každoročný významný príspevok do verejnej diskusie o zahraničnej a európskej politike na Slovensku. Tohtoročná konferencia sa okrem hodnotenia uplynulého roka zamerala aj na tridsať rokov pôsobenia slovenskej diplomacie.

25.03.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer si v sobotu 25. marca 2023 pripomenul uplynutie 81 rokov od vypravenia prvého transportu Židov z územia Slovenska do vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau a uctil si pamiatku obetí.

20.03.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer sa v pondelok 20. marca 2023 v Bruseli zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci. Hlavnými témami rokovania ministeriek a ministrov členských štátov Únie bola ruská vojna proti Ukrajine i zhoršujúca sa socioekonomická a politická situácia v Tunisku.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vyhlasuje vzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rok 2023  v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky  Slovenskej republiky. Objem finančných prostriedkov určených pre dotačnú schému je v predpokladanej výške 
145 000 eur.


Neprehliadnite

27.
marca
Minister Rastislav Káčer
XXI. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR
27.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Pracovný obed na pozvanie veľvyslanca Japonska
27.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
XXI. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR
28.
marca
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie Výboru NR SR pre európske záležitosti
28.
marca
Minister Rastislav Káčer
Prijatie - A.Benedejčič, štátny tajomník pre národnú a medzinárodnú bezpečnosť Slovinska
28.
marca
Minister Rastislav Káčer
Prijatie - G.Ingestad, generálna riaditeľka ľudských zdrojov a bezpečnosti Európskej komisie
28.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Poľsko / Varšava; Diskusné fórum SR - PL, Bilaterálne rokovania
29.
marca
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie vlády SR
29.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Inovačný deň s firmou Ecocapsule, Trnava
29.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Pracovný obed na pozvanie veľvyslankyne ŠpanielskaOčakávané udalosti 

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v dňoch 30. a 31. marca 2023 zúčastní na ministerskom zasadnutí krajín Bukureštskej deviatky (B9) v poľskom meste Lodž.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top