Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

    

27.05.2024

Brusel 27. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa v dňoch 26. a 27. mája 2024 zúčastnil na dvojdňových rokovaniach v Bruseli vrátane zasadnutia Rady Európskej únie pre zahraničné vec

23.05.2024

Bratislava/New York 23. máj 2024 – Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov (OSN) dnes v New Yorku hlasovalo o rezolúcii o Srebrenici.

Soul/Bratislava 17. mája 2024 – V závere pracovnej cesty v Južnej Kórei prijal v stredu 15. mája 2024 ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraja Blanára spolu so štátnym tajomníkom Rastislavom Chovancom a slovenským veľvyslancom v Kórejskej republike Marekom Repovským juhokórejský minister zahraničných vecí Cho Tae-yul.

16.05.2024

Bratislava 16. máj 2024 – Hrozný a neospravedlniteľný atentát na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica, ale aj na slovenskú demokraciu, ktorý sa odohral po včerajšom výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, spustil masívnu vlnu empatie a vyjadrenia solidarity od viac ako 200 lídrov krajín z celého sveta a zároveň významných medzinárodných organizácií.

15.05.2024

Bratislava 15. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár informuje, že dnes bol na predsedu vlády SR Roberta Fica spáchaný atentát krátko po skončení výjazdovej vlády v Handlovej.

1 / 5


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou

Rovníková Guinea má rozdelené územie na pevninskú časť s najväčším mestom Bata a na ostrovnú časť. Na najväčšom ostrove Bioko sa nachádza hlavné mesto Malabo. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do krajiny na zaznamenaný nárast násilných trestných činov v hlavnom meste a v meste Bata.

23.05.2024 Guinea

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do krajiny, že po uskutočnenom vojenskom prevrate (5. septembra 2021) naďalej pretrváva v Guinei politické a sociálne napätie v súvislosti s prebiehajúcou politickou transformáciou.

23.05.2024 Sierra Leone

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do krajiny na potrebu zvýšenej opatrnosti v súvislosti s rizikom teroristických útokov. V dôsledku politického napätia môže dôjsť kedykoľvek k násilným stretom.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Priority slovenskej zahraničnej politikyNeprehliadnite
Očakávané udalosti Back To Top