Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

20.03.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer sa v pondelok 20. marca 2023 v Bruseli zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci. Hlavnými témami rokovania ministeriek a ministrov členských štátov Únie bola ruská vojna proti Ukrajine i zhoršujúca sa socioekonomická a politická situácia v Tunisku.

17.03.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Rastislav Káčer navštívil v piatok 17. marca 2023 Banskú Bystricu a Brezno.

09.03.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer prijal vo štvrtok 9. marca 2023 v Bratislave mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku Myroslava Kastrana, ktorý začal svoju diplomatickú misiu.

07.03.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Rastislav Káčer v utorok 7. marca 2023 v Pistoriho paláci v Bratislave otvoril výstavu Ženy v diplomacii, ktorú pripravila Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) v spolupráci s MZVEZ SR. Výstava zachytáva portréty pätnástich žien – diplomatiek, ktoré sú tvárou slovenskej diplomacie na rôznych pozíciách naprieč štátnou správou.

07.03.2023 Holandsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v utorok 7. marca 2023 v Bratislave s holandským rezortným partnerom, ministrom zahraničných vecí Holandského kráľovstva Wopkem Hoekstrom, ktorý sprevádza holandský kráľovský pár počas jeho štátnej návštevy Slovenska.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vyhlasuje vzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rok 2023  v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky  Slovenskej republiky. Objem finančných prostriedkov určených pre dotačnú schému je v predpokladanej výške 
145 000 eur.


Neprehliadnite

20.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Politické konzultácie s námestníkom MiZV Ukrajiny Jevhenom P. Perebyjnisom
20.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Prijatie - Monika Kozelová, poslankyňa NR SR
20.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Rokovanie ŠTAT MDV SR, MŠVVŠ SR, MIRRI SR a MZVEZ SR k téme gestorstva návrhu zákona o regulácii vesmírnych aktivít
21.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Z regiónov do sveta v Žilinskom samosprávnom kraji
22.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Z regiónov do sveta v Žilinskom samosprávnom kraji
23.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Prijatie - Kimitake Nakamura, zástupca GR Európskej sekcie MZV Japonska a veľvyslanec at large pre ASEM a V4
23.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Príhovor na otvorení výstavy k 30.výročiu bilaterálnych vzťahov USA - SROčakávané udalosti 

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková navštívi 21. – 22. marca 2023 Žilinský samosprávny kraj (ŽSK). V rámci podujatia „Z regiónov do sveta“ bude s predsedníčkou ŽSK Erikou Jurinovou diskutovať so zástupcami miest, vedeckých inštitúcií a podnikateľského sektora o ich potrebách pri presadzovaní sa na zahraničných trhoch. I. Brocková sa stretne aj so zástupcami Žilinskej univerzity a navštívi niekoľko spoločností.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top