Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

25.03.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer si v sobotu 25. marca 2023 pripomenul uplynutie 81 rokov od vypravenia prvého transportu Židov z územia Slovenska do vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau a uctil si pamiatku obetí.

20.03.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer sa v pondelok 20. marca 2023 v Bruseli zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci. Hlavnými témami rokovania ministeriek a ministrov členských štátov Únie bola ruská vojna proti Ukrajine i zhoršujúca sa socioekonomická a politická situácia v Tunisku.

17.03.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Rastislav Káčer navštívil v piatok 17. marca 2023 Banskú Bystricu a Brezno.

09.03.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer prijal vo štvrtok 9. marca 2023 v Bratislave mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku Myroslava Kastrana, ktorý začal svoju diplomatickú misiu.

07.03.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Rastislav Káčer v utorok 7. marca 2023 v Pistoriho paláci v Bratislave otvoril výstavu Ženy v diplomacii, ktorú pripravila Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) v spolupráci s MZVEZ SR. Výstava zachytáva portréty pätnástich žien – diplomatiek, ktoré sú tvárou slovenskej diplomacie na rôznych pozíciách naprieč štátnou správou.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vyhlasuje vzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rok 2023  v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky  Slovenskej republiky. Objem finančných prostriedkov určených pre dotačnú schému je v predpokladanej výške 
145 000 eur.


Neprehliadnite

27.
marca
Minister Rastislav Káčer
XXI. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR
27.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Pracovný obed na pozvanie veľvyslanca Japonska
27.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
XXI. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR
28.
marca
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie Výboru NR SR pre európske záležitosti
28.
marca
Minister Rastislav Káčer
Prijatie - A.Benedejčič, štátny tajomník pre národnú a medzinárodnú bezpečnosť Slovinska
28.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Poľsko / Varšava; Diskusné fórum SR - PL, Bilaterálne rokovania
29.
marca
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie vlády SR
29.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Inovačný deň s firmou Ecocapsule, Trnava
29.
marca
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Pracovný obed na pozvanie veľvyslankyne Španielska
30.
marca
Minister Rastislav Káčer
Poľsko/Lodž; stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín B9Očakávané udalosti 

Na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky sa 27. marca 2023 uskutoční XXI. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR.


Hlavička pre štáty - prehľad

Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Feedback
pdf-viewer-embedded

Cieľové skupiny

Elektronické služby

Back To Top