Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

30.09.2023

Pred 85 rokmi, 30. septembra 1938, vedúci predstavitelia Spojeného kráľovstva, Francúzska, Talianska a Nemecka podpísali v Mníchove zmluvu o odňatí Sudet z územia vtedajšej Československej republiky v prospech hitlerovského Nemecka. Aktom, ktorý je dnes známy ako Mníchovská dohoda, vyvrcholila medzivojnová politika ústupkov západných mocností v prospech Nemecka.

28.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa 27. septembra 2023 zúčastnil v Rakúsku na stretnutí šéfov diplomacií krajín skupiny Central 5 (C5). Neformálnu regionálnu platformu tvoria okrem Slovenska a Rakúska aj Česko, Maďarsko a Slovinsko.

27.09.2023 Maďarsko

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) si v stredu 27. septembra 2023 predvolalo veľvyslanca Maďarska na Slovensku Csabu Balogha.

26.09.2023 Taliansko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v utorok 26. septembra 2023 v Ríme zúčastnil na štátnom pohrebe Giorgia Napolitana. Bývalý prezident Talianskej republiky zomrel 22. septembra 2023 vo veku 98 rokov.

22.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský vystúpil 21. septembra 2023 v New Yorku s prejavom na podujatí k ohrozeniu nezávislosti Bieloruska a k medzinárodnej odpovedi.

1 / 5

Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 

Ak sa v čase septembrových volieb nebudete nachádzať na Slovensku, voliť môžete aj poštou zo zahraničia. Podmienkou je štátne občianstvo SR, dosiahnutie 18 rokov veku ku dňu konania volieb, občiansky preukaz alebo slovenský cestovný pas.

Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku.  Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.


Neprehliadnite

25.
septembra
Koncert symfonického orchestra Ukrajiny
25.
septembra
Prijatie - A. Srivastava, veľvyslankyňa Indie v SR
25.
septembra
Brífing pre médiá po ukončení 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN
26.
septembra
Udeľovanie Medzinárodnej ceny SAV
26.
septembra
Taliansko / Rím; Pohreb bývalého talianskeho prezidenta Giorgia Napolitana
27.
septembra
Zahraničná pracovná cesta - Španielsko/Murcia
27.
septembra
Rokovanie vlády SR
27.
septembra
Rakúsko / Viedeň; Rokovanie ministrov zahraničných vecí krajín C5
28.
septembra
Zahraničná pracovná cesta - Španielsko/Murcia
28.
septembra
Konferencia Dezinformácie a demokraciaOčakávané udalosti Back To Top