Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

26.11.2022

Štvrtá novembrová sobota patrí každoročne spomienke na milióny obetí hladomoru, ktoré si predovšetkým na Ukrajine vyžiadala stalinská politika medzi rokmi 1932 a 1933. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer si uctil obete tejto tragédie.

25.11.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie násilia páchaného na ženách (25. novembra) uviedol, že ochranu žien pred bezprávím je nevyhnutné presadzovať vo všetkých oblastiach a politikách, a to na medzinárodnej aj vnútroštátnej úrovni.

21.11.2022 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer otvoril v pondelok, 21. novembra 2022 v Banskej Bystrici, medzinárodnú konferenciu „Ľudské práva a demokracia ako piliere stability a prosperity a posilňovanie demokracie v susedstve EÚ“.

17.11.2022

Deň boja za slobodu a demokraciu patrí k najvýznamnejším dňom v našich moderných dejinách. Každoročne si ho pripomíname 17. novembra.

14.11.2022 Bielorusko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej Republiky Rastislav Káčer sa v pondelok, 14. novembra 2022 v Bruseli, zúčastnil na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC). Hlavnou témou rokovaní šéfov diplomacií členských štátov Európskej únie (EÚ) bola pokračujúca agresia Ruska proti Ukrajine.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.


Neprehliadnite

21.
novembra
Minister Rastislav Káčer
II.ročník konferencie v Banskej Bystrici: Ľudské práva a demokracia ako piliere stability a prosperity. Posilňovanie demokracie v regiónoch ako prevencia rastu extrémizmu
21.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Telefonát s veľvyslancom Dánskeho kráľovstva Grønbech-Jensen
21.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
16.ročník Stredoeurópskej energetickej konferencie 2022. Prezentácia World Energy Outlook
21.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Účasť na konferencii „Human Forum“ v Banskej Bystrici
22.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Účasť na konferencii „Human Forum“ v Banskej Bystrici
23.
novembra
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie vlády SR
23.
novembra
Minister Rastislav Káčer
Prijatie - Akif Cagatay Kilic, predseda Zahraničného výboru Veľkého národného zhromaždenia Turecka
23.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Inovačný deň s firmou Glycanostics
24.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Prijatie - Ján Weiterschütz, predseda Národnej vodíkovej asociácie Slovenska
29.
novembra
Minister Rastislav Káčer
Rumunsko / Bukurešť; Munich Leaders Meeting 2022Očakávané udalosti 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Andrej Stančík sa 24. novembra zúčastní na 7. regionálnom fóre Únie pre Stredomorie v Barcelone, ktorého hlavným cieľom bude posilnenie spolupráce, kolektívnej odolnosti, stability a autonómie v kontexte ruskej agresie proti Ukrajine.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top