Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

01.06.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa zúčastnil na dvojdňovom neformálnom ministerskom stretnutí Severoatlantickej aliancie (NATO) v nórskom Osle, ktoré sa skončilo 1. júna 2023.

30.05.2023 Izrael

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský rokoval 30. mája 2023 v Bratislave s ministrom zahraničných vecí Izraelského štátu Elim Cohenom.

30.05.2023 Vatikán

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v utorok 30. mája 2023 v Bratislave stretol s vatikánskym sekretárom pre vzťahy so štátmi, arcibiskupom Paulom Richardom Gallagherom. Diskutovali o vzájomných vzťahoch a spolupráci, humanitárnych aktivitách či vývoji situácie v súvislosti s pokračujúcou ruskou agresiou proti Ukrajine.

29.05.2023 Rakúsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v pondelok 29. mája 2023 v Bratislave stretol s partnermi zo Slavkovského formátu (S3), spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom a ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským.

25.05.2023 Poľsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský rokoval vo štvrtok 25. mája 2023 vo Varšave s ministrom zahraničných vecí Poľskej republiky Zbigniewom Rauom.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Letná škola diplomacie Štefana Osuského je určená študentom, študentkám a mladým profesionálom, ktorí sa zaujímajú o medzinárodné vzťahy a o slovenskú zahraničnú a európsku politiku a sú na začiatku svojej profesionálnej kariéry
 


Neprehliadnite

29.
mája
GLOBSEC 2023 Bratislava Forum
29.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
GLOBSEC 2023 Bratislava Forum
29.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Rozhovor v relácii „Analýzy 24“, TV JOJ 24
29.
mája
Bilaterálne rokovanie s ministrom zahraničných vecí Rakúska A. Schallenbergom
29.
mája
GLOBSEC 2023 Bratislava Forum
29.
mája
Rokovanie ministrov zahraničných vecí krajín S3
30.
mája
ZPC Belgicko/Brusel GAC - Rada EÚ pre všeobecné záležitosti
30.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Pracovný obed s GT Rady Európy Marijou Pejčinović Burić a R ODIHR Matteom Mecaccim
30.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Otvorenie Slovensko – kórejského podnikateľského fóra
30.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
GLOBSEC Award Ceremony 2023Očakávané udalosti 


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top