Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

25.05.2023 Poľsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský rokoval vo štvrtok 25. mája 2023 vo Varšave s ministrom zahraničných vecí Poľskej republiky Zbigniewom Rauom.

22.05.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v pondelok 22. mája 2023 v Bruseli zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci.

19.05.2023 Česko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský rokoval v piatok, 19. mája 2023 v Prahe, s rezortným partnerom, ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským.

08.05.2023

Víťazstvo nad fašizmom bolo nevyhnutným predpokladom demokratického rozvoja Európy. Bez neho by nebolo možné vystavať našu budúcnosť na princípoch ľudských práv, slobody jednotlivca či spravodlivosti.

05.05.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer vystúpil v piatok, 5. mája 2023 vo Florencii, na politickom diskusnom fóre „State of Union“, ktoré sa konalo na pôde Európskeho univerzitného inštitútu a patrí medzi najprestížnejšie podujatia venované zahraničnej politike v Taliansku.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Letná škola diplomacie Štefana Osuského je určená študentom, študentkám a mladým profesionálom, ktorí sa zaujímajú o medzinárodné vzťahy a o slovenskú zahraničnú a európsku politiku a sú na začiatku svojej profesionálnej kariéry
 


Neprehliadnite

22.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Čína / Peking
23.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Čína / Japonsko
24.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Japonsko / Tokio
25.
mája
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Japonsko / TokioOčakávané udalosti 

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková absolvuje pracovnú návštevu Japonska.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top