Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

    

Soul/Bratislava 17. mája 2024 – V závere pracovnej cesty v Južnej Kórei prijal v stredu 15. mája 2024 ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraja Blanára spolu so štátnym tajomníkom Rastislavom Chovancom a slovenským veľvyslancom v Kórejskej republike Marekom Repovským juhokórejský minister zahraničných vecí Cho Tae-yul.

16.05.2024

Bratislava 16. máj 2024 – Hrozný a neospravedlniteľný atentát na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica, ale aj na slovenskú demokraciu, ktorý sa odohral po včerajšom výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, spustil masívnu vlnu empatie a vyjadrenia solidarity od viac ako 200 lídrov krajín z celého sveta a zároveň významných medzinárodných organizácií.

15.05.2024

Bratislava 15. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár informuje, že dnes bol na predsedu vlády SR Roberta Fica spáchaný atentát krátko po skončení výjazdovej vlády v Handlovej.

Ulsan 14. máj 2024 – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár dnes otvoril v juhokórejskom meste Ulsan slovenský honorárny konzulát. Slovensko tak okrem zastupiteľského úradu v Soule získalo ďalšiu významnú reprezentáciu pre posilnenie obchodných záujmov v Kórejskej republike.

Soul 13. máj 2024 – Južná Kórea je jedným z najvýznamnejších partnerov a najväčším ázijským investorom v Slovenskej republike. S cieľom rozšíriť a posilniť ekonomickú aj politickú spoluprácu Slovenska a Kórejskej republiky je aktuálne na oficiálnej návšteve v Soule minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár...

1 / 5


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou

22.05.2024 Monako

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Paríži informuje, že v Monackom kniežatstve sa od 23. do 26. mája 2024 koná 81. Veľká cena Monaka F1 a následne sa bude konať automobilový salón Top Marques Monaco 2024 v období od 5. do 9. júna 2024.

20.05.2024 Gruzínsko

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje na demonštrácie v Tbilisi, ktoré sa v tomto období konajú prakticky denne. V tejto súvislosti odporúčame venovať zvýšenú pozornosť zásadám osobnej bezpečnosti a zvážiť nevyhnutnosť prítomnosti na a v okolí Freedom Square, Rustaveli avenue, Heroes Square a budovy parlamentu vo večerných a nočných hodinách.

20.05.2024 India

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí informuje, že 25. mája 2024 sa v hlavnom meste Dillí budú konať parlamentné voľby.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Priority slovenskej zahraničnej politikyNeprehliadnite
Očakávané udalosti Back To Top