Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

08.12.2022 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer navštívil vo štvrtok, 8. decembra 2022, spoločne s ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom a ministrom hospodárstva SR Karlom Hirmanom ukrajinskú metropolu Kyjev. Cieľom ich pracovnej návštevy bolo potvrdenie pokračujúcej politickej, diplomatickej, vojenskej, finančnej aj humanitárnej podpory Slovenska pre Ukrajinu.

05.12.2022 Maďarsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky rokoval v pondelok, 5. decembra 2022 v Bratislave, so svojím maďarským kolegom, ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom. Partneri diskutovali o aktuálnych výzvach v bilaterálnej, regionálnej a európskej agende vrátane pokračujúcej ruskej agresie proti Ukrajine, energetickej bezpečnosti či migrácie.

03.12.2022

Aktuálna situácia na Ukrajine a pokračovanie pomoci Kyjevu, dianie v regióne západného Balkánu, právny štát, ale tiež regionálna spolupráca v strednej Európe, migrácia či budúcnosť Európskej únie (EÚ). To boli hlavné témy stretnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislava Káčera s ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským a spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom. Rokovanie šéfov diplomacií krajín Slavkovského formátu (S3) sa konalo v Château Béla v sobotu, 3. decembra 2022.

02.12.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer predstavil v piatok, 2. decembra 2022, v pléne Národnej rady SR Výročnú správu o členstve Slovenskej republiky v Európskej únii (EÚ) za rok 2021.

01.12.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer vystúpil na 29. zasadnutí Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktoré sa koná od 30. novembra do 2. decembra v poľskom meste Lodž. Hlavnou témou stretnutia bola pokračujúca ruská agresia proti Ukrajine.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.


Neprehliadnite

5.
decembra
Minister Rastislav Káčer
Pracovná bilaterálna návšteva ministra zahraničných vecí a obchodu Maďarska na Slovensku
5.
decembra
Minister Rastislav Káčer
Slávnostný akt odhalenia pamätníka "Hrob neznámeho vojaka"
5.
decembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Z regiónov do sveta v Košickom samosprávnom kraji
6.
decembra
Minister Rastislav Káčer
Prijatie - A.Lührmann, ŠTAT MZV Nemecka
6.
decembra
Minister Rastislav Káčer
Neformálne stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín V4
6.
decembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Z regiónov do sveta v Košickom samosprávnom kraji
7.
decembra
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie vlády SR
7.
decembra
Minister Rastislav Káčer
Zasadnutie bezpečnostnej rady SR
7.
decembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Prijatie zástupcov vedenia spoločnosti Volkswagen Slovakia
7.
decembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Valné zhromaždenie o.z. Seniori slovenskej diplomacieOčakávané udalosti 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Andrej Stančík sa v Štokholme 8. a 9. decembra 2022 zúčastní na rokovaní štátnych a generálnych tajomníkov rezortov diplomacií členských štátov Európskej únie (EÚ), ktoré organizuje nadchádzajúce švédske predsedníctvo v Rade EÚ.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top