Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

27.01.2023

Od oslobodenia nacistického koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau uplynulo v piatok, 27. januára 2023, 78 rokov. Práve preto si dnes, na základe rozhodnutia Valného zhromaždenia OSN z roku 2005, pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

23.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v pondelok, 23. januára 2023 v Bruseli, zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci. Hlavnými témami diskusie ministrov členských štátov EÚ bola pokračujúca agresia Ruska proti Ukrajine, pripravovaný samit EÚ-Ukrajina, ako aj vývoj v regióne Sahelu a západnej Afriky.

19.01.2023

Slovenská republika pred 30 rokmi, 19. januára 1993, vstúpila do Organizácie Spojených národov (OSN) a stala sa jej 180. členskou krajinou. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pripomenul, že Slovensko malo v OSN od začiatku dvere otvorené, čoho dôkazom bol aj krátky čas medzi vznikom krajiny a jej vstupom do organizácie.

12.01.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer potvrdil príspevok vo výške takmer 27-tisíc eur, ktorý Slovensko začiatkom januára 2023 poskytlo Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj  (OECD) na vytvorenie analytického oddelenia pre Ukrajinu.

10.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer privítal spoločnú deklaráciu o spolupráci medzi Severoatlantickou alianciou (NATO) a Európskou úniou (EÚ), ktorú dnes, 10. januára 2023 v sídle NATO v Bruseli podpísali predseda Európskej rady Charles Michel, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen a generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vyhlasuje vzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rok 2023  v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky  Slovenskej republiky. Objem finančných prostriedkov určených pre dotačnú schému je v predpokladanej výške 
145 000 eur.


Neprehliadnite

30.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Inovačný deň so spoločnosťou MicroStep - MIS, Bratislava
30.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (SNM - Múzeum židovskej kultúry v BA - Múzeum holokaustu v Seredi - Veľvyslanectvo USA v SR)
31.
januára
Minister Rastislav Káčer
Otvorenie Slovensko - Českého fóra
31.
januára
Minister Rastislav Káčer
Bilaterálne rokovanie s ministrom zahraničných vecí Českej republiky
31.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Účasť na bilaterálnom rokovaní prezidenta Rakúska Alexandra Van der Bellena s prezidentkou SR p. Zuzanou Čaputovou počas oficiálnej nástupnej návštevy v Bratislave
1.
februára
Minister Rastislav Káčer
Taliansko / Rím; pracovná návštevaOčakávané udalosti 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík navštívi 1. februára 2023 Viedeň. Rokovať bude s generálnym tajomníkom Spolkového ministerstva pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúska Petrom Launsky-Tieffenthalom.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer navštívi v dňoch 31. januára a 1. februára 2023 Taliansku republiku.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top