Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

28.11.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer otvoril v pondelok 28. novembra 2022, na pôde rezortu diplomacie v Bratislave Analytické dni Svetoslava Bombíka. Hlavnými témami podujatia sú ruská agresia proti nášmu východnému susedovi, povojnová obnova Ukrajiny, ako aj spolupráca vo Vyšehradskej skupine (V4), ktorej Slovensko aktuálne predsedá.

26.11.2022

Štvrtá novembrová sobota patrí každoročne spomienke na milióny obetí hladomoru, ktoré si predovšetkým na Ukrajine vyžiadala stalinská politika medzi rokmi 1932 a 1933. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer si uctil obete tejto tragédie.

25.11.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie násilia páchaného na ženách (25. novembra) uviedol, že ochranu žien pred bezprávím je nevyhnutné presadzovať vo všetkých oblastiach a politikách, a to na medzinárodnej aj vnútroštátnej úrovni.

21.11.2022 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer otvoril v pondelok, 21. novembra 2022 v Banskej Bystrici, medzinárodnú konferenciu „Ľudské práva a demokracia ako piliere stability a prosperity a posilňovanie demokracie v susedstve EÚ“.

17.11.2022

Deň boja za slobodu a demokraciu patrí k najvýznamnejším dňom v našich moderných dejinách. Každoročne si ho pripomíname 17. novembra.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.


Neprehliadnite

28.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Zahraničná pracovná cesta Belgicko - FAC DEV, Brusel
29.
novembra
Minister Rastislav Káčer
Rumunsko / Bukurešť; Munich Leaders Meeting 2022
29.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Vystúpenie na Slovensko - Ukrajinskom diskusnom fóre
29.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Vystúpenie na Analytických dňoch Svetoslava Bombíka
29.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Jesenná ITAPA 2022 - Modernizácia spoločnosti a inovácie
30.
novembra
Minister Rastislav Káčer
Rumunsko / Bukurešť; Zasadnutie ministrov zahraničných veci ČK NATO
30.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Slávnostný večer pri príležitosti 5. výročia činnosti Digitálnej koalície
30.
novembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Rokovanie vlády SR
1.
decembra
Minister Rastislav Káčer
Vystúpenie v NR SR - Výročná správa o členstve SR v EÚ
1.
decembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Konferencia GLOBSEC - účasť v paneli: „Regional Conflicts, Global Consequences: Democracies vs Autocracies“Očakávané udalosti 

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v dňoch 29. a 30. novembra 2022 v Bukurešti zúčastní na pravidelnom jesennom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov Severoatlantickej aliancie (NATO).

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík v utorok, 29. novembra 2022, navštívi so štátnou tajomníčkou Ministerstva zahraničných vecí Francúzska Laurence Boone Strednú odbornú školu technológií a remesiel na Ivanskej ceste 21 v Bratislave.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Andrej Stančík sa 24. novembra zúčastní na 7. regionálnom fóre Únie pre Stredomorie v Barcelone, ktorého hlavným cieľom bude posilnenie spolupráce, kolektívnej odolnosti, stability a autonómie v kontexte ruskej agresie proti Ukrajine.


Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestouDobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Back To Top