Finančné mechanizmy, granty a bilaterálne finančné nástroje

Praktické informácie o finančných mechanizmoch, grantoch, grantových schémach  a bilaterálnych finančných nástrojoch a programoch, vrátane internetových prepojení na obsahové prezentácie, kontakty a stránky s výzvami na predkladanie projektov a informáciami o rôznych súvisiacich podujatiach. 

Назад

Vybudovanie kotolne na výrobu tepla z biomasy pre vykurovanie mesta Belopolje

Vybudovanie kotolne na výrobu tepla z biomasy pre vykurovanie mesta Belopolje

23.1.2020 | Ekonomické správy | Rozvojová pomoc | Finančné mechanizmy, granty a bilaterálne finančné nástroje | Ukrajina

Dňa 21. januára 2020 sa na veľvyslanectve SR v  Kyjeve  za účasti veľvyslanca SR na Ukrajine M. Šafina, veľvyslanca ČR na Ukrajine R. Matulu uskutočnil akt slávnostného podpísania  dohody k spoločnému projektu SK-CZ-UA – vybudovanie kotolne na výrobu tepla z biomasy.   Projekt budú spoločne realizovať Slovenská spoločnosť Národná energetická, a.s., ako technický a prevádzkový garant diela bude zabezpečovať výstavbu a následne počas celej doby projektu riadiť projekt po technickej stránke. Česká spoločnosť RSJ Investments ako finančný partner zabezpečuje financovanie. Projekt sa bude realizovať prostredníctvom spoločnosti registrovanej na Ukrajine – Ukrajinská energetická, s.r.o., ktorej vlastníkom sú vyššie uvedené spoločnosti: Národná energetická, a.s. a RSJ Investments. Ukrajinským miestnym partnerom je mestská spoločnosť Teploservis Belopolje. Technológia – kotol je českej výroby (TTS eko Třebíč). Samotná výstavba začína v januári 2020. Kotolňa bude uvedená do prevádzky v septembri 2020.