1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu

Tokio - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Často hľadané:  Podmienky vstupu   Miestne špecifiká    

Upozornenie pred cestou

V pondelok 1. januára v poobedňajších hodinách zasiahlo región Noto v prefektúre Išikawa viacero po sebe nasledujúcich zemetrasení, pričom najsilnejšie malo silu 7,6 stupňa.

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat domov ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
29. marec
Veľkonočný piatok
Veľvyslanectvo je zatvorené


Aktuálne

 

Štátny tajomník zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok prijal 13. februára 2024 v Bratislave veľvyslanca Japonska Yasuhira Kawakamiho. Obaja partneri vyjadrili záujem o pokračovanie v intenzívnom politickom dialógu v rámci potvrdenia pozitívnej dynamiky a významu slovensko-japonských vzťahov.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa 2. februára 2024 zúčastnil na v poradí treťom Indo-tichomorskom fóre Európskej únie v Bruseli.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár privítal 12. januára 2024 v Bratislave na nástupnej návšteve japonského veľvyslanca na Slovensku Yasuhira Kawakamiho. Témou stretnutia bol najmä dôraz na posilnenie a rozvoj ekonomického potenciálu slovensko-japonských vzťahov.

1 / 110

Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 

Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré ministerstvo organizuje v zahraničí.