1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu

Tokio - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Často hľadané:  COVID-19   Podmienky vstupu   Miestne špecifiká    

Upozornenie pred cestou

Dočasne prerušený bezvízový režim do odvolania. S výnimkou účelu individuálnej turistiky je možné požiadať o udelenie víz.

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

Dočasne prerušený bezvízový režim do odvolania. S výnimkou účelu individuálnej turistiky je možné požiadať o udelenie víz.

Štátny minister vnútra a komunikácií Japonska Yoshifumi Tsuge 21. septembra 2022 pri prijatí na veľvyslanectve Slovenskej republiky v Tokiu v rozhovore s veľvyslancom Slovenskej republiky v Tokiu Mariánom Tomášikom

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje občanov SR, že podľa predpovede Japonskej meteorologickej agentúry silný tajfún Nanmadol má v nedeľu 18.9.2022 zasiahnuť južné Japonsko najmä ostrov Kjúšu a následne ďalšie časti krajiny.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Prostredníctvom krátkych videí chceme vyvracať rozšírené mýty, hoaxy alebo dezinformácie, ktoré krivia diskusiu a neférovým spôsobom podkopávajú spoločenský konsenzus v témach, ktoré sú pre budúcnosť našej krajiny dôležité.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.