1. Domov
  2. Home

Stála misia Slovenskej republiky pri Organizácii Spojených národov v New Yorku

Washington, DC. - miestny čas:

Naše poslanie

Stála misia Slovenskej republiky pri OSN v New Yorku je zastupiteľský úrad SR, ktorý  reprezentuje SR a jej záujmy na pôde hlavných orgánov OSN, agentúr, fondov a programov systému OSN so sídlom v New Yorku a rozvíja s nimi vzťahy. Prostredníctvom stálej misie dochádza tiež k zapojeniu a účasti SR na medzivládnych zasadnutiach a rokovaniach pod záštitou OSN, ktoré prebiehajú v sídle organizácie v New Yorku. Misiu vedie mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec – stály predstaviteľ Slovenskej republiky pri OSN. Súčasný stály predstaviteľ SR pri OSN, veľvyslanec Michal Mlynár, sa ujal svojej funkcie odovzdaním poverovacích listín generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi dňa 18. augusta 2017.  Viac informácií o poslaní stálej misieMinister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer ukončil v piatok 23. septembra návštevu New Yorku, kde sa zúčastnil na 77. Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (OSN).

22.09.2022

Séria bilaterálnych stretnutí a rokovaní pokračovala aj tretí deň návštevy New Yorku, kde minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pricestoval v delegácii prezidentky SR Zuzany Čaputovej pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov.

20.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v pondelok 19. septembra so svojimi európskymi partnermi na neformálnom stretnutí, ktoré sa konalo pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

16.09.2022

Pri príležitosti jubilejného 30. výročia Ústavy Slovenskej republiky usporiadal stály predstaviteľ SR pri OSN veľvyslanec Michal Mlynár s manželkou Andreou 7. septembra 2022 v priestoroch rezidencie stáleho predstaviteľa slávnostnú recepciu.