Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Medzinárodná výstava "Expo 2016 Antalya"

Medzinárodná výstava "Expo 2016 Antalya"

20.8.2015 | Ekonomické správy | Turecko

V apríli 2016 bude v tureckej Antalyi slávnostne otvorená medzinárodná hortikultúrna (záhradnícka, kvetinová) výstava "Expo 2016 Antalya", ktorá bude aktuálne najväčším medzinárodným podujatím organizovaným Tureckom. Ústredným mottom podujatia je „Zelený život pre budúce generácie" a hlavnou témou „Kvety a deti". Výstava bude prebiehať od 23. apríla do 30. októbra 2016, po dobu šiestich mesiacov.

Svetová výstava „Expo 2016 Antalya" je prvou EXPO realizovanou v Turecku a na základe rozhodnutia organizácie pre medzinárodné výstavy BIE (Bureau of the International Expositions)

je zaradená do najvyššej kategórie A1. Na výstavu bolo pozvaných viac ako 100 krajín a 30 medzinárodných organizácií, pričom sa na slávnostnom otvorení predpokladá účasť najvyšších zahraničných štátnych predstaviteľov, vysokých predstaviteľov medzinárodných organizácií, mimovládnych organizácií a popredných firiem. Organizátori akcie očakávajú, že podujatie navštívi osem miliónov návštevníkov, z toho päť miliónov zahraničných turistov a tri milióny domácich účastníkov. Podujatie si kladie za cieľ zvýšiť povedomie budúcich generácií o životnom prostredí, zdôrazniť význam ekologického a organického poľnohospodárstva, prispieť k riešeniu globálneho otepľovania, zdôrazniť význam obnoviteľných zdrojov energií, organizovať medzinárodné stretnutia a konferencie pre deti a vyzdvihnúť rôznorodosť a bohatstvo endemickej flóry v oblasti Turecka a Stredomoria.

Odkazom výstavy je zanechať pre budúce generácie dedičstvo vo forme vedeckého výskumu a štúdií, ktoré vzniknú počas jej trvania. Areál „EXPO 2016 Antalya" zostane zachovaný aj po ukončení výstavy s cieľom prispieť k rozvoju regionálneho, národného a medzinárodného cestovného ruchu.

Antalya je jedným z najdôležitejších turistických centier v Turecku a je obľúbeným letoviskom aj slovenských turistov. Ide o mesto mimoriadne bohaté na prírodné a historické krásy - scénický je celý región.