Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku

YWCA Building, 9-th Floor, South Sathorn Road 25, Bangkok 10 120, Thajsko, Thajsko
Mapka polohy
Tel.: +66 26773445
Fax: +66 26773447
Mobil: +66 816174611 (pohotovostný mobil)
Email: emb.bangkok@mzv.sk

Stránkové hodiny na konzulárnom oddelení pre verejnosť:

pondelok: 09:00 hod. – 12:00 hod.
streda: 09:00 hod. – 12:00 hod.

 


 

 

 

 

Konzulárne žiadosti zasielajte na cons.bangkok@mzv.sk

 

Z dôvodu zabezpečovania kvalitných konzulárnych služieb žiadateľom žijúcich v konzulárnom obvode veľvyslanectva sa vyžaduje povinné dohodnutie konkrétneho termínu návštevy konzulárneho oddelenia s konzulárnym pracovníkom. Žiadosti o termín návštevy konzulárneho oddelenia zasielajte na emailovú adresu: cons.bangkok@mzv.sk alebo telefonicky na čísle: +66 26773445

 

Zoznam štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja na rok 2019

Oznamy

OBMEDZENIE CHODU KONZULÁRNEHO ODDELENIA

Vzhľadom na aktuálny vývoj situácie spojenej s ochorením COVID-19, v snahe v maximálne možnej prevencie jeho šírenia a ochrany zdravia stránok i personálu, konzulárne oddelenie veľvyslanectva SR v Bangkoku  zavádza OBMEDZENIE prijímania stránok s účinnosťou  od 16. marca 2020 predbežne do odvolania.


- PRIJÍMANIE ŽIADOSTÍ O VÍZA JE DOČASNE POZASTAVENÉ

- VYBAVOVANIE občanov SR konzulárneho charakteru sa bude týkať NEVYHNUTNÝCH a vopred ohlásených  úkonov,

- OBČANIA SR budú môcť kontaktovať veľvyslanectvo SR v Bangkoku  (prostredníctvom e-mailu cons.bangkok@mzv.sk; resp. tel. linky +66 2 677 3445-6)

 a naliehavosť jednotlivých podaní bude posúdená Konzulárnym oddelením veľvyslanectva SR v Bangkoku.

 

Stránky budeme teda prijímať len individuálne a po jednom. Táto úprava platí až do odvolania. Stránkové hodiny zatiaľ inak zostávajú nezmenené.

 

Za porozumenie ďakujeme.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Vízové a konzulárne informácie 

 

Od mája 2018 je na základe novely Zákona o pobyte cudzincov možné požiadať o národné vízum za účelom podania žiadosti o udelenie prechodného/trvalého pobytu priamo na príslušnom Oddelení cudzineckej polície na Slovensku. 

 

Pre požiadanie o tento typ národného víza je potrebné predložiť všetky dokumenty k pobytu (vrátane jednej kópie) a všetky štandardné náležitosti k žiadosti o národné vízum, pričom poplatok za takéto vízum je 33 EUR (platba v THB v hotovosti). Vízum na udeľuje na 2 vstupy na 90 dní. 

 

Pre podanie žiadosti o národné vízum v súvislosti s podaním žiadosti o prechodný/trvalý pobyt je nevyhnutné dohodnúť si vopred telefonicky termín. 

 

Pre viac informácii prosím kontaktujte konzulárne oddelenie.

AKTUALITY

 • 30.03.2020
  V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou v Európe, vrátane Slovenska a vo svete, vyvolanou pandémiou ochorenia COVID-19, s neustále sa meniacou situáciou na hraničných priechodoch jednotlivých štátov, obmedzením leteckej a autobusovej prepravy osôb, ako aj možným postupným uzatváraním hraníc ďalších štátov, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vyzýva občanov SR, aby rešpektovali platné cestovné odporúčanie rezortu diplomacie v stupni číslo 3 – necestovať do všetkých štátov sveta, platné od 16. marca 2020.
 • 28.03.2020
  Od 30. marca 2020 od 00:00 hod. sa výrazne sprísňuje tranzit pre občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na slovenské územie. Individuálne prílety slovenskýcj občanov síce budú naďalej možné na základe notifikácií prostredníctvom verbálnych nót, avšak tranzit individuálne prilietajúcich občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na územie SR bude organizovaný MZVEZ SR – autobusmi, nakoľko nie je možnosť ďalej pokračovať individuálnou prepravou.
 • 27.03.2020
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku si v reakcii na eskalujúci vývoj vo veci šírenia ochorenia COVID-19 dovoľuje informovať občanov Slovenskej republiky o tom, že v Thajsku bol 24. marca 2020 vyhlásený núdzový stav, ktorý má trvať od 26. marca 2020 do 31. apríla 2020.
 • 27.03.2020
  V termíne od 30. marca 2020 od 00:00 hod. sa menia podmienky tranzitu územím Českej republiky. Slovenskému občanovi bude umožnený tranzit územím ČR za predpokladu, že sa pri vstupe na územie ČR preukážu nótou Veľvyslanectva SR v Prahe. Za týmto účelom je potrebné, aby žiadateľ o návrat do SR tranzitom cez územie ČR požiadať minimálne 48 hodín pred plánovanou cestou príslušné veľvyslanectvo SR v krajine, z ktorej plánuje odchod, o vystavenie uvedenej nóty...
Viac