Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Naše poslanie

Veľvyslanectvo SR v Bejrúte diplomaticky a konzulárne pokrýva Libanon, Irak, Jordánsko a Sýriu.


Naším poslaním je zastupovať a chrániť práva a záujmy občanov Slovenskej republiky a EÚ v akreditovaných krajinách. V rámci našich aktivít podporujeme rozvoj a prehlbovanie bilaterálnych politických, hospodárskych, kultúrnych a spoločenských vzťahov obojstranného záujmu, ako aj prehlbovanie oficiálnych kontaktov na najvyššej úrovni a medzi SR krajinami, v ktorých je náš úrad akreditovaný. 


Nemenej dôležitým poslaním je taktiež kvalitná a hlavne pozitívna prezentácia SR a vytváranie dobrého mena tak našej krajiny, ako aj Slovákov samotných. 


Služba občanom Slovenskej republiky a ochrana ich záujmov, vrátane starostlivosti o Slovákov žijúcich v štyroch priakreditovaných krajinách, je zameraná na aktívne vyhľadávanie nových možností zlepšenia kvality a dostupnosti konzulárnej pomoci založenej na otvorenom dialógu a vzájomnej spolupráci. 


Problémy spôsobené vyostrením konfliktu v Sýrii nás koncom marca 2012 prinútili uzavrieť zastupiteľský úrad v Damasku. Aj napriek tomu sme naďalej robili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme zabezpečili konzulárne služby a asistenciu všetkým, ktorí to potrebujú. 
Prakticky súbežne s uzatvorením zastupiteľského úradu v Damasku sa nám podarilo zabezpečiť kontinuitu našich aktivít z libanonského Bejrútu tak, aby to občania SR žijúci v priakreditovaných krajinách nijako nepocítili a boli im pritom poskytnuté všetky konzulárne služby a asistencie. 

Dátum poslednej aktualizácie: 24.8.2016 Dátum vytvorenia: 12.9.2006