Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

State Secretary Parízek at inauguration of Serbian President Vučić

​Štátny tajomník L. Parízek na inaugurácii srbského prezidenta Vučića

23.6.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Srbsko

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukášom Parízkom dnes (23. júna) zastupujú Slovenskú republiku na slávnostnej inaugurácii novozvoleného prezidenta Srbskej republiky. Ide o jedno z najväčších stretnutí zahraničných predstaviteľov v Srbsku za ostatných 40 rokov. 


Pred slávnostnou inauguráciou sa uskutočnili pracovné rokovania s predsedníčkou Národného zhromaždenia Srbskej republiky Majou Gojković, kde boli prerokované aktuálne témy bilaterálnej relácie a možnosti prehlbovania ďalšej spolupráce v rôznych oblastiach. 

Pred samotnou inauguráciou si predseda NR SR A. Danko spolu so štátnym tajomníkom L. Parízkom našli čas aj na pozdravenie sa s krajanskou komunitou. 

Štátny tajomník L. Parízek so slovenskou veľvyslankyňou v Belehrade Dagmar Repčekovou a s predsedom NRSR Andrejom Dankom Štátny tajomník L. Parízek so slovenskou veľvyslankyňou v Belehrade Dagmar Repčekovou a s predsedom NRSR Andrejom Dankom