Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

V Belehrade sa konal už 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru

V Belehrade sa konal už 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru

4.12.2017 | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Po minuloročnej pauze zorganizoval Medzinárodný klub žien v Belehrade v nedeľu 3. decembra už 16. ročník tradičného diplomatického Vianočného bazáru, ktorého výťažok je venovaný na pomoc najohrozenejším sociálnym skupinám. Charitatívne podujatie, ktorého variácie sa konajú v rôznych krajinách po celom svete, slávnostne otvorila mladá srbská basketbalistka Nataša Kovačević, ktorá musela po nešťastnej autonehode spred štyroch rokov podstúpiť amputáciu nohy. Návštevníci bazáru si tak paralelne uctili aj Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím.


Na bazári bolo celkovo zastúpených 35 veľvyslanectiev a medzinárodných organizácií, pričom ponuka bola skutočne mimoriadne bohatá – od lokálnych gastronomických špecialít Alžírska či Indonézie, cez tetovanie tzv. hennou v stánku Pakistanu, až po tradičné odevy Číny a Indie. Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Belehrade bol pochopiteľne prítomný tiež a rozhodne sa v tejto konkurencii nestratil – naši diplomati ponúkali domáce sladké i slané pochúťky, originálne vianočné ozdoby, vrátane ručne vyrábaných a zdobených vianočných gulí z Okrasy Čadca, suveníry vyrobené šikovnými rukami vojvodinských Slovákov, a samozrejme i tradičné vianočné nápoje a slovenské pivo. Neustávajúci rad návštevníkov pred slovenským stánkom rozhodne svedčil o atraktivite ponúkaného sortimentu. Sme veľmi radi, že sme mohli, ako zdôraznila i veľvyslankyňa Slovenskej republiky v Srbsku Dagmar Repčeková v rozhovore pre Ranné vysielanie Rádia a televízie Srbska, „prispieť vlastnými rukami dobrej veci“ a už teraz sa tešíme na budúci ročník Vianočného belehradského bazáru. 

Reportáž z podujatia si môžete pozrieť tu. 

V Belehrade sa konal 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru. V Belehrade sa konal 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru. V Belehrade sa konal 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru. V Belehrade sa konal 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru. V Belehrade sa konal 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru. V Belehrade sa konal 16. ročník charitatívneho Vianočného bazáru.