Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Medzinárodný veľtrh CeBIT

Medzinárodný veľtrh CeBIT

12.3.2013 | Ekonomické správy

V dňoch 5. - 9. marca 2013 sa v nemeckom Hannoveri konal 28. ročník medzinárodného veľtrhu CeBIT 2013, ktorý je najväčším svetovým veľtrhom v oblasti informačných a komunikačných technológií. Partnerskou krajinou CeBIT 2013 bolo Poľsko a z toho dôvodu veľtrh slávnostne otvorila nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová spolu s predsedom vlády Poľskej republiky Donaldom Tuskom.

Slovensko bolo prezentované po prvýkrát prostredníctvom oficiálnej účasti Ministerstva hospodárstva SR. V slovenskej expozícii boli zastúpené firmy : AB-COM, s.r.o., Topoľčany, ELCOM, s.r.o., Prešov, IP Security Consulting, s.r.o., Bratislava, CN Resources International (SK), s.r.o., Bratislava a ZADAKO, s.r.o., Bratislava. Realizátorom slovenskej časti výstavy bola Trenčianska regionálna komora SOPK.

Veľtrh CeBIT je považovaný za najväčšie podujatie IT a digitálneho priemyslu na svete. Viac ako 4000 vystavovateľov zo 70 krajín, 285 000 návštevníkov, 5000 žurnalistov a 100 hospodárskych delegácii z celého sveta garantujú vystavovateľom a návštevníkom kvalitnú expozíciu a dávajú možnosť firmám nadviazať perspektívne kontakty.