Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Minister M. Lajčák: „Chceme byť cieľovou destináciou investícií do vzdelanostnej ekonomiky, vedy a aplikovaného výskumu“

Minister M. Lajčák: „Chceme byť cieľovou destináciou investícií do vzdelanostnej ekonomiky, vedy a aplikovaného výskumu“

20.5.2014 | Aktivity ministra | Ekonomické správy | Prejavy a vystúpenia ministra | Nemecko

V priestoroch rezortu diplomacie sa dnes (20. mája 2014) stretli zástupcovia štátnej správy a približne 120 nemeckých investorov etablovaných na Slovensku. Na spoločnom seminári diskutovali o hlavne o tom, ako udržať Slovensko v pozícii krajiny výhodnej pre zahraničných investorov.

Podpredseda vlády SR a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v úvodnom príhovore zdôraznil, že Slovensko svoj úspešný príbeh rozvíja aj vďaka nemeckým investorom. Volkswagen sa podľa neho na Slovensku stal doslova symbolom hospodárskeho prerodu. „Strategickým cieľom vlády Slovenskej republiky je upevniť pozície našej krajiny ako cieľovej destinácie investícií prioritne do oblasti vzdelanostnej ekonomiky, vedy a aplikovaného výskumu, respektíve hi-tech odvetví s vyššou pridanou hodnotou. Tomu sa prispôsobuje aj naša investičná politika,“ uviedol minister M. Lajčák.

Na slová ministra M. Lajčáka nadviazal vo svojom príhovore k účastníkom investičného dialógu predseda vlády SR Robert Fico: „Predovšetkým chcem poďakovať nemeckým investorom, ktorí pôsobia na Slovensku, za významný príspevok k hospodárskemu rastu Slovenskej republiky.“ Premiér R. Fico dodal, že podľa súčasných prognóz by v roku 2015 Slovensko malo patriť medzi tie krajiny EÚ a eurozóny, ktoré sa budú tešiť z najvyššieho hospodárskeho rastu. Pracovná diskusia potom pokračovala v paneloch za prítomnosti štátnych tajomníkov rezortov financií, dopravy, školstva, práce a zástupcu rezortu hospodárstva.

Cieľom investičného dialógu je umožniť priamu komunikáciu zástupcov štátnej správy so zástupcami nemeckých investorov na témy súvisiace s výzvami, ktorým musí Slovensko ako cieľová krajina investícií čeliť z dlhodobého hľadiska.

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/xeslHla2GXI?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Minister M. Lajčák otvoril seminár s nemeckými investormi na Slovensku

Seminár nemeckých investorov na Slovensku. Seminár nemeckých investorov na Slovensku. Minister Miroslav Lajčák in his speech at the seminar with German investors in Slovakia. Minister Miroslav Lajčák in his speech at the seminar with German investors in Slovakia. Seminar with German investors in Slovakia. Seminar with German investors in Slovakia.
Minister Miroslav Lajčák and Prime Minister Robert Fico at the seminar with German investors in Slovakia. Minister Miroslav Lajčák and Prime Minister Robert Fico at the seminar with German investors in Slovakia.