Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Obmedzenia v doprave v súvislosti s búrkou Sabine v Nemecku

Obmedzenia v doprave v súvislosti s búrkou Sabine v Nemecku

10.2.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Nemecko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne upozorňuje občanov cestujúcich na území Nemecka na dopravné obmedzenia v súvislosti s búrkou Sabine. V priebehu pondelka 10. februára 2020 nemecké železnice Deutsche Bahn zrušili spojenia v diaľkovej železničnej doprave a obmedzenia sa týkajú aj regionálnej železničnej dopravy. Na najväčších nemeckých letiskách Frankfurt, Mníchov, Düsseldorf a Berlín boli zrušené stovky letov. Obmedzenia v doprave sa predpokladajú až do večerných hodín, kedy by sa situácia mala postupne stabilizovať. Pre získanie bližších informácií a k presmerovaniu letu odporúčame cestujúcej verejnosti kontaktovať leteckú spoločnosť alebo cestovnú kanceláriu, v ktorej bola zakúpená letenka a k zmenám v železničnej doprave sledovať informácie nemeckých železníc Deutsche Bahn na webovej stránke:

 

https://www.bahn.de/p/view/service/auskunft/puenktlichkeits_tools.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN_-rs-NAVIGATION-auskunft_LZ01 

 

Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do zahraničia využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva www.mzv.sk, alebo sa registrovali prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.