Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Účasť SR na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu CMT v Stuttgarte

Účasť SR na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu CMT v Stuttgarte

26.1.2010 | Ekonomické správy | Nemecko

V dňoch 16.-24. januára 2010 sa v Stuttgarte konal medzinárodný veľtrh cestovného ruchu CMT 2010, patriaci s počtom cca 200 tisíc návštevníkov k najvýznamnejším regionálne organizovaným medzinárodným veľtrhom cestovného ruchu v Spolkovej republike Nemecko. Veľtrhu sa pravidelne zúčastňuje národným stánkom aj Slovenská republika. Na tohtoročnom veľtrhu v 50 m2 stánku Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) vystavovali Slovenské liečebné kúpele a.s. Piešťany a mesto Kežmarok. V rámci mesta Kežmarok bol osobitne zastúpený Hotel Club Kežmarok.

Počas konania výstavy sa v slovenskom stánku uskutočnilo spoločné stretnutie generálneho konzula SR v Mníchove F. Zemanoviča a Dagmar Urbanovej (OBEO Mníchov) s honorárnym konzulom SR pre Bádensko-Württembergsko, Porýnie-Falcko a Sársko Christophom Goeserom a Elenou Hesse, pracovníčkou honorárneho konzulátu SR k možnostiam zorganizovania spoločných podujatí o SR v regióne v roku 2010.

Honorárny konzul Ch. Goeser informoval o rokovaní dňa 18.1.2010 s vedením veľtrhu Stuttgart (Thomasom Brandlom, riaditeľom tlačového oddelenia Messe Stuttgart) spolu s I. Sorat (SACR) a Michaelom Kernom, zástupcom Slovensko-nemeckej obchodnej komory v Bratislave (zástupca Messe Stuttgart pre SR), kde slovenská strana navrhla účasť SR ako partnerskej krajiny pre budúcoročný medzinárodný veľtrh cestovného ruchu CMT 2011 v Stuttgarte. Ide o prvú nomináciu a uchádzanie sa SR o takúto pozíciu na renomovanom nemeckom turistickom veľtrhu, ktorá by mohla mať obrovský efekt pre SR – zvýšenie atraktivity krajiny a záujmu zo strany nemeckých návštevníkov. Akcia je spojená s rozsiahlou medializáciou v regionálnych denníkoch, cestami nemeckých novinárov do SR, sprievodnými kultúrnymi podujatiami na samotnou veľtrhu a pod.