Kontakt - berlin

  1. Domov
  2. Kontakt

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne

Hildebrandstraße 25, 10785 Berlín
Telefón
+49 3088926200
Fax
+49 3088926222
Email konzulárneho oddelenia
Núdzová linka
+49 1717465525

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne


Úradné hodiny veľvyslanectva

Úradné hodiny veľvyslanectva

pondelok až piatok

08.30 – 16.00 hod.

 

Veľvyslanectvo je zatvorené pre verejnosť počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja Slovenskej republiky.

V čase mimo pracovnej doby a v dňoch pracovného voľna môžu občania Slovenskej republiky v súrnych prípadoch (úmrtia, hospitalizácie slovenského občana, vážnej dopravnej nehody v dôsledku ktorej bol hospitalizovaný alebo zahynul slovenský občan) kontaktovať diplomatickú pohotovostnú službu veľvyslanectva na tel. čísle: 0049 171 7465 525.

Konzulárne oddelenie veľvyslanectva

Stránkové hodiny: pondelok - piatok  09.00 – 12.30 hod. 

(okrem štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja v Slovenskej republike) 

Návšteva konzulárneho oddelenia veľvyslanectva je možná po telefonickom dohodnutí konkrétneho termínu na telefónnom čísle + 49 3088926214 v pracovné dni 9.00 - 13.00 hod. alebo zaslaním emailu na: cons.berlin@mzv.sk.

Pri rezervovaní termínu prosíme uviesť telefónny kontakt a spolkovú krajinu vášho pobytu.

Koznulárny obvod

Konzulárnym obvodom Veľvyslanectva SR v Berlíne sú spolkové krajiny Berlín, Brandenbursko, Sasko,  Sasko-Anhaltsko, Durínsko, Severné Porýnie-Westfálsko, Dolné Sasko, Meklenbursko-Predpomoransko, Hesensko, Šlezvicko-Holštajnsko, Brémy a Hamburg.

V prípade spolkových krajín Bavorsko, Bádensko Würtembersko, Sársko a Porýnie Falcko je potrebné kontaktovať Generálny konzulát SR v Mníchove.

Ako sa dostanete na veľvyslanectvo

Na plánovanie cesty verejnou dopravou odporúčame webstránku Berlínskeho dopravného podniku BVG bvg.de alebo oficiálnu aplikáciu fahrinfo od BVG pre mobilné telefóny (odkaz na aplikáciu dole na stránke bvg.de). 

Z hlavnej železničnej stanice Hauptbahnhof Berlin sa dostanete regionálnym vlakom RE3, RE4, RE5 alebo autobusom M41 na Potsdamer Platz a následne autobusom č. 200 na zastávku Tiergartenstr. Po vystúpení je potrebné prejsť na druhú strany cesty, kúsok pešo v smere jazdy autobusu a následne odbočiť na prvej križovatke vľavo. Veľvyslanectvo SR je druhá budova na ľavej strane.  

Pri ceste z hlavnej autobusovej stanice Zentral Omnibusbahnhof Berlin je jedna z možností cestovať metrom U2 na zastávku Zoologischer Garten a tam prestúpiť na autobus č. 200. Po vystúpení na zastávke Tiergartenstr. je potrebné ísť pešo proti smeru jazdy autobusu a odbočiť na prvej križovatke vľavo, veľvyslanectvo je druhá budova na ľavej strane.  

Pri ceste z letiska Flughafen Berlin Brandenburg odporúčame nájdenie konkrétneho spojenia verejnej dopravy medzi letiskom a zastávkou autobusu Tiergartenstr. prípadne zastávkou Hiroshimasteg na webstránke bvg.de. Alternatívne je možné cestovať taxi. 

Poštová adresa

Botschaft der Slowakischen Republik 

Hildebrandstraße 25 

10785 Berlin 

Časový rozdiel medzi Nemeckom a SR

Nie je. 

Back To Top