Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

                                         

 

subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berne

Thunstrasse 63, 3074, Muri b. Bern, Švajčiarsko
Mapka polohy
Tel.: +41 313563930
Mobil: +41 792526369 (pohotovostný mobil - slúži ako núdzová linka po pracovnej dobe a v čase pracovného pokoja a len na nahlasovanie vážnych prípadov ako je úmrtie, hospitalizácia, trestná činnosť a pod.)
Email: emb.bern@mzv.sk

Úradné konzulárne hodiny pre verejnosť na základe predchádzajúceho objednania

Rezerváciu termínu je možné spraviť elektronicky tu

Pondelok

Nestránkový deň

Utorok

9.00 - 16.00

Streda

9.00 - 12.00

Štvrtok

9.00 - 12.00

Piatok

Nestránkový deň

 

Vybavovanie telefonických konzulárnych otázok:

+41 31 3563935

+41 31 3563937

Sobášne listy, rodné listy, osvedčenia o štátnom občianstve, overovanie podpisov a listín

+41 31 3563936

Dokladová agenda (cestovné pasy, občianske a vodičské preukazy)

+41 31 3563930

Všeobecné konzulárne informácie

 

 

Telefonické otázky zodpovieme každý deň v bežnej pracovnej dobe mimo návštevných hodín pre verejnosť, t.j. pondelok a piatok od 9.00 do 16.00. V stredu a štvrtok 13.00 - 16.00
 
Upozorňujeme, že na vyzdvihnutie hotových dokladov po oznámení o ich obdržaní na veľvyslanectve je možné kedykoľvek v úradných hodinách pre verejnosť. Občania ktorí sú objednaní na vyhotovenie dokladu majú prednosť. 
 
Upozornenie: Poplatky za vyhotovenie dokladov sa vyberajú výhradne v hotovosti a v Švajčiarskych frankoch.

Oznamy

 

Oznam – opatrenia proti šíreniu korona vírusu a iných nákazlivých infekcií 

Za účelom zamedzenia ohrozenia verejného zdravia Veľvyslanectvo SR v Berne dôrazne žiada všetkých občanov zdržať sa návštevy a nevstupovať do čakárne konzulárneho oddelenia v prípade akokoľvek zhoršeného zdravotného stavu, ktorý by mohol ohroziť ostatných klientov alebo personál úradu. Akékoľvek pochybnosti o svojom zdravotnom stave je potrebné bezodkladne konzultovať s ošetrujúcim lekárom. V tejto súvislosti tiež upozorňujeme, že v zmysle platného zákona môže byť vedomé šírenie nákazlivých chorôb klasifikované ako trestný čin a takto aj potrestané.  
 
V súlade s prijatými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR a odporúčaním MZVEZ SR vo veci opatrení na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosného ochorenia COVID-19 ďalej Veľvyslanectvo SR v Berne odporúča všetkým klientom, aby počas stránkových hodín konzulárneho  oddelenia vstupovali návštevníci jednotlivo a nezdržiavali sa hromadne v čakárni konzulárneho oddelenia. 
 
Uvedené usmernenie prijímame v snahe chrániť stránky aj personál veľvyslanectva a znížiť existujúce vysoké riziko šírenia ochorenia COVID-19, ako aj iných nákazlivých respiračných chorôb počas aktuálnej prebiehajúcej chrípkovej sezóny, medzi občanmi v priestoroch našej malej čakárne, kde z kapacitných dôvodov nie je možné zabezpečiť iným spôsobom dodržiavanie vzdialenosti najmenej jeden meter medzi občanmi.
 
Prosíme občanov v maximálnej možnej miere najskôr využívať a uprednostňovať informácie uverejňované na našej webovej stránke, eventuálne elektronickú formu podaní žiadostí, ako aj e-mailový alebo telefonický kontakt. 

AKTUALITY

Viac