Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Kolokvium na švajčiarskej univerzite vo Fribourgu

Kolokvium na švajčiarskej univerzite vo Fribourgu

29.5.2018 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna prezentácia

Na Univerzite vo Fribourgu sa 29. mája 2018 uskutočnilo ďalšie zo série pripomenutí 50. výročia udalostí roku 1968. Podujatie formou kolokvia, ktoré slávnostným príhovorom otvorila veľvyslankyňa SR v Berne Andrea Elscheková Matisová, zorganizovalo Veľvyslanectvo SR v Berne v spolupráci s Veľvyslanectvom ČR v Berne a Univerzitou Fribourg.

 


Hlavným bodom kolokvia boli prednášky o historickom pozadí a priebehu udalostí roku 1968 a následnom vývoji v Československu. Svoje príspevky k téme predniesli Roman Krakovský, slovenský historik pôsobiaci na Univerzitách v Paríži a v Ženeve a bývalý veľvyslanec ČR Pavel Fischer. Prítomné publikum zložené zo študentov odboru politických vied Univerzity Fribourg, predstaviteľov Ministerstva zahraničných vecí Švajčiarska, historikov, zástupcov diplomatického zboru a zástupcov slovenskej a českej „emigrantskej vlny“ z roku 1968 sa živo zapojilo do následnej diskusie k téme. 

 


Súčasťou podujatia bolo otvorenie výstavy pod názvom „Muž s odhalenou hruďou“ v priestoroch Univerzity vo Fribourgu, ktorá bude prístupná študentom a širokej verejnosti do 12. júna 2018.