1. Domov
  2. Podpora podnikania

Podpora podnikania v zahraničí

Prostredníctvom siete slovenských zastupiteľských úradov poskytujeme
informácie nevyhnutné k presadzovaniu vašich podnikateľských ambícií
v oblasti exportu výrobkov a služieb, vývozu kapitálu, vytvárania
kooperačných väzieb a zakladania spoločných podnikov v zahraničí.


Dokumenty

Argentína - kontakty na univerzity
PDF 481.2 kB, 20.6.2022, 104 stiahnutí
Stiahnuť
Argentína - ekonomická informácia o teritóriu 2022
PDF 398.5 kB, 20.6.2022, 129 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuality

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková otvorila 12. septembra 2023 fórum na podporu obchodných príležitostí Slovenska s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku (LAC).

Veľvyslanec SR R. Hindický sa zúčastnil 9. novembra 2021 slávnostného odovzdávania ocenení na 26. ročníku najvýznamnejšej súťaže vín v Latinskej Amerike Cata D´ Or v Santiagu, kde prevzal cenu za najlepšie zahraničné víno a najlepšie biele víno pre Chateau Belá odroda Breslau 2019. Slovenská republika získala spolu 6 veľkých zlatých a 16 zlatých medailí a stalo sa tak v konkurencii 20 štátov po domácom Čile najviac oceňovanou krajinou.

Dňa 14.11. 2019 sa konalo stretnutie v ESET v Buenos Aires, za účasti veľvyslanca p. Rastislava Hindického, výkonného riaditeľa ESET LATAM Federico Perez Acquisto a ED Petra Baláža.

Veľvyslanec SR v Paraguaji so sídlom v Buenos Aires Branislav Hitka sa v sídle paraguajského zväzu priemyslu stretol s jeho prezidentom Gustavom Volpem.

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Argentíne Branislav Hitka sa zúčastnil 5. októbra na výjazde veľvyslancov členských štátov EÚ v Argentíne do provincie Misiones.

Zastupiteľský úrad SR v Buenos Aires informuje o zmene čilskej legislatívy, ktorá umožní v rámci Asociačnej dohody a Dohody o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Čile exportovať hovädzie mäso z krajín EÚ na čilský trh.

V spolupráci so Zastupiteľským úradom Slovenskej republiky v Buenos Aires 16. apríla 2015 pripravila argentínska pobočka slovenskej IT firmy ESET v priestoroch veľvyslanectva prezentáciu svojho najnovšieho softwerového produktu – antivírusového programu.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Peter Pellegrini a argentínsky minister pre vedu a technológie Lino Barañao podpísali dohodu o vedecko-technickej spolupráci. Na základe tohto dokumentu budú Slovensko a Argentína pokračovať v spoločnom riešení výskumných projektov v oblasti nanotechnológií, IT, zdravotníctva, obnoviteľných energií či agropotravín .

Zástupcovia slovenského veľvyslanectva v Buenos Aires sa od 14. do 17. septembra 2013 sa zúčastnili na Medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu Latinskej Ameriky FIT America Latina 2013, ktorý sa konal v priestoroch výstaviska La Rural v Buenos Aires.

V rámci medziministerských konzultácií v Bratislave dnes (29. mája 2013) rokoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Argentínskej republiky Eduardom Zuaínom o potenciáli rozvoja spolupráce medzi Slovenskom a Argentínou.