Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Ocenenie slovenských podnikateľov v Poľsku

Ocenenie slovenských podnikateľov v Poľsku

9.3.2012 | Ekonomické správy | Poľsko

Dve slovenské obchodné spoločnosti dlhodobo pôsobiace v Poľsku – IDC Polonia S.A. a ELTECO Polska S.A. dostali za rok 2011 ocenenie Gazela Biznesu, ktoré udeľuje prestížny poľský ekonomický týždenník Puls Biznesu. Slávnostný galaprogram a odovzdanie ocenení sa konalo 8. marca v Divadle J. Slowackého v Krakove za účasti predstaviteľov diplomatického zboru, ústrednej štátnej správy, Malopoľského regiónu a ekonomického a obchodného života.

IDC Polonia so sídlom v Krakove (www.idcpolonia.pl) je úspešným zastúpením významného slovenského potravinárskeho producenta IDC Holding a pôsobí na poľskom trhu už vyše 10 rokov najmä v oblasti exportu slovenských potravinárskych a pekárskych výrobkov.

ELTECO Poland so sídlom v Krakove (www.elteco.pl) je predstaviteľom slovenského producenta záložných energetických zdrojov a agregátov ELTECO Žilina pôsobiacim v Poľsku takmer 15 rokov, vrátane vlastnej výrobnej činnosti.

Ranking o ocenenie Gazela Biznesu je najprestížnejším poľským ocenením v oblasti malých a stredných firiem udeľovaným najväčším ekonomickým týždenníkom Puls Biznesu. Tohtoročné ocenenia udelil týždenník za úspešné firemné ekonomické výsledky za roky 2008 až 2010 a posudzoval celkovo 3 779 malých a stredných obchodných spoločností, z ktorých týždenník Puls Biznesu vybral tie najúspešnejšie. Obidve obchodné spoločnosti sú významnými slovenskými exportérmi dlhodobo pôsobiacimi na poľskom trhu a zamestnávajúcimi v Poľsku niekoľko desiatok pracovníkov.