Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Naše poslanie

Priority práce Generálneho konzulátu SR v Krakove tvorí predovšetkým budovanie politických kontaktov s predstaviteľmi štátnej správy a samosprávy, kultúrne aktivity spojené s prezentáciou Slovenskej republiky, rozvoj obchodnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Poľskom, predovšetkým cezhraničnej spolupráce a kontraktov v rámci euroregionov Tatry a Beskydy, spoluprácu s organizáciami a predstaviteľmi slovenskej národnostnej menšiny v Poľsku, osobitne Spolkom Slovákov v Poľsku, realizáciu konzulárnej agendy a ďalšie aktivity.

Tlačivá a informácie týkajúce sa konzulárnych záležitostí a udeľovania víz na vstup na územie Slovenskej republiky sú k dispozícii na webovej stránke Veľvyslanectva SR v Poľsku - www.mzv.sk/varsava.

Generálny konzulát Slovenskej republiky v Krakove informuje, že s účinnosťou od 1. novembra 2011 prestáva zabezpečovať výkon vízovej a pobytovej agendy. Cudzinci pobývajúci na území Poľskej republiky musia (v rámci prechodných opatrení už od 15. októbra 2011) svoje žiadosti o vízum a o povolenie na pobyt v Slovenskej republike predkladať na konzulárnom oddelení Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Poľskej republike so sídlom vo Varšave. Kontakt a bližšie informácie o úradných hodinách slovenskej diplomatickej misie vo Varšave sú uvedené na internetovej stránke www.mzv.sk/varšava.

 

Dátum poslednej aktualizácie: 16.8.2018 Dátum vytvorenia: 12.9.2006