Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

10th session of Joint Slovak-Indian Committee for Economic and Trade Cooperation

10. zasadnutie Zmiešanej slovensko-indickej komisie pre hospodársku a obchodnú spoluprácu

15.2.2019 | Aktivity veľvyslancov | India

V stredu (13. februára 2019) sa v Dillí uskutočnilo 10. zasadnutie Zmiešanej komisie pre ekonomickú a obchodnú spoluprácu medzi Slovenskou republikou a Indiou. Slovenskú delegáciu viedol štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR V. Ferencz, rokovaní sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva financií SR R. Kuruc. Výstupom zasadnutia je spoločný protokol, ktorý definuje kroky pre ďalší rozvoj obchodu a investícií medzi SR a Indiou a vzájomnej spolupráce v sektoroch bankovníctva, metrológie, vedy a technológie, obrany, poľnohospodárstva, vodného hospodárstva, cestovného ruchu, železníc, chemického priemyslu a malých a stredných podnikov. Po skončení Zmiešanej komisie sa uskutočnilo podnikateľské fórum a B2B rokovania slovenských a indických spoločností za účasti dvadsiatky podnikateľov zo SR. Rokovania medzi slovenskými a indickými ministerstvami a podnikateľmi potvrdili záujem a ambíciu oboch strán využiť potenciál a vytvárať podmienky pre ďalší rast obchodnej výmeny a investícií medzi SR a Indiou s dôrazom na investície s vysokou pridanou hodnotou.  Partneri sa dohodli na každoročných rokovaniach, 11. zasadnutie Zmiešanej komisie sa uskutoční v r. 2020 na Slovensku. 

 

Štátny tajomník V. Ferencz a štátny tajomník R. Kuruc uskutočnili tiež ďalšie rokovania s indickými partnermi: štátnym tajomníkom Ministerstva obchodu a priemyslu Indie C. R. Chaudharym, predstaviteľmi Konfederácie indického priemyslu (CII) a Federácie indických obchodných a priemyselných komôr (FICCI), ako aj so zástupcami spoločnosti TATA Sons – hlavnej holdingovej spoločnosti TATA Group, ktorá v r. 2018 otvorila v SR výrobu Jaguar Land Rover s investíciou takmer 1,5 mld. EUR.

10. zasadnutie Zmiešanej slovensko-indickej komisie pre hospodársku a obchodnú spoluprácu 10. zasadnutie Zmiešanej slovensko-indickej komisie pre hospodársku a obchodnú spoluprácu Rokovanie štátnych tajomníkov V. Ferencza a R. Kuruca so štátnym tajomníkom Ministerstva obchodu a priemyslu Indie C. R. Chaudharym Rokovanie štátnych tajomníkov V. Ferencza a R. Kuruca so štátnym tajomníkom Ministerstva obchodu a priemyslu Indie C. R. Chaudharym