Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Jazzový koncert Petra Luhu a Ester Wiesnerovej

Jazzový koncert Petra Luhu a Ester Wiesnerovej

19.10.2018 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Slováci naprieč storočím | India

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí zorganizovalo vo štvrtok 18. októbra jazzový koncert, na ktorom v kinosále v priestoroch veľvyslanectva vystúpil multiinštrumentalista Peter Luha a speváčka a skladateľka Ester Wiesnerová spolu s kapelou v medzinárodnom zložení.

 

Ester Wiesnerová študovala spev na Berklee College of Music v Spojených štátoch a v súčasnosti v Dillí vyučuje na Global Music Institute.

 

Publikum, v ktorom boli zastúpení viacerí veľvyslanci a zástupcovia diplomatického zboru, členovia miestnej spoločenskej a kultúrnej obce a tiež aj študenti Global Music Institute, ocenilo tento mimoriadny koncert, ktorý bol venovaný 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky a nadviazania diplomatických vzťahov s Indickou republikou. Takmer 150 hostí videlo pred hudobným vystúpením aj krátke animované filmy režisérky Lucie Černekovej, ktorej snímka s názvom Finlandia získala v ten istý večer na 7. medzinárodnom filmovom festivale v Dillí ocenenie Best Concept v súťažnej kategórii WORLD CINEMA/Animation.

 

Po dvojkoncerte sa v priestoroch veľvyslanectva podával bufet dinner, počas ktorého sa mali možnosť porozprávať sa s vystupujúcimi umelcami a aj s ocenenou slovenskou režisérkou.