Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovakia Hub 2018 – Starting Platform for Slovakian Businesses in India

Slovakia Hub 2018 – platforma pre štart slovenských firiem v Indii

27.11.2018 | Ekonomické správy | India

 

V dňoch 22. – 23.11. 2018 sa v indickom meste Chennai  uskutočnila konferencia a B2B podujatie slovenských a indických inovatívnych firiem, resp. firiem s vysokou pridanou hodnotou výroby  v rámci 2. ročníka projektu Slovakia Hub. Hlavným organizátorom podujatia bola Indická obchodná komora v Slovenskej republike (INDCHAM) aj s finančným prispením Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Iniciatíve vyjadrila podporu taktiež Delegatúra Európskej únie v Dillí. Sponzorom podujatia bola taktiež miestna podnikateľská skupina BVK Group. Slovakia Hub 2018 slávnostne otvoril veľvyslanec Slovenskej republiky v Indii Ivan Lančarič. 

 

Slovakia Hub 2018 bol zároveň aj hodnotiacim podujatím aktivít firiem, ktoré naštartoval úvodný ročník podujatia  v minulom roku v Bombaji. Slovenským firmám sa v relatívne krátkom čase podarilo podpísať kontrakty s partnermi v oblasti leteckého priemyslu (Tomark Aero, Prešov), smart energy (SEAK Energetics, Prešov) a strojárstva (CSM Industry, Tisovec).  Projekty sú dôležitým referenčným rámcom pre ďalšie slovenské firmy, ktoré budú vstupovať na indický trh.

R. Taurani – prezident Indcham, I. Lančarič, veľvyslanec SR v Indii, B. Sauveroche, Delegatúra EÚ v Indii, B. Kutti, predseda BVK Group, jeden zo sponzorov podujatia, R. Taurani – prezident Indcham, I. Lančarič, veľvyslanec SR v Indii, B. Sauveroche, Delegatúra EÚ v Indii, B. Kutti, predseda BVK Group, jeden zo sponzorov podujatia, 3. Pohľad do auditória podujatia 3. Pohľad do auditória podujatia