Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Joint Reception to mark National Days of the Slovak Republic and the Czech Republic in New Delhi

Spoločná recepcia pri príležitosti štátnych sviatkov Slovenskej republiky a Českej republiky v Indii

25.9.2019 | Aktivity veľvyslancov | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Indickej republike Ivan Lančarič a veľvyslanec Českej republiky Milan Hovorka 24. septembra 2019 spoločne usporiadali slávnostnú recepciu pri príležitosti štátnych sviatkov Slovenskej republiky a Českej republiky v priestoroch rezidencie veľvyslanca SR. Recepcie sa zúčastnili zástupcovia indických orgánov štátnej správy, členovia diplomatického zboru, partneri z radov podnikateľov, akademickej a vedeckej obce, masmédií ako aj slovenskí a českí občania žijúci v Indii. Hlavným hosťom recepcie bol štátny minister vnútra G. Kishan Reddy. Veľkou poctou bola účasť vnučky Mahátmu Gándhího, Tary Gandhi Bhattacharjee.

 

Bohatý program recepcie pozostával z piesní a tancov folklórneho súboru Zemplín pod vedením Kataríny Sabovej a baletného vystúpenia súboru F.X.Salda Theatre z Liberca. Prítomných hostí nadchli štátne hymny v podaní spevákov súboru Zemplín. Na spoločnej recepcii sa zúčastnilo viac než 800 hostí, ktorí si okrem bohatého kultúrneho programu vychutnali aj slovenské a české špeciality.

 

Pri príležitosti spoločnej recepcie septembrové číslo časopisu India Empire prinieslo rozhovor s veľvyslancom SR Ivanom Lančaričom a jedinečnú prezentáciu Slovenskej republiky. 

vítanie hostí (z ľava do prava) – Zuzana Šebestová (manželka vojenského pridelenca na ZÚ ČR v Dillí), Miroslav Šebesta (vojenský pridelenec na ZÚ ČR v Dillí), Jarmila Hovorková (manželka VV ČR v Dillí), Milan Hovorka (VV ČR v Dillí), Tara Gandhi Bhattacharjee (vnučka Mahatma Gandiho), Soňa Lančaričová (manželka VV SR v Dillí), Ivan Lančarič (VV SR v Dillí) vítanie hostí (z ľava do prava) – Zuzana Šebestová (manželka vojenského pridelenca na ZÚ ČR v Dillí), Miroslav Šebesta (vojenský pridelenec na ZÚ ČR v Dillí), Jarmila Hovorková (manželka VV ČR v Dillí), Milan Hovorka (VV ČR v Dillí), Tara Gandhi Bhattacharjee (vnučka Mahatma Gandiho), Soňa Lančaričová (manželka VV SR v Dillí), Ivan Lančarič (VV SR v Dillí) vítanie hlavného hosťa „chlebom a soľou“ (z ľava do prava) – Milan Hovorka (VV ČR v Dillí), G. Kishan Reddy (indický štátny minister vnútra), Ivan Lančarič (VV SR v Dillí) vítanie hlavného hosťa „chlebom a soľou“ (z ľava do prava) – Milan Hovorka (VV ČR v Dillí), G. Kishan Reddy (indický štátny minister vnútra), Ivan Lančarič (VV SR v Dillí) spoločná fotografia po úvodnom programe (z ľava do prava) – Jarmila Hovorková (manželka VV ČR v Dillí), Milan Hovorka (VV ČR v Dillí), G. Kishan Reddy (indický štátny minister vnútra), Ivan Lančarič (VV SR v Dillí), Soňa Lančaričová (manželka VV SR v Dillí) spoločná fotografia po úvodnom programe (z ľava do prava) – Jarmila Hovorková (manželka VV ČR v Dillí), Milan Hovorka (VV ČR v Dillí), G. Kishan Reddy (indický štátny minister vnútra), Ivan Lančarič (VV SR v Dillí), Soňa Lančaričová (manželka VV SR v Dillí)
folklórny súbor Zemplín folklórny súbor Zemplín spoločná fotografia tanečných súborov s veľvyslancami SR a ČR a hlavným hosťom – štátnym ministrom vnútra spoločná fotografia tanečných súborov s veľvyslancami SR a ČR a hlavným hosťom – štátnym ministrom vnútra