Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dubline

80 Merrion Square South, D02 YT28, Dublin, Írsko
Mapka polohy
Tel.: +353 16619594
Fax: +353 16619553
Mobil: +353 879031549 (pohotovostný mobil - slúži ako núdzová linka po pracovnej dobe a v čase pracovného pokoja a len na nahlasovanie vážnych prípadov ako je úmrtie, hospitalizácia, zadržanie políciou a pod.)
Email: emb.dublin@mzv.sk

Konzulárne oddelenie: cons.dublin@mzv.sk

Stránkové hodiny:

Utorok: 09,00 - 12,00 
Utorok: 12,00 - 12,30 - iba žiadosti o víza
Streda: 12,00 - 15,00 
Štvrtok: 09,00 - 12,00
Štvrtok: 12,00 - 12,30 - iba žiadosti o víza

 

Úradné hodiny konzulárneho oddelenia počas vianočných a novoročných sviatkov
Veľvyslanectvo SR v Dubline informuje stránky konzulárneho oddelenia, že počas vianočných a novoročných sviatkov konzulárne oddelenie funguje štandardne (zatvorené bude počas štátnych sviatkov Slovenskej republiky (24. – 26. decembra – Štedrý deň a vianočné sviatky a 1. januára – Deň vzniku SR). Dňa 31. decembra 2019 (utorok) bude konzulárne oddelenie zatvorené z dôvodu sanitárnych prác vykonávaných v priestoroch veľvyslanectva. Ďakujeme za pochopenie, v prípade urgentných prípadov, nás prosím kontaktujte telefonicky.

 

Telefonický kontakt

Dovoľujeme si poprosiť všetkých žiadateľov o konzulárne služby, aby telefonicky nekontaktovali konzulárne oddelenie počas stránkových hodín. Telefonické podania žiadateľov sú vybavované pondelok až piatok od 8.30 do 15.00 s výnimkou stránkových hodín.

Dovoľujeme si upozorniť všetkých žiadateľov o konzulárne služby na potrebu objednania si termínu podania žiadosti  prostredníctvom  nižšie uvedeného odkazu.

Žiadateľov, ktorí majú záujem o vybavenie úkonu, ktorý sa nenachádza v ponuke možností (osvedčenie podpisu/fotokópie, duplikát rodného listu, odhlásenie z trvalého pobytu), prosíme aby si zvolili akýkoľvek iný úkon z ponuky možností a vyplnili svoje kontaktné údaje, čo im umožní objednať si termín podania žiadosti.

 

Objednanie termínu pre vybavenie konzulárnej žiadosti

Upozorňujeme žiadateľov o konzulárne služby, že prednostne budú vybavení žiadatelia, ktorí sa objednali prostredníctvom objednávkového formulára.

Konzulárne oddelenie je otvorené v čase stránkových hodín s výnimkou slovenských štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

 

Počas roku 2020 bude veľvyslanectvo SR v Dubline zatvorené a nemá úradné hodiny v dňoch:

1. január Deň vzniku SR
6. január Zjavenie Pána (Traja králi)
10. apríl Veľký piatok
13. apríl Veľkonočný pondelok
1. máj Sviatok práce
8. máj Deň víťazstva nad fašizmom
5. júl Sviatok svätého Cyrila a Metoda
29. august Výročie SNP
1. september Deň Ústavy Slovenskej republiky
15. september Sedembolestná Panna Mária
1. november Sviatok všetkých svätých
17. november Deň boja za slobodu a demokraciu
24. december Štedrý deň
25. december Prvý sviatok vianočný
26. december Druhý sviatok vianočný

Oznamy

Na verejné listiny vydané členskými krajinami EÚ po 16. februári nie je potrebný apostil

Do platnosti vstúpilo 16. februára 2019 Nariadenie EP a Rady (EÚ) 20161191 o podporovaní voľného pohybu občanov prostredníctvom zjednodušenia požiadaviek na predkladanie určitých verejných listín v Európskej únii. Pre verejné listiny vydané po 16. februári 2019, ktoré patria do pôsobnosti nariadenia (napríklad matričné doklady, súdne rozhodnutia o rozvode, výpisy z registra trestov), nebude potrebné vyššie overenie formou osvedčenia apostilom. Nebude sa tiež vyžadovať úradný preklad do slovenčiny, ak osoba požiada írsky úrad o vystavenie viacjazyčného štandardného formulára (t.j. v anglickom a slovenskom jazyku) k verejnej listine. Tento formulár je len prekladovou pomôckou, musí byť pripojený k verejnej listine a samostatne nemá žiadnu právnu hodnotu.

pdf Nariadenie EP a Rady o zrušení apostilu  (pdf; 113.42 KB)

 

Odporúčanie pre občanov SR žijúcich v UK v súvislosti s procesom vystúpenia UK z EÚ

Veľvyslanectvo SR v Dubline odporúča občanom SR žijúcim v UK v súvislosti s procesom vystúpenia UK z EÚ sledovať oficiálnu webstránku vlády UK, kde boli zverejnené podrobné informácie pre občanov EÚ, žijúcich v UK, ako aj pre tých, ktorí plánujú UK navštíviť alebo v ňom zostať žiť. Táto stránka bola zriadená špecificky v súvislosti s procesom brexitu a bude priebežne aktualizovaná za účelom poskytnutia občanom EÚ najnovších informácií, týkajúcich sa ich statusu v UK. Občania môžu pri elektronickom (online) podaní žiadosti o registráciu svojho pobytu v UK alebo žiadosti o vydanie dokladu o trvalom pobyte v UK využiť službu, ktorú poskytujú niektoré miestne úrady v UK - tzv. European Passport Return Service. Nemusia sa tak na dobu do rozhodnutia o ich žiadosti vzdať svojho cestovného pasu alebo občianskeho preukazu. Bližšie informácie o podmienkach a postupe využitia služby. Občanom tiež odporúčame sledovať stránku Veľvyslanectva SR v Londýne, ktorá je pravidelne aktualizovaná a obsahuje všetky dôležité informácie. 

AKTUALITY

Viac