Ambassador

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Slovak Republic to Ireland
​​​​​​​

Work Experience

  • mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Írsku

    od septembra 2022

  • mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Poľskej republike

    február 2020 – júl 2022

  • riaditeľ kancelárie ministra
    Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

    október 2014 – august 2018

  • mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Kanade

    október 2014 – august 2018

  • riaditeľ kancelárie ministra
    Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

    apríl 2012 – september 2014

  • vedúci oddelenia zahraničných vzťahov a protokolu
    Kancelária primátora, Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy ​​​​​​​

    august 2011 – apríl 2012

  • odbor pre Severnú Ameriku
    Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky

    február – august 2011

  • zástupca veľvyslanca
    Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v USA

    február 2007 – február 2011

  • riaditeľ kancelárie štátnej tajomníčky
    Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky

    február 2005 – január 2007

  • Stála misia Slovenskej republiky pri OSN v New Yorku

    máj 2001 – február 2005

  • ​​​​​​​zástupca riaditeľa kancelárie ministra
    Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky

    august 1999 – máj 2001

  • parlamentný tajomník
    Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky

    november 1998 – august 1999

Zobraziť viac

Additional Experience

  • podpredseda Osobitného politického a dekolonizačného výboru (IV. výboru) 59. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN

    september 2004 – február 2005

  • spravodajca Osobitného politického a dekolonizačného výboru (IV. výboru) 57. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN

    október 2002 – september 2003

Zobraziť viac

Education and Qualifications

  • Ekonomická univerzita v Bratislave, Obchodná fakulta, špecializácia obchod a marketing – štúdium ukončené štátnou skúškou v odbore Komerčné inžinierstvo

    1993 - 1999

     

Zobraziť viac